Постер со официјалниот дизајн на Huawei Mate 30 Pro, филтриран, колку е неверојатно!

huawei mate 30 pro poster

Huawei Mate 30 Pro нуди многу работи за кои може да се зборува пред да стигне на пазарот. Без сомнение, се соочуваме со мобилни телефони кои ќе обезбедат многу добра конкуренција за паметни телефони од други брендови. И овој пат, постер со официјален дизајн на филтерот Huawei Mate 30 Pro. За разлика од сè што сте виделе порано!

Постерите се дистрибуирани на Веибо, Социјална мрежа во Кина и открива како ќе изгледа новиот мобилен телефон Huawei. Благодарение на овој пост, Вие точно ќе знаете како ќе изгледа Mate 30 Pro пред да се појави на пазарот.

Вака изгледа Huawei Mate 30 Pro

30 постери парови

Според плакатот дистрибуиран на Веибо, Mate 30 Pro ќе има одлична позиција слично на Mate 20 Pro. Покрај тоа, можете да разликувате околу три камери во изрез. Поради тоа, сè покажува дека овој телефон ќе има 3Д систем за отклучување на лицето.

Од друга страна, Mate 30 Pro има инфрацрвен сензор и микрофон на секој горен крај. Исто така, има линија на антена и заоблен екран настрана со мала рамка. Како што можете да видите, ние се соочуваме со телефони кои се истакнуваат заради нивниот елегантен изглед.

Theивотното ќе пристигне заедно четири задни камери поставени во кружно куќиште. Покрај тоа, таа има моќност што може да се користи за случаи во стилот на Мото Мод, кои Huawei и Honor ги развиваат во ова време. Очигледно, кинеските компании работат напорно за да покренат случаи на игра, потопни случаи, здравствени случаи и засилување на случаи. Сите ќе бидат поврзани преку Bluetooth 4.2 и ќе обезбедат дополнителни функции.

30 про пар со камера

Mate 30 Pro исто така има и како изгледа ксенонски блиц и помал кружен LED блиц. Може да го видите и зборот LEICA напишан одзади. Благодарение на ова, можете да бидете сигурни дека овој телефон ќе фотографира неверојатни слики и ќе снима спектакуларни видеа. Се надеваме дека ова е новиот Топ 1 на DxOMark.

Постерот објави и дека паметниот телефон ќе го напојува процесорот Кирин 990. Според гласините, Mate 30 Pro ќе биде лансиран на 19 септември. Сепак, внимателно ќе ве информираме за развојот во овој поглед.

Ресурси | Гизмочина

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);