Позадината што блокира телефони со Android НЕВЕРБА

Постери за заклучување на телефон со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Не е шега: позадината кружи на мрежата што ги блокира сите телефони со Android, особено Samsung. Еве што е тоа

Постери за заклучување на телефон со Android

Не, ова не е шега или лажна вест, но за жал вистинска вест.

Во овие часови се шири веб на мрежата позадина (позадина), штом еднаш ќе се постави, оди до заклучете ги телефоните со Android, особено оние произведени од Samsung и Google.

Но, која е причината? Што има? Ајде да дознаеме заедно!

Позадината што блокира Android

Позадината што блокира телефони со Android е она што го гледате на почетокот на статијата (или на крајот).

Како може таквата позадина убава е сугестивни, очигледно невин, да сруши Android паметни телефони?

Веднаш ќе ти кажам тоа не е малициозен софтвер, вирус или ништо слично. Тоа е едноставно слика, што, сепак, може да стави во тешкотии многу Android паметни телефони ако се користат како позадина.

Која е причината?

Проблемот се чини дека е поврзан со видовите на бои, кој – да биде обработен од уредот на одреден начин преку профилот за бои „Google Skia“ – по можностo создадете дефекти кои ефикасно го наведнуваат смартфонот, блокирајќи го.

Поточно, се чини дека терминалите со кои најмногу се изложени на ризик се брендирани Samsung и некои модели на Google Pixel.

Во основа, просторот за боја на фотографијата е премногу тежок за управување со Android, бидејќи тоа е RGB, а не sRGB, што значи дека оперативниот систем на Google не е во состојба да конвертира и тоа предизвикува заклучување.

Сигурно дека ажурирањето на софтверот ќе го реши проблемот, но во меѓувреме телефоните што поставуваат ваков вид тапет се уриваат.

Како да се избегне проблемот?

Едноставна: избегнувајте поставување на оваа слика како позадина на вашиот телефонбез оглед на моделот за паметни телефони со Android.

Се разбира, тоа е убава слика, вистина е, но можно е да се преживее дури и без неа.

Ако, од друга страна, сакате да се шегувате со вашиот пријател, веќе знаете како да продолжите 🙂

Што се случува ако ја поставам оваа позадина?

Еве видео кое јасно покажува што се случува ако ја поставите оваа слика како позадина на вашиот Android.

ИЗВОР: SlashGear

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!