Поправени проблеми со батеријата на Galaxy S10 со ажурирањето во март?

Батеријата на Galaxy S10 не трае долго

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Со ажурирањето на фирмверот од март 2019 година Samsung можеше да ги реши проблемите со батеријата и лошата автономија на Galaxy S10: еве ги деталите

Подобрете ја батеријата Galaxy S10

Како што истакнав во преглед на Galaxy S10e, единствениот недостаток на овој паметен телефон се однесува на батерија, што трае помалку отколку што очекувавме. Особено, разговаравме за тоа во овие написи:

Да ја потврдам мојата негативни впечатоци на батеријата на Galaxy S10e и Galaxy S10 воопшто тогаш дојдоа сведоци од многу други европски корисници (оние со Exynos процесор) кој се пожали на слаба автономија на новите паметни телефони на Samsung.

Во овој поглед, објавивме детален напис, кој можете да го најдете тука:

Како што видовме, сепак, дури и со усвојување на разни видови мерки, батеријата на Galaxy S10 никогаш не била во можност, барем до денес, да гарантира задоволителна автономија за корисниците.

Ажурирањето на фирмверот ги поправа проблемите со батеријата на Galaxy S10?

Јас Отсекогаш мислев дека овој проблем со батеријата е поврзан со софтверот на Samsung, што некако отиде да се активира процеси кои претерано влијаеле врз автономијата на паметниот телефон и мислам дека конечно добив потврда за сето ова.

Добив вчера попладне ажурирање на фирмверот на мојот Галакси S10e (најпогодено од проблемите со автономија меѓу новиот врв на опсегот Samsung) што се чини дека има јасно ја подобри батеријата на паметниот телефон и неговото времетраење.

Само за да дадам пример, во моментов потрошив само 12% батерија со над 1 час екран на вклучена. Со истата употреба, пред ажурирањето, батеријата падна за најмалку 18-20%.

Сè уште е рано да се пее победа и да се извлечат заклучоци, но прв впечаток на ажурирањето на фирмверот во март 2019 година за Galaxy S10 се крајно позитивно.

Во теорија, камера, но од оваа гледна точка јас не забележав големи промени.

Од друга страна, батеријата се чини дека трае многу подолго, и со интензивна употреба на паметниот телефон и додека уредот е „неподвижен“ на работната површина.

Во наредните неколку дена ќе направам подетални тестови, но, како што се очекуваше, со часови се чини дека има ова ажурирање на фирмверот значително подобрена автономија и батерија на Galaxy S10eпотврдувајќи го фактот дека во минатото постоеше софтверски проблем кој негативно влијаеше на автономијата на паметниот телефон.

За кој фирмвер зборувам?

Ажурирање на софтверот што добив носи Март 2019 безбедносно лепенка на паметниот телефон како и решавање на разни грешки и расфрлани проблеми. Како што веќе се очекуваше, тогаш, ја подобрува автономијата и камерата.

Ажурирањето е нумерирано G970FXXU1ASCA.

Ако вашиот паметен телефон не го открие, можете да се обидете да ја преземете користејќи ја оваа програма и потоа да ја инсталирате рачно:

Заклучоци

Дали веќе сте го презелеле ова ажурирање на фирмверот за Galaxy S10e? Дали забележавте разни подобрувања? Дали мислите дека батеријата Galaxy S10e е подобрена во однос на минатото?

Известете ги во коментарите!

Ажурирајте после 2 дена

Еве ја потврдата со која едвај чекав:

Обично со Galaxy S10e не можев да надминувам 3 часа екран на вклучен.

Во последните два дена наместо 5 часа обилно, со малку внимателна употреба, исто така, стигнав до 6. Во пракса, автономијата на паметниот телефон е двојно зголемена по ова ажурирање. НЕВЕЕ!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!