Погледнете ги 9-те најдобри паметни телефони Галакси сега

Lista com os melhores smartphones Galaxy para comprar agora

Направивме список на 9 најдобри паметни телефони Галакси за да ги купите сега! Има опции за сите торби и вкусови

А Samsung познат по широката линија на паметни телефони Галакси. Само во 2019 година во Бразил беа лансирани 15 телефони. За разлика од другите брендови, Јужна Кореја може да послужи на многу видови публика: Кореја има модел за оние на кои им треба повеќе тапани, оние што уживаат во долги игри, да работат или дури и да пристапат до социјалните мрежи. За да ви помогнеме да го изберете најдобриот од секој сегмент, наведовме 9 од најдобрите телефони од Samsung да се купи во Бразил.

Запомнете дека сите врски за купување доаѓаат од нашата продавница во партнерство со Списание Луиза, тоа е, освен тоа што ќе добиете паметен телефон по една од најдобрите цени на пазарот, ќе ви помогне Showmetech да расте уште повеќе!

Samsung Galaxy A50

Еден од најпопуларните паметни телефони на телефонот Галакси А.тоа Галакси А50 Доаѓа со 6,4 инчен екран без граници sAMOLED и Full HD + резолуција. Екранот е со добар квалитет и доаѓа со два детали кои заслужуваат внимание.

Првиот е изрез во форма на капка за предната камера од 25 MP, а втората е читач за отпечатоци од прстот под екранот – карактеристика на слушалка со висока моќност, но веќе во посредникот. премија.

Забележителни се и трите склопки на фотоапарати на задниот дел од единицата. Означете го за главниот сензор од 25 MP и отворот f / 1.7. Сите три се опремени со 8 MP ултра широк агол и камера од 5 MP за замаглување на портретите.

тоа Галакси А50 Доаѓа со 4 GB RAM и 64 GB опции и 128 GB внатрешно складирање. Последното неодамна го објави Самсун.

Допаѓа Галакси А50? Можете да го најдете во официјалната продавница Showmetech влези Списание Луиза за 1.349,00 УСД до 10 пати без камата.

Samsung Galaxy A70

Доколку барате паметен телефон со поголем екран со поголема моќност за репродукција и ракување со тешки апликации, но не сте подготвени да платите највисока цена, сфатете дека Галакси А70 Има многу интересна конфигурација.

Екранот е поголем и 6,7 инчи, со иста пад и резолуција од Full HD + како моделот Галакси А50. Читател за отпечатоци од прсти, исто така, се наоѓа под него, но најинтересно е внатре.

Големиот екран од 6,7 инчи е одличен за гледање видеа и играње игри.  (Слика: списание Луиза)

тоа Галакси А70 Опремени со 6 GB RAM меморија и 128 GB внатрешен простор за складирање. Батеријата од 4.500 mAh е исто така изненадувачка како и паметните телефони од Samsung Обично тие немаат толку голем капацитет.

А, околу камерата, сетот од три сензори е многу сличен на А50, но главната доаѓа со 32 MP – иста резолуција како и предните леќи. Исто така, постојат 5 MP фотоапарати со длабочина и ултра широк агол.

Допаѓа Галакси А70? Можете да го најдете во официјалната продавница Showmetech влези Списание Луиза за 1.999,00 R до 10x без камата.

Samsung Galaxy A80

За оние на кои не им треба вест, тоа е Галакси А80 Тоа е добар избор. Првиот паметен телефон од Samsung А вртливата камера привлекува внимание за карактеристиките и на Full HD + 6,7 инчен екран, решетки и ниски рабови.

Тројните камери, кои летаат и ротираат за селфи и видео повици, имаат сензор од 48 MP и сензор од 8 MP со леќа со ултра широк агол. Третата камера е тип 3Д ToF (време на лет), инфрацрвена ламба која го пресметува растојанието од уредот до предметот или лицето пред неа. Исечете ги фотографиите за режимот на портрет да бидат попрецизни.

