Отстранете ги известувањата за рекламирање со Android – Лесен водич

Како да ги избришете известувањата за рекламирање на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Блокирајте рекламирање со Android во лентата за известувања. Како да ги отстраните известувањата за рекламирање со Android на најлесниот и најбрзиот можен начин

Оневозможете ги известувањата за рекламирање со Android

Денес сакам да разговарам со вас за една програма едноставно ОСНОВНО за секој сопственик на Андроид паметен телефон или таблет.

Програмата за која станува збор се нарекува AppWatch и ви овозможува да ги отстраните, отстранувате и блокирате сите досадни реклами кои одеднаш се појавуваат во лентата за известувања и заклучен екран со заклучување на Android.

Можам да ви го гарантирам тоа AppWatch тоа е за разлика од која било друга програма што сте се обиделе до денес. Не верувате во тоа? Нема проблем, прочитајте ја статијата цело време и ќе разберете колку е корисен AppWatch.

Ако од која било причина, апликацијата што ја споменав не работи, пробајте ја ОВА одлична алтернатива. Работи на ист начин.

Како да ги отстраните известувањата за рекламирање со Android

Убеден сум дека барем еднаш наидовте на досадниот проблем на реклами што се појавуваат помеѓу известувањата на вашиот уред со Android.

Дури и ако обрнете внимание да не преземате „опасни“ апликации или програми, да не кликнете на транспаренти и реклами додека пребарувате на Интернет и така натаму, за жал на Android се случува понекогаш да започнат да на паметниот телефон се појавуваат известувања за рекламирање, особено во лентата за известување.

Не можам да ви кажам што го предизвика проблемот (може да има многу причини), но можам да ве уверам многу луѓе ме контактираа мислам на имате вирус или малициозен софтвер на вашиот паметен телефон Android само затоа што продолжија известувања за рекламирање се појавуваат на телефонот без очигледна причина или објаснување.

Јас се сметам за прилично искусен корисник во полето за паметни телефони, па после анализирање на „заразениот“ телефон Успеав да го решам проблемот во неколку чекори, но јас разбирам дека неискусен или неискусен корисник на ситуации како овие може да размисли имате вирус или малициозен софтвер на вашиот телефон што постојано му испраќа известувања за рекламирање и „слични глупости“.

И уште поголем проблем е што овие луѓе, токму затоа што мислат дека имаат вирус, adware или малициозен софтвер, преземете антивирус од Play Store со надеж за решавање на проблемот.

Како што можете да замислите, сепак, антивирусот не решава ништо. Навистина, во некои случаи ја влошува ситуацијата (знам дека изгледа невозможно, но има антивируси кои почнуваат да испраќаат известувања за рекламирање!).

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

И така на крајот овие луѓе се принудени да продолжете со рекламирање и спам помеѓу нотификациите на Андроид без да знаете како да го решите овој досаден проблем.

Да застанеме за момент.

Дали го опишав вашиот проблем доволно добро досега? Дали сте доживеале и слична ситуација?

Ако е така, ќе ви објаснам како да се реши овој проблем еднаш засекогаш!

Блокирајте ги известувањата за рекламирање со Android

Ако треба блокирајте, избришете и отстранете го целото рекламирање што се појавува во лентата за известувања на вашиот паметен телефон и не знаете како да го направите тоа, ќе биде доволно преземете ја и инсталирајте ја оваа програма бесплатно од Play Store: AppWatch.

Во овој момент, откако ќе заврши преземањето, сè што треба да направите е:

 • почекај да го видиш известување за рекламирање што се појавува на вашиот паметен телефон
 • започнете ја програмата AppWatch
 • нека апликацијата работи така автоматски
 • за неколку моменти програмата ќе ви каже а тоа е апликацијата што испраќа известувања за рекламирање на вашиот паметен телефон
 • во овој момент можеш исправи и реши го проблемот следејќи ги индикациите дадени од AppWatch

И тоа е тоа.

За неколку минути можете блокирајте ги сите реклами што се појавуваат во вашите известувања за Android благодарение на едноставната, лесна и тотално бесплатна програма.

Елиминирајте ги известувањата за рекламирање со Android Chrome

Многу е тешко, но ако случајно засегнатата апликација не работи, следете ги овие дополнителни чекори:

 • отворете го прелистувачот Хром на вашиот паметен телефон
 • кликнете на 3 точки од Поставки горе десно
 • Кликнете на Поставки
 • дојдете до Поставки за страници
 • Кликнете на Известувања
 • под колоната “Дозволено” кликнете на сите страници што се појавуваат и, на екранот што се отвора, кликнете на ЗА СЕКОЈ СИТЕ на копчето Исчистете и ресетирајте

На овој начин ќе бидете 100% успешни блокирајте ги, скријте, отстранете ги и избришете ги сите известувања за рекламирање што пристигнуваат на вашиот паметен телефон Android.

Известувања за рекламирање со Android – Заклучоци

Со овој водич заклучивме.

Потоа, Дали успеав да ви помогнам да го решите вашиот проблем?

Конечно сте блокирале известувања и реклами се појавувате на вашиот Android?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата. Во случај на сомнежи или прашања, ние ќе ви помогнеме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!