Пазете се од измамата „Вашата сметка е пробиена! Опасност од инфекција на целиот систем …

Пазете се од измамата „AppleCare вашиот Mac е заразен со 3 вируси“

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Ја добивте пораката „Вашата сметка е пробиена! Опасност од инфекција на целиот оперативен систем! “? Тоа е измама за е-пошта, тоа е само фишинг

Измама за е-пошта „Вашата сметка е пробиена! Опасност од инфекција на целиот оперативен систем! “

Во последните неколку дена имате неколку чудни пораки во поштенското сандаче?

Некој пишува за да ве предупреди за тоа „Вашата сметка е пробиена! Опасност од инфекција на целиот оперативен систем! “ и ве прашува за пари во Биткоин за да ја решите ситуацијата?

Имаш еден сомнителна е-пошта со тема „Твојата сметка е хакирана! Опасност од инфекција на целиот оперативен систем! “?

Не се грижи, вие не сте единствениот!

Прашам е-пошта од овој вид практично секој ден и можам веднаш да ви кажам дека е така обиди за измама (Фишинг), ништо точно.

Ако и вие ги добивате овие чудни пораки во вашето сандаче некој ќе ви каже дека имаат целосен пристап до вашиот оперативен систем, само треба да ги ИГНЕТЕ.

Како што се очекуваше, ова се пораки Измама (фишинг) кои само сакаат да се обидат да ги украдат вашите лични податоци или пари.

Текстот на е-пошта за фишинг

Еве го текстот на е-поштата што ја добив:

Здраво!

Како што можеби забележавте, ви испратив е-пошта од вашата сметка.
Ова значи дека имам целосен пристап до вашата сметка.

Ве гледав неколку месеци.
Работата е, вие се заразив од малвер преку веб-страница за возрасни што сте ја посетиле.
Ако не сте запознаени со ова, ќе ви објаснам.
Вирусот Тројан ми дава целосен пристап и контрола врз компјутер или друг уред.
Ова значи дека можам да видам сè на екранот, да ги вклучам камерата и микрофонот, но не знаете ништо за тоа.

Имам и пристап до сите ваши контакти и целата ваша кореспонденција.

Зошто вашиот антивирус не открил малициозен софтвер?
Одговор: Мојот малициозен софтвер го користи возачот, ги ажурирам неговите потписи на секои 4 часа така што вашиот антивирус молчеше.

Направив видео во кое се гледа како сте задоволни во левата половина на екранот, а во десната половина го гледате видеото што сте го гледале.
Со кликнување на глувчето, можам да го испратам ова видео на сите ваши е-пошта и контакти на социјалните мрежи.
Исто така, можам да објавам пристап до сите дописи и е-пошта што ги користите.

Ако сакате да го спречите тоа, префрлете го износот од 252 € на мојата биткоин адреса (ако не знаете како, напишете на Google: „Купи Bitcoin“).

Мојата биткоин адреса (БТЦ Паричник) е: 1PWMVBQVS51Ej4RobUZ3EQnUa7vPof1XGd

По приемот на плаќањето, ќе го избришам видеото и никогаш повеќе нема да го слушнам од мене.
Giveе ти дадам 48 часа да платам.
Веднаш штом ќе го отворите ова писмо, тајмерот ќе работи и јас ќе бидете известени.

Поднесување жалба некаде нема смисла затоа што оваа е-пошта не може да се следи како што е мојата адреса на биткоин.
Јас не правам грешки!

Ако дознаам дека ја споделив оваа порака со некој друг, видеото веднаш ќе биде дистрибуирано.

Најдобри желби!

Тоа е само измама, игнорирајте сè

Ако и вие сте ја добиле оваа порака, како што веќе ви реков, едноставно мора да ја игнорирате. Не правете никакви плаќања, не давајте пари на никого.

Исто така затоа што, ако извршите исплата во Bitcoin, никогаш нема да можете да ги вратите испратените пари, додека измамникот кој ви го испратил овој лажен е-пошта има можност за акумулира многу пари додека останува целосно анонимен.

За овој напис би рекол дека заклучивме.

Дали добивте и порака за измама? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!