Три слајдови на фотоапаратот и стожери што треба да се користат пред (слика: списание Луиза)

И кога е на власт, Галакси А80 Тоа не разочарува. 8 GB RAM и octa-core процесор Snapdragon 730 до 2,2 GHz. Но, вреди да се спомене дека станува збор за 128 GB внатрешен простор за складирање, но нема мемориска картичка

Допаѓа Галакси А80? Можете да го најдете во официјалната продавница Showmetech влези Списание Луиза за 3.494,00 УС до 10x без камата.

Samsung Galaxy S9

Паметен телефон со врвна линија Галакси С минатата година Галакси S9 Останува добар избор во 2019 година. Цените паѓаат нагло и конфигурацијата е многу добра.

Екранот, кој има странични рабови и Super Amoled, има 5,8 инчи и Quad HD + резолуција. Предната камера од 8 MP и отворот f / 1.7 прават селфи кои се многу јасни и светло обоени, но она што се издвојува е на задниот дел на уредот.

Главната камера од 12 пратеници е донесена на пазарот со двојни решетки, односно две можности за снимање. За потемни околини, се фотографира со f / 1,5 – оставајќи максимална светлина да помине низ сензорот. И на сончеви места, фотографиите можат да се направат со отвор f / 2.4.

Samsung го иновираше Galaxy S9 со двојна отворена камера (Слика: Луиза списание)

Освен тоа, Галакси S9 доаѓа со дигитален плеер на задниот дел на уредот – веднаш под камерата – 4 GB RAM меморија, процесор Qualcomm Snapdragon 845 и 128 GB внатрешен простор за складирање.

Допаѓа Галакси S9? Можете да го најдете во официјалната продавница Showmetech влези Списание Луиза за 1.999 $ до 10x без камата!

Samsung Galaxy S10e

тоа Галакси S10e е портата до триото слушалки во оваа линија во 2019 година. Овој мал брат има 5,8 инчен екран и неколку карактеристики кои вреди да се истакнат! Оваа резолуција е Full HD +, нема заоблени рабови, ниту е придружена со дигитален читач под неа – ова е на страната на уредот.

Предна камера Галакси S10e Има 10 MP, отвор f / 1.9 и се појавува исечок во горниот десен агол на екранот – што го прави позабавен. На задниот дел има двоен отвор од 12 MP (f / 1.5 и f / 2.4) и сензор со ултра широк агол од 16 MP.

Овој паметен телефон е опремен со 6 GB RAM, Exynos 9820 окта-јадрен процесор со брзина до 2,7 GHz и 128 GB внатрешен простор за складирање. И батеријата е 3100 mAh.

Со 6 GB RAM меморија, Galaxy S10e ја има потребната моќ за играње тешки игри (Слика: Луиза списание)

Допаѓа Галакси S10e? Можете да го најдете во официјалната продавница Showmetech во списанието „Луиза“ за 3.876,00 долари до 10x без камата!

Галакси S10

тоа Галакси S10 Доаѓа со поголем 6,1 инчен екран и Quad HD + резолуција. Под него, пронајдовте читач на отпечатоци. Друга разлика е присуството на трета камера на задниот дел на уредот, овој пат со 12 MP и 2x оптички зум.

Смартфон Samsung Galaxy S10

RAM меморијата е исто така поголема. Тоа е 8 GB, со ист окта-јадрен процесор. Егзинос 9820и опции за складирање со 128 GB и 512 GB. Оваа поставка бара поголема батерија и Samsung вметнете 3400 mAh на капацитет во S10.

Допаѓа Галакси S10? Можете да го најдете во официјалната продавница Showmetech влези Списание Луиза за 3.799 УСД до 10x без камата!

