Повторно или прилагодување на копчето Bixby на Samsung Galaxy

Повторно или прилагодување на копчето Bixby на Samsung Galaxy

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Сега копчето Bixby е прилагодливо на сите Samsung Galaxy. Еве како можете да ги пренасочите или прилагодите функциите поврзани со притискање на копчето Bixby

Прилагодете го копчето Bixby на Samsung Galaxy

Конечно сме тука: како што беше ветено, после целосна поддршка за италијанскиот јазик, Samsung објави ажурирање за својот гласовен асистент Bixby што ви овозможува да прилагодете или преправете постапките поврзани со притискање на посветеното копче на нашите паметни телефони.

Накратко, затоа, како што бараа гласно од корисниците веќе некое време, денес можеме прилагодете го она што се случува кога ќе го притиснете копчето Bixby на нашите паметни телефони Samsung Galaxy.

Ако во минатото притискање на копчето Bixby дозволено само да го повикате гласовниот асистент на Samsung, од денес можеме изберете каква акција да правите на паметниот телефон кога ќе се притисне копчето. Конечно би додал.

Но, да не губиме време, ајде да видиме веднаш како да го прилагодите или преправите копчето Bixby на целиот Samsung Galaxy.

Водичот

Отстранување на копчето Bixby за Samsung Galaxy: како да продолжи.

  • отвори го Продавница за галакси меѓу апликациите инсталирани на вашиот телефон
  • пристап до предметот Профил (присутно под трите точки на горниот десен агол)
  • Кликнете на Освежи
  • ажурирајте ги сите апликации поврзани со Bixby. Меѓу овие има Bixby Wakeup, или системската апликација што го контролира будењето на гласовниот асистент и интеракцијата со физичкото копче
  • еднаш ажурирани ќе треба да го активирате Bixby и да влезете во менито Settings
  • од тука ќе мора да го изберете гласот “Копче Bixby”, каде што има нови опции за конфигурирање на однесувањето на копчето. Ќе најдете два избор тоа ќе ви овозможи да започнете која било апликација инсталиран во паметен телефон или започнете една од брзите команди.

Едноставен, удобен и брз.

И, како да со магија, копчето Bixby конечно станува многу покорисно отколку порано.

Оневозможете го Bixby на Samsung Galaxy

Ние сакаме да разјасниме една работа: ова нема да ви овозможи да го оневозможите Bixby, но само од изберете дали да го потсетите со еден клик или со два брзи.

Отфрлениот гест може да биде наменет за започнување на апликација или брза команда, но нема да може да се реши оневозможете го Bixby целосно.

ЗАБЕЛЕШКА: ако сакаш целосно прилагодете го копчето Bixby на вашиот Samsung Galaxy, Ве советувам да преземете ОВА фантастична апликација. Бесплатно е и ви нуди бесконечен број прилагодувања, пробајте сами и нема да бидете разочарани!

Кои компатибилни паметни телефони?

Новата функција веќе треба да биде достапна на сите модели на опсег опремени со копче Bixby – како Galaxy S8, S8 Plus, Note 8, S9, S9 Plus и Note 9 -, но веројатно е дека наскоро ќе пристигне и на други уреди опремени со ова физичко копче.

Како што веќе рековме, тогаш, новиот Galaxy S10 исто така ви овозможува лесно да го преработете копчето Bixby:

Кој меѓу нашите читатели веќе го реконструираше клучот „Биксби“? Со која омилена апликација?

Благодарам Никла за известувањето за нашата група на Телеграма.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!