Пет игри за возење возење метали кои нè потсетуваат на руичкејот

Lima Game Mengemudi Memutar Logam Yang Mengingatkan Kami pada Wreckfest

Wreckfest беше лансиран на PlayStation 4 и Xbox One, со што во конзолата ја донесе својата попопуларна марка за дерби тркачко уривање. Играта претставува физика на несреќи и физика на судир за навивачите на трки кои бараат масакр на нивниот пат. Според повеќето сметки, THQ Nordic и Bugbear дизајнирале игра која е прилично одлична ако може да му се верува на Steam.

Тоа, рече Рекфест, не беше единствената игра што не дозволуваше да ги уништиме нашите возила или светот околу нив на патот до финишот и нè натера да размислуваме за добри игри што доаѓаа порано. Еве неколку од нашите омилени деструктивни тркачки игри со Врекфест.

Уништување Дерби

Пет игри за возење возење на метали кои нè потсетуваат на дербито со уништување на рушини

Уништувањето Дерби не преживеа како игра во ерата на ПС1, но тоа го отвори патот за многу други игри на оваа листа.

Не можете да тргнете наопаку со класиците. Кога играта влезе во 3Д арената, дербито со уништување беше таму во 1995 година за да ни го даде првото искуство во борба со автомобили. Интерактивно од рефлексија, дербито со уништување е токму она што го очекувате. Играчите се фрлени во арена и целта им е да направат поголема штета на другите автомобили од другите автомобили против нив. Не беше ништо повеќе од тоа, но Дериби Дерби ја постави табелата за многу одлични игри што ќе следуваат после тоа. Во свет кој никогаш не го видел својот прв Twisted Metal, деструирањето Дерби е дедо на модерните игри за вандализам на возила.

Пет игри за возење во возење метали кои не потсетуваат на руина 1

Препорачано: Elite Pro 2 за PS4 и Xbox One

Дизајниран во соработка со водечки го поддржува тој тим Turtle Beach® Elite Pro Pro 2 + SuperAmp Аудио систем за игра со перформанси за PS4 ™ Pro & PS4 ™, Xbox One и компјутер изградена за победа!

Изгорен

Пет игри за возење возење на метали кои не потсетуваат на изгорување на рушини

Кој може да го заборави првиот пат кога влегоа во Crash Mode во играта Burnout и станаа диви со непријателски уништување што може да го предизвикате во многу сценарија?

Изгореноста е многу популарна на многу начини и стана една од најдобрите аркадни тркачи во својата генерација, со многу игри сè уште ставајќи го тестот на времето сега. Онаму каде што Need For Speed ​​и Gran Turismo имаат за цел да им дадат на играчите некои од најреалните можни трки за возење, „Burnout“ лета во други насоки со трикови со диви автомобили и патеки кои потсетуваат на некои од најдобрите делови на игри како Cruis’n USA. Тоа рече, кога Burnout 2: Point of Impact го воведе Crash Mode, играта зазеде едно сосема ново ниво. Ова е загатка на возилото, каде што целта е да се направат толку многу оштетувања или да се уништат многу специфични работи со помош на вашиот автомобил како лапав овен. Crash Mode е направен за некои од најсмешните забава што можете да ги имате во играта за возење и ќе биде една од фокусните точки на серијата „Burnout“ за фановите насекаде.

Зона на опасност

Пет игри за возење возење на метали кои нè потсетуваат на опасната зона на руралните страни

Ако Crash Mode е она што го сакате, тогаш Danger Zone е епско letterубовно писмо напишано токму за вас, со фокус да предизвикате најголема штета што е можно на вашето возило.

