Почитувајте го Android 10: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога

Почитувајте го Android 10: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Паметни телефони Android 10 Honor: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога ќе се објави ажурирањето. Ажурирање на „Андроид 10“ за почесни телефони

Почитувајте го Android 10

ТЕЛЕФОНСКИ СОСТОЈБИ Ажурирајте

Купивте еден Чесен паметен телефон и вие сте iousубопитни да знаете кога ќе добиете надградба на Android 10? Едноставно се обидувате да откриете дали Чест ќе ги ажурираат своите паметни телефони на новиот Оперативен систем Андроид 10?

Вие сте на вистинското место!

Без да губат време, ние веднаш го гледаме патоказот според кој Honor ќе ги ажурира своите телефони до најновата верзија на Android.

Се сеќаваме на тоа Чест, покрај ажурирање на телефоните на нови верзии на Android, исто така, го ажурира своето сопствен интерфејс: во овој случај особено ќе го видиме новиот Магијата UI 3.0 со идни ажурирања што ќе ги објави компанијата.

Тоа, рече, ајде да преминеме на времето на објавување на ажурирањата според честа.

Датум на објавување паметен телефон Android 10 Honor

Подолу можете да го најдете ажурираниот список на сите Паметни телефони со бренд на чест кои ќе бидат официјални ажурирања на Android 10 со релативно време на објавување на ажурирање:

  • Чест 10
  • Честа V10
  • Честа 8х
  • Чест 9х
  • Honor 9X Pro
  • Чест 20-ти
  • Чест 20 Лајт

Јас исто така го посочувам тоа првата бета верзија на Magic UI 3.0 е веќе достапна за Honor 20, 20 Pro, 20i, V20, Magic 2 и Honor 10 Lite.

Хонор сè уште не објавила временска рамка што го дефинира времето на дистрибуција на ажурирањето на Android 10 на вклучените уреди.

Сепак, интересно е да се напомене дека, и покрај различните забрани и проблеми со САД во последните месеци, Чест работи напорно за да продолжи со ажурирање на своите телефони како што вети.

Па, што мислите за составот објавен од Хонор?

Дали сте задоволни со времето на ажурирање на Honor во врска со паметните телефони?

А паметните телефони не се на списокот?

Овие, за момент, Чест паметни телефони кои ќе го добијат ажурирањето на Android 10 во наредните месеци.

Не знаеме дали ќе бидат додадени повеќе, но во случај да ја ажурираме статијата.

Имаш еден Андроид паметен телефон произведени од Чест? Кој модел точно? Известете ги во коментарите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!