Подредување на Амазон во времето на Коронавирус: што треба да знаете

Амазон: СТОП продажба на несуштински производи

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сакате да купите стока на Амазон, но се плашите дека нема да пристигне заради Коронавирусот? Дали се плашите од одложувања во испораките на Амазон? Што треба да знаете

Испораки со Амазон со Коронавирус: да разјасниме

Ажурирајте на 12 март 2020 година

Амазон НЕ ќе биде под влијание на новиот блок „Коронавирус“.

Така можете редовно да купувате и примате стоки.

Единствениот недостаток: во некои случаи може да биде потребно да почекате неколку дена подолго од вообичаеното време.

————————-

Непотребно е да се одрече од тоа: Коронавирус ја погоди Италија и го доведе на колена целиот северен дел на земјата (барем за момент), со катастрофални штети на луѓето и економијата.

Само за информации, јас живеам во провинцијата Парма, само станете црвена област, но ова не е место да разговараме како да се справиме или решиме огромниот проблем на Коронавирус. За тоа има соодветни места.

Во оваа статија само сакам да пробам обезбедете точни и навремени информации, како и секогаш, до читателите на YourLifeПоднесена, особено за сите оние кои сакаат да продолжат да купуваат на Amazon (и во секој случај преку Интернет) во толку тежок и неизвесен период.

Во последните неколку часа добив многу прашања од корисници кои сакаа разберете дали сè уште би можеле да купат на Амазон за време на Коронавирус, дали купените производи би биле испорачани, доколку можеле да се одложат и други такви прашања.

Како и секогаш, откако ги собрав сите потребни информации за да одговорам на прашањата на читателите, јас сум тука да се разјаснат за

Не заборавајте, се разбира, тоа ситуацијата е во постојана еволуција и затоа работите може да се променат во секој момент.

Во секој случај, да се обидеме да ја анализираме моменталната состојба.

Може ли да купам на Амазон дури и ако има итен случај во Коронавирус?

ДА, Амазон останува отворен.

Тоа е меѓународна е-трговија, има канцеларии и магацини насекаде во Италија и во светот и продолжува да работи и со Коронавирус.

Во централните канцеларии во Милано, многу вработени можат да работат од дома за да избегнат зарази, но во магацините персоналот продолжува да работи (иако со одредено забавување, како што ќе видиме наскоро).

Амазон продолжува да дава?

ДА, испораките на Амазон не запираат.

Куририте продолжуваат да кружат низ Италија, бидејќи тие се дел од таа категорија на работници и компании кои можат да продолжат да работат и покрај Коронавирусот.

Исто така, од она што го разбирам, Амазон продолжува да дава дури и во црвено / портокалово области. Јас сам имам неколку парцели на испорака, не само од Амазон, туку и од други курири.

Како што веќе споменав, Парма неодамна стана црвена / портокалова зона: од мене тие продолжуваат непречено да ги доставуваат сите курири, не само на Амазон.

Сигурна работа е дека нарачките преку Интернет НЕ влијаат на dpcm бидејќи Министерството за економски развој во циркуларен циркулар вчера го истакна тоа стоката може да влезе и да ги напушти териториите во прашање без никакви ограничувања.

Дали ќе има одложувања во испораките?

ДА

Јас сум клиент Премиер, Немам проценети испораки пред 3-5 дена, дури и на производи што беа веднаш достапни за испорака и директно се испорачуваат од Amazon.

Во принцип, СИТЕ области со црвена / портокалова боја ќе биде одложен за испорака од 3-5 дена.

очигледно ситуацијата варира од област до област, од производ до производ, од продавач до продавач, но во принцип треба да бидете трпеливи за да ги добиете производите купени на Amazon во текот на овој период.

Тоа е повеќе од нормално: има помалку персонал на располагање, постапките се побавни, контролите се построги и затоа времињата неизбежно се издолжуваат.

Како и да е, Амазон ги известува клиентите за можните одложувања на испорака: при пополнување на нарачката, честопати се пријавува еден проценет датум на испорака повисок од „класичниот“.

Дали работи Amazon Pantry?

Во моментот услугата функционира, но на Милан нема доставени испораки на краток рок.

Во овој случај не зборуваме само одложување, но од недостаток на достапни предмети, барем во областа на Милано и околината.

Причините, се разбира, се оние што само ги споменавме погоре.

Дали ризикувам зараза ако купам производи преку Интернет?

Да и не.

ДА: во текот на денот, курирот запознава различни луѓе кои можат потенцијално да бидат заразени без да го знаат тоа. Очигледно, куририте сега се заштитени, тие носат ракавици, па дури и маски, но не секој го прави тоа: во овој случај, влегувајќи во близок контакт со курир, вие потенцијално ризикувате зараза.

НЕ: пакетите и производите однатре не го носат вирусот. Така да можете да купите нешто на Интернет, нема да бидете заразени. Само треба да бидете внимателни да ги миете рацете внимателно откако ќе ги отворите пакетите што сте ги добиле.

Заклучоци

Тоа е сè за момент.

Во случај на дополнителни вести, ќе ја ажурираме статијата.

Во моментот само треба да почекате и да разберете кога ситуацијата ќе се врати во нормалано јасно е дека не чекаат некои тешки недели од сите погледи.

Мојот совет, сепак, е секогаш ист: ВИЕ СИТЕ ЗАВРШНИ ДО ДОМАТА СЕ ЕДНОГЛАСНО ДА СЕ ЕДНОСТАВНО ДА ИСТАНЕТЕ. Испораките на Амазон може да чекаат или да се одложат во овој период.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!