Повеќе од 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus …

Más de 30 mejores aplicaciones para Samsung S9 y S9 Plus que debes probar 1

Samsung е водечка марка во индустријата за паметни телефони. Самсунг работи веќе долго време во овој сектор, а уредите Samsung секогаш доминираат над другите паметни телефони по секоја цена. Минатата година Samsung лансираше два свои предводници на уредите, Samsung Galaxy S9 и Samsung Galaxy S9 Plus. Бидејќи и двата уреди работат на оперативниот систем Андроид, постојат максимални можности за прилагодување и прилагодување за да уживаат во искуството за користење телефон исто толку моќен како Samsung Galaxy S9 и S9 Plus.

Повеќе од 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги пробате 1

Бидејќи Android нуди доволно можности за прилагодување, постојат различни апликации достапни на PlayStore за подобрување на корисничкото искуство. Овие апликации ќе ви дадат комплетно ново искуство. Тоа ќе го промени начинот на кој ги користите вашите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus.

Ги собравме најдобрите апликации за samsung s9 и samsung s9 +. Можете да ги инсталирате овие најдобри s9 апликации за да ја зголемите продуктивноста на вашиот уред. Samsung Galaxy S9 и S9 Plus доаѓаат со некои бескорисни bloatware подготвени да одат, со што е неопходно да се преземат некои дополнителни апликации на паметниот телефон.

Список на најдобри апликации за Samsung Galaxy S9 и S9 Plus:

1. Амазон

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги испробате 2

Преземете ја Amazon

Се разбира, сите сакаат шопинг, и мора да има апликација за купување на сечиј смартфон. Amazon е најголемата продавница за купување преку Интернет. Интернет-продавницата за купување Амазон ви нуди многу неверојатни зделки по високи цени. Можете да купите во апликацијата Amazon во секое време она што ви треба. Можете да ги купите најновите електронски уреди како мобилни телефони и додатоци како мемориски картички, слушалки, полначи, електрични банки. Амазон е комплетна продавница каде што можете да купите работи и за домот и за модните производи исто така. Амазон нуди безбедни набавки со плаќања со електрична сметка. Не е ни чудо, тоа е најдобрата апликација за шопинг за Samsung S9 што можете да ја инсталирате на вашите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus.

2. Google Pay

Повеќе од 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што мора да ги пробате 3

Преземете Google Pay

Порано познат како Tez, сега се вика Google Pay. Со оваа апликација, можете да испраќате пари на пријатели, да платите сметки и да купувате преку Интернет, да го надополните вашиот телефон или да платите во блиското кафе. Тоа е најдобрата апликација достапна во PlayStore за плаќање преку Интернет. Бидејќи самиот Google се справува со тоа, тој е потполно безбеден и безбеден. Google Pay ви овозможува да примате и плаќате пари директно од вашата банкарска сметка. Оваа апликација мора да ја имате на Samsung Galaxy S9 и S9 Plus.

3. Кршен

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 4

Преземи Snapseed

Постојат одлични можности со исклучителна камера што ја имаат Samsung Galaxy S9 и S9. Затоа, за подобрување на убавите слики снимени од уредот, веројатно ќе ви треба апликација за ретуширање на убавите фотографии и уживање во квалитетот на сликите. Снајперистот може да биде најдобрата опција за вас. Можете да направите професионално уредување на фотографии со професионален квалитет, и има многу повеќе врска со оваа фантастична апликација развиена од Google. Оваа апликација можете да ја добиете од PlayStore бесплатно.

4. NordVPN

Повеќе од 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги пробате 5

Преземи NordVPN

Дали некогаш сте се запрашале додека пребарувате на Интернет дека некој би можел да ве следи? Па, NordVPN ќе ви го спаси денот. NordVPN ви дава целосна приватност и е многу безбедна. Додека сте на јавна Wi-Fi мрежа, ако ви треба целосно безбедна врска, оваа апликација ги има сите основни функционалности. Оваа апликација ви овозможува да се поврзете со повеќе од 5000 активни сервери достапни во повеќе од 60 земји. Донесете ја вашата локација во Yorkујорк во Берлин со еден клик. Има копче Брзо Поврзување што е корисно и можете безбедно да пребарувате на Интернет во движење.

