Поддршката за пари за преносни сокови од Xiaomi MIJIA надминува 3 милиони!

Dukungan crowdfunding untuk Juicer Xiaomi MIJIA portabel melebihi 3 juta!

Службениот предводник на Xiaomi Mi, сензационално соопштува дека поддршката за новоотворениот сок од MIJIA надминува 3 милиони. Ова се случи повеќе од 24 часа по лансирањето на гаџетот. Вежбата за толпа народот се отвора во 10:00 часот на 31 јули. Компанијата, исто така, навести дека финансирањето на капитал надмина 1 милион за помалку од 6 часа.

Соковникот на MIJIA има едноставен дизајн, но преносливоста и лесната употреба го прават производ што вреди да се има. Ова нема да биде тешка задача да се движи заради малата големина. Покрај тоа, не ви треба напојување за да добиете чаша свеж сок затоа што користи енергија од батеријата. Батеријата може да се наполни и опремена со брзо полнење 2 часа. Целосно наполнета батерија може да измеша 15 импресивни чаши сок.Мијаја соковник

Контејнерот од 350 мл има 4-лопати ротор во основата, со кој се напојува мотор со голема брзина. Сечилата на роторот се исто така многу остри за непречено мешање на овошјето. Вреди да се спомене дека преносни соковник Мијаја доаѓа со своја функција за чистење. Корисникот треба само да додаде доволно вода, да го затегне држачот и двапати да го притисне прекинувачот. Ротирачката вода го чисти уредот. Времето за чистење е 40 секунди, а внатрешните делови може да се завршат без да се повредат рацете.

СЛЕДНИОТ: Лаптопот за игри Xiaomi Mi 2019 се појави на ChinaJoy

(извор)