Прашања на AdSense на 1-2 мај: Еве ја официјалната нота на Google

Прашања на AdSense

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Во текот на првите денови од мај, добро познатиот систем на рекламирање на Google, AdSense, имаше неколку проблеми со броењето на приходите. Еве го официјалното соопштение за печатот од Google

Проблемите со Google AdSense од 1 и 2 мај 2019 година се решени и вашите пари се безбедни

Од 12 часот вчера влезовите, импресиите и посетите снимени на Google AdSense изгледаа ненормални до сите вработени во секторот. Со еден ден доцна, Гугл најави проблеми во тек во овие први два дена од мај 2019 година со порака објавена во домот на AdSense.

еве го официјално објавување на Google за проблемите со AdSense 1-ви и 2-ри мај 2019 година:

Некои метрика за 1 и 2 мај се одложени. Ние работиме на решавање на проблемот. Нема никакво влијание врз рекламирањето или плаќањата.

Добро е да се прецизира дека проблемите при броењето на приеми, посети и впечатоци се присутни на многу, но не на сите сметки, а Google работи на решавање на проблемот, а исто така објави дека нема да има влијание врз услугата или плаќањата.

Како што е објавено на повеќе форуми во индустријата, со налутени и алармирани корисници, л„1 и 2 мај 2019 година, беше регистриран колапс страшни од прикажаните реклами на колото Google Adwords со прекин на ажурирањето на Google AdSense.

Во моментов, според тоа, не е објавено ништо официјално, но само дека Гугл работи на решавање на тоа што е можно поскоро. Насекаде во светот, Гугл Адсенс деновиве прикажува целосно неточни статистики, приходи и впечатоци на ckick а во некои случаи огласите содржат грешки.

Иако во последните неколку часа се чини сè е во нормала, ќе видиме како Google ќе ги надомести загубите на издавачите овие два дена, и можеби грешката е само привремена и податоците не само што се прикажани и не се изгубени.

Во меѓувреме, на Интернет и особено на Твитер, хаштагот #AdSenseDown веднаш привлече внимание.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!