5. Нетфликс

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 6

Преземете Netflix

Дали сакате да гледате ТВ епизоди и филмови? Да секако? Еве ја најдобрата апликација што можете да ја преземете на вашите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus. Netflix е најпознатата и водечка услуга за претплата за стриминг медиуми на која било платформа. Можете да користите Netflix на кој било мобилен телефон или на паметни телевизори исто така. Оваа апликација е позната по најдоброто искуство што им го нуди на своите корисници. Па, ова не е бесплатна апликација за употреба, но сепак имате 30 дена бесплатна проба за ова. Вреди да се пари и треба да ја добиете оваа.

Плати и

  • Најдобрите апликации за Samsung Galaxy S8
  • 10 најдобри игри за Samsung Galaxy S9 и S9 Plus
  • Топ 10 Samsung Галакси S9 и Галакси теми S9 +

6. Вали

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги пробате 7

Преземете го Вали

Ние ги проверуваме нашите телефони сто пати на ден, а тапетите се првото нешто што го гледаме. Изборот на добра позадина за паметни телефони станува тешко, бидејќи нема доволно добри опции. Вали го решава проблемот за вас, и има голем број на неверојатни позадини, сите според вашиот вкус. Можете исто така да изберете помеѓу тапетите што се појавуваат во Google. Можете да ги пребарувате тапетите според вашите вкусови од која било категорија. Оваа апликација исто така презема позадини со најголема можна резолуција за вашиот паметен телефон.

7. Аларм

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги испробате 8

Преземете ја алармот

Ако сте некој кој го одложува алармот 5 минути и сте 1 час по работа кога ќе станете, оваа апликација нема да ви овозможи да доцните следниот пат. Алармот е оценет со број 1 Аларм за апликации во над 95 земји. Да го отпуштите алармот, ви дава неколку мисии што треба да ги завршите. Во спротивно, ова нема да биде затворено. Имате задачи како што треба да фотографирате на места во куќата, како бања, за повикување, само откако ќе се исклучи алармот. Алармот е задолжителна апликација ако често доцните на работа.

8. Шазам

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги испробате 9

Преземете Shazam

Дали некогаш сте оделе на забава и навистина ви се допадна песна, но не можете да го пронајдете името? Шазам ќе ја заврши работата за вас. Шазам е најпопуларен начин во светот да се открие музика со само еден клик. Можете да го активирате Шазам со само чешма, и ќе ви ги даде сите детали за песната. Дури ги обезбедува стиховите на песната заедно со официјалното видео. Ви овозможува да ги додадете песните во плејлистата Spotify и ви овозможува да откриете музика дури и кога сте во офлајн. Shazam е фантастична апликација што ја имате на Samsung Galaxy S9 и S9 Plus.

9. повратно

30+ најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да пробате 10

Преземете повратно

Дали сте уморни да одите на секоја веб-страница одделно за да ги прочитате најновите статии и новости? Feedly ви нуди совршен начин за читање материјали. Тоа е центар за сите ваши омилени блогови и списанија и други важни извори. Можете да изберете омилени веб-страници и Feedly ќе организира сè за вас на најдобар можен начин.

10. Унифициран далечински управувач

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 11

Преземете унифициран далечински управувач

Кој не сака безжични работи? Сите го прават тоа Се чини дека е повеќе футуристички да го контролирате дури и вашиот компјутер, дури и да не го допирате. Унифициран далечински управувач е дефинитивна алатка за далечинско управување со вашиот Windows PC, Mac и Linux. Има поддршка за над 90 програми, вклучително и глувче и тастатура, медиа плеери, презентации, ретровизори на екранот, контрола на моќност, менаџер на датотеки, терминал и многу повеќе.

11. Google Maps

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 12

Преземете ги „Карти на Google“

„Мапи на Google“ се сите во една апликација за да ја пронајдат најдобрата и најкратката рута за вас. Оваа мапа на Google е една од најдобрите апликации што ги имате на вашиот паметен телефон. Прелистувајте ги вашите дестинации точно и брзо со „Карти на Google“. Има ЕТА во реално време и ве известува за состојбата во сообраќајот. Откријте ги локалните продавници и истражете го светот и одете каде и да сакате, без стрес. Мора да имате апликација за вашите неверојатни Samsung Galaxy S9 и S9 Plus.

12. Whatsapp

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги испробате 13

Преземете WhatsApp

WhatsApp е најпознатата апликација за пораки во светот. Бесплатно е и ви дозволува да испраќате пораки до секој, во кое било време низ целиот свет. WhatsApp ја користи мобилната Интернет врска за да испрати порака до вашите пријатели и семејство. Им овозможува на корисниците да ги споделат сите видови медиуми, како што се слики, видеа, документи и многу повеќе, сите на едно место.