Конечно, Crash Mode беше отстранет од Burnout, оставајќи многу навивачи разочарани. И развивачите на инди, Three Fields Entertainment – студиото на поранешниот развивач на „Burnout“ – се здружија за да им дадат на луѓето што сакаат. Danger Zone не е вистински тркач. Crash Mode од Burnout еволуираше во целата игра. Во десетици сценарија, играчите се назначени да ги земат своите автомобили и да извршат најразделна штета на возилото што може да се случи. Тенкиот спектакл на Danger Zone е пријатна корникупија на експлозивен метал и гума. Ова е ограничено во неговото искуство, но ако играте „Burnout“ за режимот на несреќи, опасната зона е создадена токму за вас.

Веднаш

Пет игри за возење возење метали кои не потсетуваат на расипан простор

Bugbear поминал години искористувајќи го најдоброто од нивното игралиште за возила на FlatOut, а да не спомнувам една од ретките игри каде можете да го срушите автомобилот со цел да го лансирате вашиот возач низ шофершајбната на огромна табла со стрела. Сигурносен појас.

Ако ние ќе разговараме за Врекфест, сигурно треба да зборуваме за тоа што го предизвикало тоа за Руина. FlatOut е серија Bugbear која трае веќе подолго време пред да го свртат вниманието кон Wreckfest и таа се појавува на многу начини. Со текот на годините, играта FlatOut ни донесе постојано ширење на нивото на дерби дербито со уништување кое го водеше целото од спринтови на ванила до финишот и стана исто толку диво како мини-игри каде што го срушивте автомобилот и го лансиравте вашиот возач од вистинското целно возило -места Едно од познатите тврдења на FlatOut е фактот дека возачот во возилото има различно искуство од останатите, така што физиката на ragdoll се применува кај луѓето во автомобилот и соодветно реагира кога ќе се случат судири со голема брзина. Со текот на годините, ова ја направи играта на FlatOut како поворка на многу деструктивни и диви моменти и го отвори патот за она што сега го имаме на Wreckfest.

Во трепкање на око

Пет игри за возење возење на метали кои не потсетуваат на Сплит од втората руина

Сплит / Втор не е игра за деструкција на дерби како и обично. Наместо тоа, ќе добиете метар за Power Plays да ослободи масивни деструктивни стапици на патеката и да ги саботира другите тркачи.

Развиена од Black Rock Studios од MotoGP и ATV Offroad Fury игри, Split / Second е веројатно една од најсмешните игри на оваа листа. На површината, ова е прилично аркадна тркач со некои цврсти визуелизации и талент. Можете да трчате со расчистување и да ја преминете финишот на прво место ако сакате, но … тогаш ќе загубите половина од натпреварот. Гледате кога ќе кренете еден метар во Сплит / Втор, можете да активирате Power Plays за да уништите други тркачи. Тој го има секој ефект од една експлозија да испушти цели згради на патеката. Со правилно поставување на времето, можете да го ослободите заговорот за уништување кај вашите противници, доколку се доволно несреќни за да бидат групирани и заробени на погрешно место. Колку што спектаклот е деструктивен, не можете да отидете поотвори од Split / Second и шансите да го оштетите автомобилот што го нуди.

Ова се некои од нашите омилени игри со метали со вртење со години, но нема спиење на Wreckfest ако сакате некоја од горенаведените игри. Веќе некое време беше надвор од Steam за компјутер и на 27.08.99 г. можете да го подигнете и на Xbox One и PlayStation 4 исто така. Ако сакате да се натпреварувате, но сакате само да уживате во деструктивната забава на физиката-свиткување додека ја бркате финишот, тогаш Врејкфест е добар белег на одличните игри што дојдоа пред него.

Cyberpunk 2077 на Е3 2018 година.

Прочитајте повеќе: Сè што знаеме за Cyberpunk 2077

ЦД Проект Ред е повторно во него, создавајќи го светот што сакаме да го посетиме, го истражуваме секој ќош и пукнатина, зборувајќи буквално на сите и станува најмоќното суштество во светот. Ние, се разбира, зборуваме за Cyberpunk 2077, игра базирана на пенкало и хартија RPG од Мајк Пондсмит, Cyberpunk 2020