Пиксел 4 покажува извонредна изведба на „PUBG Mobile“

Pixel 4 menunjukkan kinerja luar biasa di ‘PUBG Mobile’ 1

Тој Пиксел 4 Тоа навистина протече, па не е познато кога е официјалното соопштение. Дури и да е така, во видеото сè уште има недопрени точки и тоа има смисла за сите корисници на мобилни телефони: неговиот настап во видео игра.

Еден од нив Пиксел проблем 3 тоа беше слаб учинок во некои титули, како PUBG мобилен. Многу корисници се жалат на Reddit и наоѓаат можни решенија за подобрување постојано заостанување, понекогаш поврзани со сензорот на предната камера. Се чини дека ова е заменето со замена.

Ново видео, од Виетнам, претставува видео Пиксел 4 XL во една сесија PUBG мобилен. Изведбата е многу течност: 90 фрејмови во секунда што е доволно за да го доживеете борбениот ројал. Иако е тешко да се разберат во видеото, некои движења и промени во полето укажуваат дека нема пауза за време на игра.

Потврдени се некои филтрирани спецификации, како што се 6,23 инчен екран со стапка на освежување од 90 Hz и резолуција од 3040 × 1440 пиксели. Другите компоненти остануваат идентични со помалата верзија и вклучуваат процесор Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB RAM, 128 GB меморија и порт USB-C.

Ако пресметките се точни, Пиксел 4 ќе биде официјално објавено на почетокот на октомври и ќе вклучува Android 10, најновата верзија на оперативниот систем Google.