По Фејсбук, исто така, #WhatsAppDown: Не можам да испраќам фотографии, видеа и гласови

По Фејсбук, исто така, #WhatsAppDown: Не можам да испраќам фотографии, видеа и гласови

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

#WhatsAppDown денес 13 март 2019 година: WhatsApp не работи и невозможно е да се испраќаат фотографии, видеа и говорни пораки додека текстот се чини дека се разменува

По Фејсбук, исто така, #WhatsAppDown: Не можам да испраќам фотографии, видеа и гласови

WhatsApp е надвор од услугата денес 13 март 2019 година каде е невозможно испраќајте и примајте фотографии, видеа и пораки глас додека текстуалните датотеки се разменуваат непречено.

Навистина од часовите Околу 19 денес WhatsApp повторно е присутен но само делумно од кога јас пораките се разменуваат додека фотографиите, видеата и говорните пораки не пристигнуваат или тие го прават тоа многу доцна и неодамна е новост дека WhatsApp не работи.

Сега премногу често се чувствуваме како да зборуваме за WhatsApp и услуги слични на Фејсбук, кои се присутни неколку часа или дури половина ноќ, како пред неколку дена. Едно е сигурно, бидејќи WhatsApp го набави Марк дека се случува често да оди во мрежа.

Од првите вести што стигнуваат до нас се чини дека проблемот е раширен не само во Италија, туку и во цела Европа и затоа е веројатно дека дефектот е поради европските сервери.

Едно е сигурно дека корисниците ќе бидат бесни и очајни и веднаш ќе бидат прилепени Твитер WhatsApp присутни рекламни пораки прекухаштаг #whatsappdown.

Мој совет е да почекате сè да работи и да не станете криза ако WhatsApp не работи.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!