Прегледи на HTC One Max 6-инчен Android паметен телефон

Ulasan Smartphone Android HTC One Max 6-Inch

Сите сакаме повеќе од нашите паметни телефони. Без разлика дали станува збор за повеќе недвижнини на екранот, подобар животен век на батеријата, подобра камера или повеќе складирање на слики, видеа и игри, секогаш се чини дека има нешто што можеме да го користиме повеќе од нашите мобилни телефони. Производителите продолжуваат да се стремат да ги донесат најдобрите уреди, залагајќи се за области каде што обезбедуваат „повеќе“.

HTC го дизајнираше својот One Max со приоритет на желбите на корисниците. Овој паметен телефон нуди „повеќе димензии на екранот, повеќе камери, повеќе сè“ според компанијата. Со 5,9-инчен екран и батерија од 3300mAh, One Max може да се натпреварува со други фаблетски уреди како Samsung Galaxy Note 3 кој има 5,7-инчен екран и батерија од 3200 mAh.

Прегледи на HTC One Max 6-инчен Android паметен телефон 1

Покрај големиот екран и батеријата, HTC се фокусира и на камерата и аудио искуството со овој телефон. Findе најдете два предни стерео звучници со вградени засилувачи и HTC BoomSound и HTC Ultrapixel фотоапарати со Zoe.

Друга уникатна карактеристика на HTC One е интегриран читач за отпечатоци што го отклучува телефонот. Се наоѓа на задниот дел од уредот веднаш под камерата. Од софтверска страна, HTC го вклучува почетниот екран BlinkFeed за да ве ажурира со информациите и ажурирањата што сакате да ги видите.

Пред да се навлеземе во прегледот во живо, ајде да ги разгледаме подетално спецификациите на HTC One Max:

Прегледи на HTC One Max 6-инчи 2 Андроид паметен телефон
HTC One Max
Спецификации и одлики
Процесор Процесор Qualcomm Snapdragon 600
4-јадрен процесор со 1.7GHz
Меморија Вкупно складирање: 32 GB, околу 25 GB достапно складирање за корисничка содржина
RAM меморија: 2 GB
Слот за картички за експанзија поддржува мемориски картички за microSD за дополнително складирање до 64 GB (не е вклучена картичка)
Големина и тежина 6,48 (H) x 3.25 (W) x 0,41 (D) инчи
7,65 унци
Екран 5,9 инчи, Full HD 1080p (1920 x 1080)
ОС Андроид со HTC Sense 5.5 и HTC BlinkFeed
Тип на SIM картичка Микро СИМ
Мрежа 2G / 2.5G – GSM / GPRS / EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
3G – UMTS / HSPA (Веризон): 850/900/1900/2100 MHz со HSPA + до 14,4 Mbps
3G – CDMA: 800/1900 MHz (Спринт и Веризон)
4G – LTE (Веризон): 700 MHz
Сензор Гиро сензор, акцелерометар, сензор за близина, сензор за околина, скенер за отпечатоци
Поврзаност 3,5 милиметарски стерео аудио приклучок
NFC
Bluetooth 4.0 со активиран aptX
Wi-Fi: IEEE 802.11 a / ac / b / g / n
ДЛНА
HTC Connect
Поддржува далечински управувач со инфрацрвена потрошувачка
микро-USB 2.0 (5-пински) порт со мобилна врска за видео со висока дефиниција (MHL)
Зголемување на звукот HTC BoomSound
Двојни предни стеро-звучници со интегрирани засилувачи
Звук на интелектот
Камера HTC UltraPixel камера
BSI сензор, 2,0 мм пиксели, големина на сензорот 1/3 ”
Конкретно HTC ImageChip 2
решетка f / 2.0 и леќи од 28 mm
Паметен блиц: Пет нивоа на блиц се прилагодуваат автоматски врз основа на растојанието до предметот
Снимање на видео со Full HD 1080p со видео HDR
Предна камера: 2,1 MP, агол со широк агол од 88 ° со можност за HDR
Предна камера: Видео снимање на Full HD 1080p
Батерија 3300 mAh батерија на полнење Li-полимер
Време на разговор: до 25 часа за 3G
Време на подготвеност: до 585 часа за 3G
Цена Безжичен Verizon 149,99 $ со попуст и договор
Спринт 249,99 $ со попусти и договори

И покрај неговата голема големина, спецификациите на HTC One Max не ги класифицираат како највисоки смартфони кои се достапни денес. Snapdragon 600 во срцето на овој уред, иако е силен, не е толку силен како Snapdragon 800, кој се нуди на телефони како Note 3 или Nexus 5.