Погледнете го преносот во живо на OnePlus 7T овде

Saksikan siaran langsung OnePlus 7T di sini

За само 24 часа, OnePlus ќе излезе на сцената во Индија за да го објави OnePlus 7T. И, ако барате еден од овие телефони или само обожавател на компанијата, ќе сакате да го слушнете целиот настан што ќе се емитува во живо на YouTube.

Како што е потврдено од „OnePlus“, двата уреди за одржување ќе бидат испорачани со дисплеј „Fluid AMOLED“ на предната страна, кој овозможува импресивна стапка на освежување од 90Hz. Willе се спари со Android 10 веднаш надвор од кутијата со најновата верзија на OS Oxygen. Зборувајќи за кутии, OnePlus донесе обвивка од својата најнова амбалажа, инспирирана од оригиналниот OnePlus One.

Приклучувањето на сето ова се чини дека е Qualcomm Snapdragon 855 Plus кој мора да се комбинира со 8 GB RAM меморија како стандард. Што се однесува до складирањето, основниот модел на OnePlus 7T, наводно, ќе започне со 128 GB, но очекуваме нивото на надградба да достигне најмалку 256 GB.

Очекуваме и подобрувања во одделот за фотоапарати со нови кружни модули и можни подобрувања во сензорите и квалитетот на сликата.

Една финална објава ќе пристигне во високо очекуваната форма на телевизијата OnePlus. Сепак, овој производ може да биде ограничен на индискиот пазар.

Настанот OnePlus 7T серија започнува во 10:35 ET | 7:35 ПТ | 4:35 часот CEST | 14:35 според зоната GMT и ќе се емитува во живо преку вграденото видео на YouTube погоре.