Погледнете шест нови видеа со razr објавени од Motorola кога ќе започне периодот пред нарачката

Lihat enam video razr baru yang dirilis oleh Motorola saat periode pra-pemesanan dimulai

Денес е првиот ден кога клиентите на Verizon во САД можат да порачаат брич на Моторола. Верзијата за паметни телефони на иконскиот флип телефон ќе биде објавена на 6 февруари и ќе има цена од 1.499,99 долари или 24 месечни плаќања од 62,49 долари. Со почетокот на нарачките од денес, Веризон сега ветува дека мобилните телефони ќе бидат испорачани на 18 февруари. Ова покажува силна побарувачка за уреди во САД. што е ексклузивен Веризон. Моторола денес испушти неколку видеа кои беа дизајнирани да им покажат на потрошувачите како работи телефонот. Првиот е клип од 49 секунди наречен “Откријте razr” кој прикажува некои блиски уреди и како изгледаат во кутијата. Дното на кутијата функционира како држач за телефонот и со дупка на долната страна, звукот од телефонот се засилува кога се става во кутијата. Оваа одлика е наречена Засилувач на ноќната коска.

Razr користи P2i nanocoating за заштита од поплави од дожд и светлина

Ова видео ни дава преглед на уредот, вклучувајќи сооднос 21: 9, кој „Моторола“ го нарекува „Филм“ на киноматскиот дисплеј. Тоа е затоа што тој сооднос се користи за снимање филмови со широк екран. Затоа, гледањето содржина на видео во пејзаж мора да изгледа одлично на перки. Додека жицата се отвора за да се прикаже 6,2-инчен P-OLED екран, има 2,7-инчен интерактивен екран за брз приказ кој прикажува известувања, прави мобилни плаќања, контролира стриминг на музика, одговара на повици и презема селфи без корисникот да мора да го отвори телефонот. Но, ако е потребен поголем екран, она што се појавува на екранот Брз преглед ќе се појави на поголемиот внатрешен екран кога ќе се отвори телефонот. Motorola рече дека жилет ќе трае цел ден со батерија од 2510mAh и дека е нанокоациран за заштита од слаб дожд и прскања.

Овој 6,2-инчен екран со брисел P-OLED има сооднос на кинескиот аспект

Следното видео го прикажува дексбокс на Моторола РАЗР. Покрај телефонот, има и торбичка за тостирање која е опремена со турбо полнач кој произведува часови на енергија за неколку минути. Исто така, во овој случај е еден пар на жицата на ушите. Оние што купуваат телефони треба да се договорат со своите оператори за активирање на eSIM. Ова ја заменува старомодната СИМ картичка со чип што е заварен на матичната плоча, што во основа го прави истото со физичка SIM картичка. И Motorola рече дека пренесувањето на податоците од стар мобилен телефон на жилет е лесно. Третото видео треба да ги покаже сопствениците на жиците како да се грижат за своите нови мобилни телефони. Како што рековме, жилет користи P2i nanocoating за да го однесе дождот и светлосните прскања. Не земајте го житката во бањата. Ако телефонот се навлажни, тој мора да се исчисти со сува крпа. И Motorola на клипката рече дека “Екранот е направен да се наведнува. Групите и испакнатините се нормални”. Производителот го предупредува сопственикот на жилет да не користи заштитник на екранот затоа што екранот на жилет има заштитен слој надвор од кутијата (не отстранувајте го заштитниот екран како влијателите на Samsung Galaxy Fold). Motorola исто така ги предупредува сопствениците на жилет да избегнуваат остри предмети и им кажува на корисниците да го затворат телефонот пред да го стават во џеб или торба. Следното видео покажува дека РАЗР ќе им понуди на корисниците уникатно движење и искуство на „Моторола“. На пример, повеќето сопственици на „Моторола“ знаат дека ќе се вклучи движење со двојно намалување, а потоа ќе ја исклучите светилката (само држете го цврсто на телефонот за да не излезе од рака). Можеби најкорисен гест е чешма со три прста што ќе трае веднаш. Вртењето на телефонот ќе ја отвори апликацијата за камера. Претпоследниот клип е за 2,7-инчен дисплеј Брз преглед, за кој разговаравме пред три параграфи.

Шестото и последно видео е за камери на жилет. За селфи има движење за одбројување на рацете, и ролетните автоматски ќе одземат селфи кога субјектот се насмевна. Портретите може да се земат со замаглување од буке во позадина и осветлувањето може да се промени за драматични ефекти. Ноќната визија ќе фотографира што може да се види без блиц во темна околина, а Камер Цртан филм ќе го забавува децата да седат и да ги сликаат своите фотографии. Функцијата Spot Color произведува црно-бели фотографии, освен една одредена боја. Лизгачот ќе им овозможи на корисниците да утврдат колку „поп“ бои имаат. И Cinemgment ќе анимира дел од фотографијата, додека остатокот останува статичен.

Моторола испушти ново видео за жич

Најдете razr