Прв пост! 6 февруари 2020 година

Pos pertama! 6 Februari 2020 1

Здраво Shacknews, време е за првиот пост! Ајде официјално да започнеме со објавување на денот. Те молам погледни.


Г-дин Бунгул живее во Лос Анџелес денес и утре

Ме боли главата. Ајде да го направиме тоа повторно! Еве го постерот вечерва: pic.twitter.com/WWsng3oEox

– MrBungle (@MrBungle) 6 февруари 2020 година

Ако сè уште живеев во Сокал, ќе бев таму.


Среќен роденден, Mewtwo!

Денес ми е роденден! pic.twitter.com/Nlmvnk0Gl4

– OnThisDayInGaming (@OnThisDayGaming) 6 февруари 2020 година

Среќен роденден на кралот


Шега на високотонци на Елон АИ

Што ако имало АИ програмиран да сака да одбере што е можно повеќе јагоди, а тој само засадил јагоди низ целата Земја? Тогаш тоа ќе стане Јагода полиња засекогаш!

– Елон Муск (@elonmusk) 6 февруари 2020 година

Малку ми се допаѓа албумот „Битлси“.


Херои на времето

Резултати за луѓето кои ги пуштаат луѓето да излезат од авионот пред него за да може да остане на столот и да заврши со гледање на Рамбо.

– Ник Честер (@nickchester) 6 февруари 2020 година

Сите ние треба да бидеме повеќе како оваа личност кога планираме патувања.


Цеди Осман со валкан пас против ОКЦ

Дали сте СЕРИОЗНИ, ЦЕДИ ОСМАН ?! pic.twitter.com/ncbo3Iyo4Z

– Кливленд Кавалирс (@cavs) 6 февруари 2020 година

Последен Седи.

CEDI TO BULL: NUTMEG STYLE❗@cediosman | #BeTheFight | @ CollinSexton02@tobobell pic.twitter.com/CpakjjIexs

– FOX Sports Cleveland (@FOXSportsCLE) 6 февруари 2020 година


Кирби е најдобар!

Кирби 23 ФАКТ: Кирби е омилен од сите

– kirbybot (@thekirbybot) 6 февруари 2020 година

Хорај за Кирби

Роденденска месечина енергија: pic.twitter.com/dGah2J6RW2

– Продуктивен граѓанин ✌🏾💙🙏🏾👊🏾 (@technosucks) 6 февруари 2020 година


Погледнете го овој мост Нендророид на Сем Портер

Од „Смртта на смртта“ е Нендороид од Сем Портер Мостови! Доаѓа со многу изборни делови, вклучувајќи мала верзија на ББ и артикулиран скенер за терени од Одрадек!

Нарачај однапред: https://t.co/7IbLoz18tn#deathstranding #kojimaproductions # нендороид # убав милја pic.twitter.com/dXzfdXwS7t

– GoodSmile_US (@GoodSmile_US) 6 февруари 2020 година

Се сеќавам на Смртта Stranding.


Shack Smash SXSW 2020 Ultimate Invitational

Март ќе биде вклучен.

Многу возбудена што наскоро ќе објави повеќе за серијата турнири на Smack.


Ако го пропуштивте на Shacknews:

Земете ја таа досадна мечка и со глава за да го подигнете 🎯#TheLongDark ИВИЛИВНО https://t.co/ZWTiS4BCk1 pic.twitter.com/7Fhv61zr1C

– Shacknews (@shacknews) 5 февруари 2020 година


Тоа е тоа, Shacknews. Твојот прв пост! за 6 февруари 2020 г. Ова е кратко видео на Лола за да го осветли денот.

Виновна за пилинг на подот! 🐶 pic.twitter.com/nHuO9lMcdi

– Продуктивен граѓанин ✌🏾💙🙏🏾👊🏾 (@technosucks) 6 февруари 2020 година

Што правиш овој викенд? Известете ни во низата коментари на Shacknews подолу.