ПОД КОСТОВИ.во линија има измама околу аголот, но дури и надлежните не се во можност да направат …

ПОД КОСТОВИ.во линија има измама околу аголот, но дури и надлежните не се во можност да направат ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Веб-страницата на супер понуди Sottocosto.online иако е наложено да се отстранат производите што не се вистински достапни од страна на властите, таа сепак ја продолжува својата активност преку Интернет. Sottocosto.online е измама? Ајде да дознаеме

ПОД КОСТОВИ.во линија има измама околу аголот, но дури и надлежните не се во можност да направат ништо

Постои веб-страница за купување преку Интернет, SOTTOCOSTO.online, тоа ги држи сите под контрола, исто така надлежните што не можат да сторат престане или да го намали бизнисот на оваа продавница која ветува многу ниски цени на многу производи, исто така Епл е намалена за 40%, но тоа всушност тие никогаш не доаѓаат, и ако го сторат тоа го сторат после неколку месеци.

Таму е ставеноАнтимонопол, кој изјави дека „Sottocosto.online престанете да продавате на производи што не се достапни во рок од 10 дена “, но исто така и за уредба на Суд во Трст, тоа тој дури и не може да стапи во контакт со Мега Трејд, компанија која управува со навредливата веб-страница.

Но, што се тие обвиненијата, добро таму продажба на супер намалена производи кои не се вистински достапни и подготвени за испорака, со резултат тоа многу корисници се жалат на Интернет дека не го примиле производот месеци по нарачката.

Веќе ЕНИ на почетокот на минатиот месец се пријавил и го стекнал отстранување на вашите важни горива по супер намалена цена, но како и другите барања, тие го немаа бараниот ефект, а купоните сè уште се во продажба, но чувството е дека веб-страницата се напушти, без да се ажурира некое време, и тоа кој управува со сè, го нема со пленот во рака.

Медиумскиот зачувувањето беше многу, помеѓу радио и ТВ рекламирање (локално), страницата освои добар дел од корисниците, кои за жал (можеби) тие се скараа лошо, и тоа по секоја веројатност тие никогаш нема да ги вратат своите пари назад.

На крајот на краиштата, видете MACBook Pro од над 5000 евра продадени за само 2800 евра, треба ли да има нешто под тоа „едноставното затајување на ДДВ“? Дали не изгледа јасно или не? Трката за заштеда во многу случаи се крие зад добра и добра измама.

Измамено од SOTTOCOSTO.online?

Интернет не прави ништо друго освен прочитано производи не пристигнати е наплатата никогаш не се вратиле, и ако натаму Интернет чита само лоши работи, изборот е ваш дали да му верувате на оваа онлајн продавница.

Дали некогаш купил некој од нашите читатели на SOTTOCOSTO.online?

Иако ја знаев оваа страница, Јас секогаш не верувам премногу ниски цени и небезбедни начини на плаќање, како банкарски трансфер или постпејд, додека јас купувам таму каде што има плаќање со PayPal и кредитна картичка за да остане безбеден.

Обвиненијата се сериозни и според многумина SOTTOCOSTO.online е предодреден да се затвори наскоро за нелојални трговски практики, но во меѓувреме ве советуваме да не купуватево спротивно никогаш нема да ги видите повторно вашите производи или вашите пари.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!