Почитувајте 20 гласини: еве што знаеме

Преглед на честа 20

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преглед на честа 20: еве сè што знаеме за новиот паметен телефон на Хонор. Карактеристики, лист со податоци, преглед на честа 20

Чест 20

Иако треба да поминат уште неколку месеци официјална презентација на Хонор 20, во изминатите неколку дена можни карактеристики на паметни телефони.

Без да трошиме време, затоа, ајде веднаш да видиме како би бил хардверот од новите Чест 20, тоа, јас нема да го кријам од тебе, изгледа навистина многу интересно.

Се разбира, сите овие информации треба да бидат земени со клешти за момент, но доколку беа потврдени, ќе моравме да се справиме со прекрасен врв на опсегот што нема ништо и се карактеризира со „човечки“ димензии.

Чест 20 технички лист

Накратко, можам да ви го кажам тоа Чест 20 треба да го има Кирин 980 со 6/8 GB RAM и 128/256 GB внатрешна меморија. Доаѓајќи во пролетта со воведна цена таму околу 500 евра. Интересно, нели?

Како што веќе споменавме, ова е информација ДО Потврда, но која зборува за а процесор произведен внатрешно од Huawei, или Kirin 980 (исто како Погледни 20), придружено со присвој на RAM меморија помеѓу 6 и 8 GB. Honor 20 исто така ќе може да смета на 128 или 256 GB ROM.

Интересно дисплеј, што според гласините треба да биде од 6,1 инчи и засновано врз OLED технологијата. Долго трае! Не се упатува на резолуцијата, која во теорија не треба да биде пониска од канонската Full HD +.

Одделот камера наместо тоа, треба да се заснова на едно тројна оптика:

  • Главен сензор од 48MP (веројатно ист како Honor View 20)
  • Секундарниот сензор од 20MP (веројатно широк агол)
  • трет сензор 8MP (можеби со 3x зум)

Интересно е да се напомене тоа Honor 20 веќе би бил тестиран од DxOMark, што ќе му даде на паметниот телефон рејтинг од 108, веднаш зад фантастичен Мате 20 од Хуавеи.

Останува да дознаете дали ќе има или не оптички стабилизатор, што од моја гледна точка веројатно ќе биде присутно.

Батеријата треба да понуди 3.650mAh, со систем за полнење супер полнење од 22,5W.

Оперативниот систем очигледно Пита со Android 9 со обичен интерфејс за Magic UI.

Honor 20 цена: колку чини?

Наместо тоа, зборувајќи за цени, ние се однесуваме на опсег помеѓу 2.999 CNY и 3.799 CNY, во зависност од намалувањето на меморијата, или помеѓу 394 и 500 евра.

Мислам дека 500 евра за овој паметен телефон е апсолутно фер бројка, особено ако се земе предвид одличниот квалитет на градење и врвните перформанси што ги нудат овие паметни телефони.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Кога излегува Хонор 20?

Го очекувам Презентацијата Honor 20 се одвива помеѓу мај и јуни 2019 година. Во принцип, сепак, смартфонот ќе биде на пазарот пред летото, како и секоја година.

Засега немаме други информации за овој паметен телефон.

Ние ќе ја ажурираме статијата што е можно поскоро или барем штом ќе излезат другите вести за тоа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!