Првата слика и функциите POCOPHONE X2 се филтрираат

pocophone x2

Пред неколку дена објавивме дека новиот POCOPHONE X2 конечно ќе влезе на пазарот, кој ќе биде претставен следниот вторник 4 февруари. Несомнено, станува збор за мобилен телефон кој крена големи надежи, а не залудно тоа е наследник на популарната POCOPHONE F1, што значи пуштање на пазарот, уште во 2018 година една од најдобрите продажби на компанијата. Денес се среќаваме прва слика и карактеристики на POCOPHONE X2.

Ако POCOPHONE F1 се карактеризира со нешто, тоа е да понудите многу моќен мобилен телефон, затоа што има процесор Snapdragon 845, над опсегот 2018 по многу привлечна цена, далеку понизок од другите телефони со таа моќност. POCOPHONE X2 доаѓа со идеја да задржи сè добро од неговиот претходник.

Дизајнот на POCOPHONE X2 ќе ни биде познат

Hindustantimes медиумите објавија што ќе стане официјални цртежи за дизајн на POCOPHONE X2 и нивните карактеристики. На сликите дадени од горенаведените медиуми, можеме да видиме дизајн кој е прилично познат за нас и е многу сличен на оној што неодамна беше лансиран во Кина, Xiaomi Redmi K30. На почетокот сите посочија дека овој телефон ќе пристигне на глобално ниво под името Xiaomi Mi 10T, а не залудно Ремди К20 пристигна во Шпанија под името Xiaomi Mi 9T. Одејќи напред за оваа година, се чини дека сè ќе се промени и тоа ќе биде самиот POCOPHONE X2 кој може да стане меѓународна верзија на Redmi K30.

X2 е мал

Што се однесува до карактеристиките, новиот POCOPHONE ќе пристигне со екран 6,67 инчи и стапка на освежување од 120 Hz. Ако погледнеме погоре, ќе најдеме двојна дупка која се наоѓа на горниот десен агол што ќе одржи двојна камера за селфи. Внатре, иако се зборуваше за присуството на Snapdragon 855, се чини дека конечно ќе биде таму Snapdragon 730G, кој ќе придружува 8 GB RAM и 256 GB складирање. Автономијата мора да биде уште една силна точка, благодарение на батеријата 4500 mAh која ќе има поддршка за брзо полнење 30W

K30 камера

На задната страна ќе има четири камери, што го истакнува постоењето на новиот сензор Sony Sony IMX686 64 мегапиксели, фокусна решетка f / 1.89, што е придружено со втор сензор со ултра широк 8 мегапикселен леќа, а сензор за рамка и сензор за длабочинаигнорирајќи во овој случај на леќи на телефото. Двојната предна камера ќе има сензори 20 мегапиксели до вториот сензор за поддршка 2 мегапиксели. За среќа, чекањето ќе биде кратко за официјално да ги дознаеме сите детали за очекуваниот POCOPHONE X2 и од тука ќе ви кажеме сè што се случува во вашата презентација.