Можете лесно да користите WhatsApp на вашите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus бидејќи е бесплатна и ви овозможува да правите и бесплатни повици.

13. Гугл диск

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 14

Преземете го Google Drive

Google Drive е безбедно место каде можете да ги чувате сите ваши датотеки и податоци. Таа е поврзана со вашата сметка на Google и ви помага да пристапите до сите датотеки каде што сакате. Датотеки, видеа, слики и други документи се безбедно направени во Google Drive. Ви овозможува да ги споделите сите ваши документи со други со линк за споделување и да поставите нивоа на пристап за кои можат да ги гледаат, коментираат и уредуваат датотеките.

14. Google News

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги пробате 15

Преземете ги Google News

Дали имате навика или читате вести секој ден кога ќе станете наутро? Google News е тука за да ви помогне. Организирајте ги сите нови работи што се случуваат во светот за да ви помогнат да ги добиете најновите вести. Оваа апликација ги собира сите најнови и потребни извештаи и ги зачувува за да ги прочитате. Пронајдете ги сите квалитетни содржини од разновиден збир на веродостојни издавачи и откријте извори за кои досега не сте чуле.

15. Канцеларија за WPS

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги испробате 16

Преземете ја канцеларијата на WPS

WPS Office е сè-во-едно бесплатна канцелариска пакет за вашите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus. Тоа е најмалата Office Suite достапна на PlayStore. Ги има сите функционалности како Word, PDF, Presentation, Spreadsheet, Memo, Docs Scanner, сите во една апликација. Овој пакет на Office е целосно компатибилен со форматите Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Google Doc и Adobe PDF.

16. Еверноте

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 17

Преземете го Evernote

Evernote е суштинска апликација ако сте студентски универзитет или училиште. Не само студентите, туку секој може да ја искористи оваа фантастична апликација достапна бесплатно на PlayStore. Им помага на корисниците да забележуваат на најефикасен можен начин. Можете да напишете информации и исто така да скенирате со ракопис или тврди копии. Evernote е корисно кога треба да земете каков било вид белешка, бидејќи е брз и ефикасен.

17. Google Duo

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 18

Преземете го Google Duo

Со фантастичен квалитет на видео што го обезбедуваат Samsung Galaxy S9 и S9 Plus, можете да го сумирате искуството со апликацијата Google Duo која нуди видео повици со најдобар квалитет. Оваа апликација е брз и сигурен начин за поврзување со пријателите и семејството од вашиот паметен телефон. Duo им овозможува на повеќе корисници да комуницираат со вас во исто време. Можете исто така да оставите видео пораки ако вашиот пријател не е на интернет во моментов.

18) Асистент на Гугл

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 19

Преземете го Google Assistant

Со апликацијата „Асистент на Google“, можете да добиете бесплатно искуство на вашите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus. Се активира едноставно со изговарање „Ok Google“ и можете да го прашате Волшебникот нешто. Оваа апликација ќе ви овозможи да завршите мали задачи како што е поставување на алармот или остварување повици само со давање некои команди без потреба да го допрете паметниот телефон. Можете исто така да пристапите до Асистент на Google само со притискање и задржување на копчето Дома на вашиот уред.

19. Фрлач Нова

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги испробате 20

Преземете го фрлачот Нова

Кога станува збор за персонализирање на вашиот паметен телефон Android, нема подобра брза опција отколку да користите убав фрлач на Android. Нова фрлач е еден од најдобрите лансирања достапни на PlayStore. Обезбедува многу прилагодувања за подобрување на корисничкото искуство на вашиот паметен телефон. Лансирачот Нова комплетно го менува изгледот на вашиот почетен екран според вашиот вкус. Овој фрлач има карактеристики како теми со икони, прилагодлива фиока за апликации, пристаниште за скролување и многу повеќе.

20. Гугл Чувајте

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 21

Преземете го Google Keep

Со најновите можности на Google, оваа апликација е развиена за корисниците да забрзаат белешки, да додаваат белешки и да зачуваат списоци. Може да снимате нешто на ум, а Google Keep ќе ве потсети на работите во соодветно време и места. Оваа апликација исто така може да снима фотографии за да можете брзо да фотографирате со какви било сметки или документи. Можете исто така да ги споделите сите свои белешки со кого сакате. Можете исто така да креирате списоци за да ве спречи да заборавите на работите следниот пат кога ќе купувате.