Галакси S10 +

Поголем и посилен брат, Галакси S10 +, доаѓа со повеќе опции за да изберете. Окта-јадрен процесор Егзинос 9820 Тоа е исто како и линијата, но има верзија од 8 GB RAM меморија – со 128 GB или 512 GB складирање – и 12 GB – ако изберете модел со 1 ТБ внатрешен простор.

Капацитетот на батеријата исто така доаѓа со овој помоќен амбиент! 4100 mAh што, според Samsung, способен за репродукција до 22 часа видео.

Екран Галакси S10 + Тоа е исто така поголемо. Тој е 6,4 инчи и има Quad HD + резолуција и дигитален плеер под него. Друга вест е присуството на двојни камери на предниот дел на уредот!

Главниот сензор има отвор од 10 MP и f / 1,9, додека секундарниот сензор има отвор од 8 MP и f / 2.2 за заматеност на позадината во портретот.

Покрај повеќе RAM и опции за складирање, Galaxy S10 Plus има двојна предна камера (Слика: Луиза магазин)

Loveубовта на Galaxy S10 Plus? Можете да го најдете во официјалната продавница Showmetech во списанието Луиза за 3.899,00 американски долари до 10x без камата!

Galaxy Note 10

Само што започнавме на настан во Newујорк, во Galaxy Note 10 прв пат претставен во две верзии. Првиот има 6,3 инчен екран, Full HD + резолуција и ултразвучен дигитален читач под него.

Предната камера, која има 10 MP, се споредува со линиски уред Галакси S10, станувајќи помал и сега центриран на исечокот на горниот дел од екранот. Зад тоа Белешка 10 Доаѓа со три фотоапарати: 12 MP главни, 16 MP ултра широк агол и 12 MP телефото.

Паметно пенкало П пенкалоцртичка Забелешка, доаѓајќи помодерно и со автономија до 10 часа. Сега можете да направите гестови за да го користите како далечински управувач за да навигирате на презентации или да ја користите камерата.

Помала верзија на Galaxy Note 10, со екран од 6,3 инчи (Слика: Power Planet Online)

Во Бразил, на Galaxy Note 10 Традиционално е во фаза на претпродажба и може да се најде со почеток во 5.399,00 $.

Galaxy Note 10+

Конечно, имаме потенцијал Galaxy Note 10+. Ако не ви треба продуктивност, ова е идеален уред.

Оваа верзија има 6,8 инчен екран и Quad HD + резолуција. Исто така, тоа доаѓа со ултразвучен читач на отпечатоци од прсти под и истата камера како и другите модели, со дополнителни сензори. време на лет.

Оваа конфигурација е посилна. Тоа е 12 GB RAM меморија, но 256 GB на истиот внатрешен простор за складирање – или 512 GB во други верзии. Ако ви треба повеќе, можете да вметнете мемориска картичка за micro SD – исто така важи и за помалите модели.

Исто така ја истакнуваме и батеријата од 4300 mAh, која има ултра брзо полнење до 45W.

Споредба на големини помеѓу Galaxy Note 10 Plus и Galaxy Note 10 надесно (Слика: Samsung)Споредба на големината на Galaxy Note 10 Plus и Galaxy Note 10 надесно (Слика: Samsung)

И уште една интересна работа, се однесува на двата смартфони од линијата Забелешка 2019 година, е отсуство на влез P2 за слушалки. Но, не грижете се, бидејќи двете кутии имаат слушалки со USB-C влез!

Овој ист влез функционира и за активирање на режимот DeX, кој сега функционира со поврзување на USB-кабелот со уредот и со мониторот или компјутерот, отстранувајќи го додатокот што беше лансиран со Галакси С8.

тоа Galaxy Note 10+ Исто така е во фаза на претпродажба и цените започнуваат од 5,999 $ за модели со 256 GB складирање и 12 GB RAM меморија.

Ова е најдобриот паметен телефон Галакси купи сега! Дали сте го одбрале своето? Уживајте и известете ги во коментарите.