Првиот месец на продажба на Huawei Prime Y9 2019 излегува месец месечно во Турција

Huawei Perdana Y9 2019 Agustus Penjualan Quits bulan di Turki

Стана една од омилените брендови на турските корисници со најновите паметни телефони. хуавеи, паметна pop-up селфи камера и естетски дизајн на новиот паметен телефон Y9 Prime 2019‘Најавено во август ќе излезе на продажба во Турција.

Карактеристики на Huawei Y9 Prime 2019

6,59-инчен екран со FullView 2340 x 1080 Full HD Нудејќи резолуција од 391ppi, Huawei Y9 Prime 2019 има густина на пиксели од 391ppi.

Благодарение на неговиот дизајн без сноп, овој паметен телефон обезбедува исклучително искуство на екранот, Со pop-up камера од 16 MP Ајде заедно. Иновативна селфи камера која автоматски се вклучува и исклучува за само една секунда, 100000 повторувања до.

Привлечете внимание со можности за слика

Импресивните карактеристики на фотоапаратот на Huawei Y9 Prime 2019 не се ограничени на ова. Кога ќе го вклучите задниот дел од уредот 16MP + 8MP + 2MP Findе најдете инсталација на три леќи. Отворот 16MP f / 2.2 овозможува 50% повеќе светлина. Сензорот 8MP обезбедува широк агол од 120 степени, додека сензорот 2MP се користи за создавање реална длабочина на поле.

Карактеристики на Huawei Y9 Prime 2019

Високи перформанси, ниска потрошувачка на енергија

Неговата моќност ја подготвува процесот на производство од 12nm Кирин 710F чипсет Областа Huawei Y9 Prime 2019, 4 GB RAM меморија и microSD картички до 512 GB 64/128 GB складирање дојдете со опции.

Во споредба со паметните телефони кои користат процесори од претходната генерација 30 проценти повисоки перформанси покажува дека Huawei Y9 Prime 2019, сепак, троши иста пониска количина на енергија.

4.000 mAh Покрај амбициозниот капацитет на батеријата, овој уред вклучува карактеристики кои обезбедуваат оптимална моќност и перформанси.

Датум на цена и објавување

Huawei Prime Y9 2019, Midnight Black, Blue Sapphire и Emerald Green ќе се продаваат во Турција во август во боја. Цената на уредот е нејасна.