Пребарување Huawei Petal: што е тоа и како работи

Само што купивте Смартфон Huawei без услуги на Google? Дали сте слушнале за Huawei Petal Search, но не разбирате што е тоа, како работи и за што е?

Во оваа статија ќе дознаеме сè што треба да знаете за Huawei Petal Search и ќе видиме како да го искористиме максимумот. Да не губиме време и да започнеме со нашиот детален водич!

Пребарување Huawei Petal Search и нова универзална алатка за пребарување за паметни телефони од кинескиот производител врз основа на комерцијални HMS услуги, како алтернатива на Google (GMS).

Petal Search ќе биде претходно инсталиран на P40 и на сите паметни телефони во опсегот, а од сега можете да го преземетеГалерија со апликации, алтернатива на продавницата за виртуелни апликации за Play Store.

На кратко, Huawei Petal Search ќе ви овозможи пребарување на сите апликации на паметните телефони Huawei каде што услугите на Google не се присутни.

Како работи пребарувањето Huawei Petal?

На едноставен и интуитивен начин, точно како што би правеле апликациите на Google, кои сепак не се присутни на најновите смартфони на Huawei.

Како што можеш да видиш, Пребарувањето со ливчиња е визуелно слично на класичниот додаток на Google лоцирани во домот на сите паметни телефони со Android. Понудените карактеристики се исто така исти, толку многу Huawei вели дека тоа е универзална алатка за пребарување,што им овозможува на сопствениците на паметни телефони HUAWEI да бараат и да најдат сè што им е потребно – вклучително апликации, вести, слики и многу повеќе“.

Пребарувањето Huawei Petal ви овозможува да ги најдете омилените апликации

Додатокот, исто така и пред сè, има за цел помогнете му на корисникот да ги најде своите омилени апликации, собирајќи совети и резултати од повеќе извори компатибилни со смартфоните HMS (затоа очигледно не Play Store).

Се прикажува веднаш до секоја наведена апликација изворот од кој можете да продолжите со преземањето и инсталацијата.

Се разбира, апликацијата Галерија е целосно интегрирана и компатибилен веднаш.

Што е со безбедноста?

Алатката е развиена во соработка со машини за пребарување како што се Европскиот Квант и рускиот „Јандекс“ и ветува максимална безбедност во комбинација со заштита на приватноста на корисниците – комплетиран со сертификација од Европското тело за еПриватиет.

Каде да ја преземете Huawei Petal Search?

Ако сакате да ги испробате вестите веднаш на вашиот паметен телефон Huawei, преземете ја апликацијата сега директно од Huawei AppG Gallery.

Ова е директната врска за преземање на програмата од апликацијата Галерија> ЛИНК ПЕТАЛНА ПОБАРУВАЕ

Ако сакате преземете ја и инсталирајте ја датотеката Huawei Petal Search APK рачно, го наоѓате ОВДЕ.

Дали веќе сте го пробале Huawei Petal Search?

Известете ги во коментарите и, исто така, известете ни што мислите за овој нов пребарувач што му овозможува на Huawei да зависи помалку и помалку од Google.

Како да инсталирате Google Play Store и апликации на паметните телефони Huawei

Пред да ја напуштам статијата, ве потсетувам дека со нашиот ажуриран водич можете преземете и инсталирајте ги сите апликации и услуги на Google на сите паметни телефони Huawei и Honor кои ги немаат.

Пронајдете го упатството овде: Инсталирајте ги апликациите на Google на Huawei P40 Lite | Ажурирани