Пиво за пиво: Враќање вода во пиво со раствор SodaStream

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Пиво-за-пиво-Враќање-вода-во-пиво-со-раствор-SodaStream.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Благодарност до тимот на kitbirra.it откриваме нова и интересна новина; се вика Пиво за пиво и е новиот изум на израелската компанија SodaStream што ви овозможува да ја претворите водата во пиво.

Неверојатниот изум доаѓа по долгогодишни студии кои дозволија да се создаде пиво почнувајќи од вода, а не од класичниот хоп што го знаат сите loversубители на пиво. Постапката е идентична со она што веќе го знаеме со сите системи на механизмот SodaStream да се создадат пијалоци од сите видови и сега со едноставно додавање на раствор во прав на газирана вода ќе добиеме пиво со содржина на алкохол 4,5% и тоа ќе има во сите погледи вкусот и мирисот на пивото.

Значи, за неколку секунди можеме да имаме убаво свежо пиво со ова разредено решение што го прави носот на blondeубителите на русокоси пијалоци да се појави. Веќе познатиот систем затоа што е можно да се создадат газирани пијалоци од сите видови од кола до сок од портокал до сокови сега е способен да создадете го познатиот алкохолен русан пијалок.

Механизмот, наречен Пиво Бар, ќе биде лансирана во Германија под името Блонди и во полето ќе најдете се што ви треба за да креирате свое пиво во секунди како шише, пенлива вода и разни кесички пиво се концентрираат според вкусот.

Willе бидеме curубопитни да откриеме дали уредот работи совршено и дали ќе може да го замени класичното нацрт пиво.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!