Официјален Fitbit Versa 2: OLED екран, поддршка за Spotify и добри цени

fitbit versa 2

Денес, Fitbit официјално започна нова генерација на успешни паметни часовници Верса. Дизајнот на часовникот не се промени значително, но тоа не е пречка. Fitbit Versa 2 сè уште го гледа светот.

Вести за добредојде е ЕМОЛЕД екран со секогаш вклучен, секогаш се пали екранот. Екранот е малку заоблен на страната (2,5Д стакло) и логото на производителот исчезна од предната плоча.

Производителот ги ажурираше внатрешните компоненти за да ја забрза работата на часовникот и самиот кориснички интерфејс. Fitbit OS. Часовникот има само еден овален што се наметнува на страна.

Официјален Fitbit Versa 2: OLED екран, поддршка за Spotify и добра цена 1Фото: Fitbit

Fitbit Versa 2: Уште без GPS

Во опремата што ја најдовме NFC Со поддршка на Fitbit Pay Сензор за оптички отчукувања на срцето 3-оски акцелерометар, алтиметар, WiFi, микрофон, пулсна оксиметрија (сатурација на кислород во крвта) или долготрајни батерии по надомест за 5 дена или повеќе. Полнење за два часа.

Се разбира, алуминиумското тело 50m / 5ATM водоотпорен стандард. Не, стандардно GPS сè уште на часовник не. Вашиот часовник ќе повлече податоци од поврзаните паметни телефони со Android или iOS.

Fitbit Versa 2 Фото: Fitbit

Fitbit Versa 2: Наменето за спортисти

Fitbit Versa 2 е специјално дизајниран за зглобовите на спортистите и activeубителите на активен животен стил. Тие можат да следат повеќе од 15 видови на спортови вклучително и пливање, трчање или возење велосипед, постојани мерења на отчукувањата на срцето и дополнителни мерења на квалитетот на спиењето со присутен паметен будилник.

Таа вест Дигитална помош на Амазон Алекса по говорна команда. Сепак, оваа услуга не е поддржана во нашиот регион. Вашиот часовник ќе прикажува известувања од вашиот паметен телефон или ќе ја репродуцира вашата омилена музика, без потреба да се вежбаат многу активни луѓе. Поддршка достапна за Spotify. Деизер и други популарни апликации од различни категории.

Официјален Fitbit Versa 2: OLED екран, поддршка за Spotify и добра цена 2Фото: Fitbit

Апликацијата Fitbit е синхронизирана со вашиот часовник како центар за сите спортски и статистички податоци за спорт. Ременот за часовници може да се замени. Новите ремени може да се купат директно од Fitbit. Можете да изберете ткаенина, кожа, па дури и метални ленти.

Fitbit Versa 2: Цена и достапност

Добрата вест е дека часовникот ја задржува цената прифатлива. Во е-продавницата од производителот може да се нарача однапред 199,95 евра. Стенд за специјално издание 229,95 евра. Функционално, ова не се разликува од стандардната верзија.

Willе добиете друга плетена лента и бесплатен пристап до стандардни ленти Fitbit Premium за три месеци. Започнете со продажба на мало 15 септември.

Fitbit Versa 2