Официјален Black Shark 3 Pro 5G: најголемиот телефон за игри што сака да биде најмоќен (фото)

Black Shark 3 Pro 5G resmi: ponsel gaming terbesar yang ingin menjadi yang paling kuat (foto) 1

Црната ајкула 3 е исто така присутна, целосна и поевтина.

Разговаравме за тоа неколку пати во последните неколку недели и сега пристигнаа официјални лица: Xiaomi донесе нов телефон за игри, Black Shark 3 Pro 5G и Црна ајкула 3 која има за цел да зачуди во нивниот сектор. Ајде да одиме и да го видиме заедно технички лист многу богат.

Black Shark 3 Pro 5G: Технички спецификации

 • екранот: 7,71 ″ Quad HD + 90Hz (1.440 x 3,120 пиксели, 19,5: 9) 483PPI, HDR 10+, 97% DCI – P3 спектар на бои, MEMC
 • Процесорот: Qualcomm Snapdragon 865
 • Графичкиот процесор: Адрено 650
 • RAM меморија: 8 GB / 12 GB LPDDR5
 • Внатрешна меморија: 128 GB / 256 GB (UFS 3.0)
 • Задна камера:
  • главната: 64 мегапиксели, f / 1,8, со LED блиц
  • широк: 13 мегапиксели, 120 ° FOV, f / 2.25
  • макро: 5 мегапиксели, f / 2.2
 • Предна камера: 20 мегапиксели, f / 2.2
 • поврзаност: 5G SA / NSA, Dual 4G VoLTE, WiFi 802.11ax (2 × 2 MU-MIMO), Bluetooth 5, GPS / GLONASS / Beidou, USB Type-C
 • големина: 177,79 × 83,29 x 10,1 mm
 • Тежина: 253 грама
 • батерија: 5000 mAh со брзо полнење 65W
 • ОС: Андроид 10
 • повеќе: интегриран сензор за отпечатоци на екранот, приклучок за аудио звук, супер линеарен звучник Dual Dual 1217

Црна ајкула 3: Технички спецификации

 • екранот: 6,67 ″ целосен HD + 90Hz (1.440 x 3,120 пиксели, 20: 9) 394PPI, HDR 10+, 105% DCI – P3 спектар на бои, MEMC
 • Процесорот: Qualcomm Snapdragon 865
 • Графичкиот процесор: Адрено 650
 • RAM меморија: 8 GB / 12 GB LPDDR5
 • Внатрешна меморија: 128 GB / 256 GB (UFS 3.0)
 • Задна камера:
  • главната: 64 мегапиксели, f / 1,8, со LED блиц
  • широк: 13 мегапиксели, 120 ° FOV, f / 2.25
  • макро: 5 мегапиксели, f / 2.2
 • Предна камера: 20 мегапиксели, f / 2.2
 • поврзаност: 5G SA / NSA, Dual 4G VoLTE, WiFi 802.11ax (2 × 2 MU-MIMO), Bluetooth 5, GPS / GLONASS / Beidou, USB Type-C
 • големина: 168,72 × 77,33 x 10,42 мм
 • Тежина: 222 грама
 • батерија: 4.750 mAh со брзо полнење 65W
 • ОС: Андроид 10
 • повеќе: интегриран сензор за отпечатоци на екранот, приклучок за аудио звук, супер линеарен звучник Dual Dual 1217

Особено новиот телефон за играње Black Shark беше дизајниран за сесијата на играта: дизајнот асиметричен за поддршка на точен и цврст зафат во текот на играта. Овој сектор фотографија интегрира режим на ноќно снимање и поддржува RAW-датотеки. Јасно е механизмот под обвивката течен ладилник за сендвичи, т.е. интегрирани и погоре и подолу.

Екранот нуди стапка на ажурирање од 90 Hz и фреквенција пример неколку допири највисоко досегазаедно со 270 Hz.

Надвор и цени

Новиот Black Shark 3 Pro 5G ќе излезе на пазарот Кина почнувајќи од 10 март, во боја Црн фантом и Сив оклоп. Цената за варијанта со 8 GB RAM меморија е иста како и околу 600 €, додека за 12 GB RAM и 256 GB внатрешно складирање, што е еквивалентно на околу 640 €.

Црната ајкула 3 ќе влезе на пазарот Кина почнувајќи од 10 март, во боја Црно осветлување. сребро и сиво. Цената за варијанта со 8 GB RAM меморија е иста како и околу 450 €, додека за 12 GB RAM и 256 GB внатрешно складирање, што е еквивалентно на околу 510 €.

Преку: Fone ArenaИзвор: Веибо