Официјална црна ајкула 2: Колку моќ и има течно ладење. S855 и …

 Официјална црна ајкула 2: Колку моќ и има течно ладење. S855 и ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Техничкиот телефон за игри на Xiaomi, Црната ајкула, ја има својата втора официјална верзија и има многу моќен хардвер, како и систем за ладење на контакт со течности. Еве ги сите детали, фотографии, лист со податоци, цена и достапност

Официјална црна ајкула 2: Колку моќ и има течно ладење. S855 и 12 GB RAM меморија

Ксиооми го објавува својот нов beвер игри. Тука официјално го претстави Црна ајкула 2 што е тоа телефон за игри нова генерација која добива а зголемување на ефикасноста не рамнодушен и се повеќе ризичен дизајн.

Новата црна ајкула 2 има Qualcomm SoC Snapdragon 855, 12 GB од RAM меморија Тип LPDDR4X, со големина до 256 GB внатрешна меморија многу брз систем UFS 2.1 ed течно ладење контакт со трета генерација способен за намалување на температурите до 14 степени пониско во споредба со класичен мијалник.

Благодарам на Смешен режим, ние ќе можеме да им помогнам на ле перформанси Процесорот без проблеми со температурата. Меѓу различните карактеристики за кои наоѓаме поддршка брзо полнење на 27W што ќе ви овозможи да играте 30 минути со само 5 минути полнење и да имате добра автономија обезбедена од Батерија од 4.000mAh.

Xiaomi Black Shark 2 е комплетен телефон за игри, посветен на видео плеери, кој исто така има и дисплеј со еден многу ниска латентност и снимање на брзина на одговор. Технологијата е исто така присутна Магијата Прес за препознавање на притисок на дисплејот.

Технички лист црна ајкула 2

 • Екран 6,369 ″ амолиран 2340 x 1080 пиксели
 • СОЦ Qualcomm Snapdragon 855
 • Графички процесор Адрено 640
 • RAM меморија 6/8 / 12 GB LPDDR4X на 2133MHz
 • Внатрешна меморија 128/256 GB UFS тип 2.1
 • Задна камера 12MP f / 1,75 + 12MP теле f / 2.2
 • Предна камера 20MP f / 2.0
 • Батерија 4000mAh со брзо полнење 4.0 на 27W
 • Поврзаност Тип-Ц, Bluetooth 5.0, двоен GPS
 • Бенд 20
 • НЕ NFC
 • Операционен систем Пита со Android 9
 • Димензии и тежина 163,61 x 75,01 x 8,77 mm за 205 грама

Цена и достапност Црна ајкула 2

Црна ајкула 2 ќе бидат достапни од денес во Кина со цени почнувајќи од 420 евра за 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија верзија, 460 евра (8/128 GB) 499 евра (8/256 GB) е 550 евра (12/256 GB).

Сигурно во наредните недели ќе го видиме натаму GearBest и слични страници по многу повисоки цени, кои би можеле да започнат од 500 евра, со оглед дека треба да се додаде ДДВ и царинење во Европа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!