Персона 5 Ројал го заштедува најдоброто за последно со нов trailокер трејлер

Persona 5 Royal menyimpan yang terbaik untuk yang terakhir dengan trailer Joker baru

Не aоакин Феникс

Атлес веќе неколку месеци им се придружува на фановите со низа трејлери со ликови, нудејќи ни преглед на нови ликови и кои ќе се вратат во претстојните Персона 5 Ројал пушти Откако ги проверивме Макото, Футаба, Јусуке, па дури и Горо Акечи, конечно го имаме трејлерот за студениот, незамислив протагонист, кој е најпознат од фановите со псевдонимот „okerокер“.

Jокер е главниот протагонист Персона 5, со сите наративни настани поврзани со млади студенти и нивните постапки. Окерот пристигна на академијата Шуџин на условна казна, откако беше обвинет за напад. Гледано со сомнеж од сите, работите излегуваат чудни кога на неговиот мобилен телефон се појавуваат чудни апликации на првиот ден од училиштето. Овој навидум едноставен настан ќе предизвика Jокерот да направи голем број на одлични нови пријатели, да се вклучи со некои горчливи непријатели и да започне опасно патување со морални влакна од вселената во прашање.


Еве во новиот трејлер ги гледаме нашите момчиња како се изгубиле со новата девојка Касуми Јошизава, како игра билијард P5 Royal Новата област на Кичијојо и што е најважно, да работи во теретана, каде што мајсторите за задачи Justастин и Каролин се уверија дека не е мрзлив во деновите на играта. Добра работа

Ако тоа не е доволно за вас, тогаш Атлус го објави третиот трејлер за P5 Royal сам, во кој има неколку нови сцени на кои ќе настапи новодојдениот Касуми.


Персона 5 Ројал започна во Јапонија за ПС4 на 31 октомври, пред да замине на запад во пролетта 2020 година.

Ти си надвор. Најавување | Листа