21. Лесна соба

Повеќе од 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги испробате 22

Преземете Adobe Lightroom

Дајте им на вашите фотографии прекрасен нов изглед со оваа бесплатна, но интуитивна апликација за уредување фотографии. Можете да додадете шарм на вашите прекрасни слики снимени од Samsung Galaxy S9 и S9 Plus. Lightroom нуди огромни можности да ги фотографирате вашите фотографии на следното ниво. Ги има сите основни поставки и други опции за уредување за да им дадат на вашите фотографии нов изглед. Можете лесно да управувате, организирате и споделувате целата своја работа.

22. KeepSafe Photo Vault

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 23

Преземете го снимањето на Photos Vault

Ако барате свод за фотографии за да ги скриете вашите фотографии од кој било друг, можете да го преземете сводот за фотографии од Keepsafe на вашиот уред. Keepsafe ја гарантира безбедноста на вашите фотографии и видеа. Заклучете ги датотеките со PIN заштита или заклучување на отпечатоци. Keepsafe ви овозможува да чувате посебни спомени и да чувате лични семејни фотографии во посебна област. Можете исто така да зачувате слики од вашите документи, како што се возачки дозволи, лични карти и кредитни / дебитни картички.

23. Само научи

Повеќе од 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што мора да ги испробате 24

Преземи Solo Learn

Ако сакате компјутери и сакате да научите како да кодирате директно од дома, можете да ја добиете оваа апликација бесплатно од PlayStore. Има неколку курсеви по компјутерски јазици и можете да ги конвертирате од почетник во професионалец. Овозможува свежа и бесплатна содржина секој ден и има повеќе курсеви како развој на веб, Пајтон, Јава, c ++ и многу повеќе. Оваа апликација ви обезбедува персонализирана содржина според вашиот напредок. Исто така, има бесплатна поддршка од 24/7.

24. Вклучи

Повеќе од 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што мора да ги пробате 25

Преземи Flud

Па, ние не поддржуваме хакерство, но сепак оваа апликација е корисна понекогаш. Flud е брз и директен клиент на BitTorrent за Android. Таа е на оваа листа затоа што оваа апликација работи толку брзо како што тоа го прави вашиот Samsung Galaxy S9. Flud нема ограничувања на брзината на преземања и преземања и можете да изберете кои датотеки да ги преземете. Исто така, има и други можности, како што е секвенцијално преземање, а исто така можете да преместувате датотеки за време на преземањето.

25. паралелен простор

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги испробате 26

Преземете паралелен простор

Дали користите повеќе сметки за истите апликации? Паралелниот простор ќе ви помогне бидејќи можете да ги клонирате апликациите за да можете да извршите повеќе сметки во исто време. Таа е една од најдобро рангираните апликации на PlayStore. Има поддршка за скоро сите апликации. Паралелниот простор ја штити приватноста на корисниците и ги прави апликациите невидливи на уредот преку инкогнито инсталација. Можете лесно да ја преземете оваа апликација бидејќи е слободно достапна на PlayStore.

26. Кинемастер

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 27

Преземете кинемастер

Kinemaster е најдобриот уредник за мобилни видео на PlayStore бидејќи има многу одлики. Поддржува повеќе слоеви на видео, слики и текст. Со Kinemaster, можете да ги направите сите задачи за уредување на видео директно од вашиот дневен контролер. Kinemaster може да пресече и истриже прецизни видеа, аудио мултиварк, има прецизна контрола на ковертот на волуменот и многу повеќе. Искористете ги предностите на вашите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus, бидејќи чипсетот што го има е еден од најдобрите во однос на рендерирање.

27. PUBG Mobile

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 28

Преземете го PUBG Mobile

PUBG, најпознатата игра Battle Royale, е достапна и за Android. Оваа игра Battle Royale го предизвикува чипсетот на вашиот уред, бидејќи станува збор за масивна игра, но не е проблем во случај да имате Samsung Galaxy S9 Plus. Бидејќи смартфонот има chipset Exynos 9810 под хаубата, тој е еквивалентен на Snapdragon 845. Затоа, нема да се соочите со проблеми во однос на игрите.

28. обука дома

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 29

Преземете тренинг за дома

Добро е да имате мобилен телефон со високи перформанси, но мора да го имате и вашето тело подготвено за задачи со високи перформанси. Вежбањето секој ден изгледа како огромна задача, така што оваа апликација е тука за да ви помогне. Оваа апликација ви обезбедува дневни рутини за обука на сите ваши мускули. Со оваа апликација можете да го одржите вашето здравје само за неколку минути. Од загревање до истегнување по тренингот, оваа апликација опфаќа сè за вас.

29. ShareIt

Повеќе од 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што мора да ги пробате 30

Преземете го ShareIt

ShareIt е најдобрата апликација за споделување медиуми што е достапна на PlayStore. Можете да ги споделите вашите медиа-датотеки со сите со само неколку кликања. Обезбедува одлична брзина на пренесување и има многу едноставен и лесен за употреба со кориснички интерфејс. ShareIt исто така додаде медиа плеер во неодамнешната поддршка за да можете да ги репродуцирате вашите песни и да гледате филмови со ShareIt исто така. Тој е најбрз во светот и може да споделува секакви датотеки.

30. SoundCloud

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 31

Преземете го SoundCloud

SoundCloud е една од најдобрите апликации за онлајн стриминг на музика на PlayStore сега достапна бесплатно. SoundCloud не е само за слушање на најдобрите графички уметници. Им дава шанса на сите да ги покажат своите таленти пред целиот свет. На SoundCloud, скоро секој може да ги постави своите креации и да ги објави. Имате над 150 милиони песни достапни на SoundCloud. Колку повеќе користите SoundCloud, толку повеќе персонализирани резултати ќе ги покаже, во зависност од вашиот вкус.

31. Spotify

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 32

Преземете го Spotify

Дали сте enthusiубител на музика? Оваа апликација ќе биде совршена за вас и за вашиот Samsung Galaxy S9. Таа е водечка апликација за онлајн стриминг музика и е бесплатна за употреба. Spotify ги има најновите изданија токму за вас. Овозможува бесплатно проследување, музичко пребарување и многу повеќе. Spotify го олесни лесно пронаоѓањето на нови верзии бидејќи е достапно на Spotify веднаш штом ќе се започне. Spotify е како музичка продавница за вас; Единствената разлика е во тоа што е бесплатна.

32. Позадини HD

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 33

Преземете позадини HD

Препорачуваме оваа апликација да го прилагодите прекрасниот екран на вашите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus. Позадини HD нуди широк спектар на позадини создадени за вас. Оваа апликација ги има сите позадини дизајнирани специјално за вашиот уред. Сите позадини што ги нуди се достапни за преземање со највисок можен квалитет, а исто така можете да споделите неверојатни позадини со вашите пријатели и семејството. Исто така, овозможува рачно сечење на позадини за да се постигне совршенство.

33. CamScanner

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 34

Преземете го CamScanner

Ако имате многу документи за скенирање и сакате да ги чувате како тврди копии, тогаш наместо да одите во специјална продавница, можете да го направите само со вашиот мобилен телефон. CamScanner е Апликација за скенирање и споделување на документи на Светскиот број 1 достапна за Android. Неговата корисничка база се зголемува од ден на ден, бидејќи е нешто што ви треба и секој треба да ја има оваа апликација на своите мобилни телефони.

34. медија плеер VLC

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 35

Преземете VLC Media Player

VLC медија плеерот веќе подолго време се знае дека е добар медиа плеер, а достапен е и за Android. Тоа е бесплатен и мултиплатформски медиа плеер со отворен извор кој може да се користи за гледање видеа и слушање музика, исто така. Овој медиа плеер е лесен да игра видео и музички датотеки од кој било формат со леснотија. Исто така, има еквилајзер и филтри премногу за подобрување на вашето корисничко искуство.

35. Истражувач на датотеки ES

Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus треба да пробате 36

Преземи ES Explorer за датотеки

На секого му е потребен посветен управувач со датотеки за управување со датотеки на паметниот телефон, и тоа ја прави својата најдобра работа. ES File Explorer е комплетен менаџер на датотеки со сите важни функции и многу повеќе. Неговите алатки ви носат десктоп карактеристики во вашиот џеб. Можете да префрлувате датотеки од еден уред на друг преку Wi-Fi со помош на создадената автоматска точка за пристап. ES File Explorer исто така ви овозможува пристап до податоци без разлика каде сте, вашите податоци секогаш ќе бидат со вас.

Тоа беше списокот со најдобри апликации што можете да ги инсталирате на вашиот Samsung Galaxy S9 и S9 Plus. Се надеваме дека уживавте во статијата и го најдовме корисно. Ако ви се допадна статијата, споделете ја на социјалните мрежи, исто така со пријателите и семејството.