Прегледи – Само танц 2020 година

? ▷ Ulasan - Just Dance 2020 »✅ 1

Индустријата за видео игри се развива толку брзо, што, она што го знаеме е најголемата сезона на издавање – што е, оваа – е сензационална игра од 12 месеци. Додека изгледот на многу луѓе може сега Одг меч и штит или Смртта заглавиВистината е дека секој што ви пишува секоја година има партнер: тоа е добро Само танцување. Оваа франшиза е од Ubisoft Ова стана модерна класика за многу играчи, дури и поважно од славењето на 10 години од своето постоење.

За неколку изданија, Само танцување усвои нов концепт за годишна игра; Освен само преку виртуелни ажурирања, оваа основна игра содржи најголем избор за успех во последните месеци како кука, консолидиран интерфејс и одлична цел: Само танц неограничен, услуги што допреа 500 теми (!!) се достапни откако ќе станете клиент.

Што вели, Само танцување Не само што се докажа како одличен бизнис за компанијата, туку тоа порасна до тој степен што произведе бран на многу силна конкуренција со Само танцувајте го Светскиот куп во танц, чија поддршка и поддршка од нивната заедница, спонзори и самата компанија заслужува завист на многу други франшизи. Така Само танц 2020 година Пристигна во моментот на консолидација за марката, како и некои новости што ќе ги споделам подолу.

Десет години што вреди да се имитираат

Првото нешто што треба да знаете за изданието 2020 е тоа Само танцување Тој изгледа и игра подобро од порано; претходната година, Само танц 2019 година нешто невкусно може да се почувствува, но под првото 10-годишно славење, Ubisoft Париз додаден режим Сите Ѕвезди што е турнеја од 10 симболи од темата франшиза која се обидува да биде еден вид режим на приказни. Иако не е комплицирано – го играте еднаш и тоа е сè – анимацијата што ја има, особено последната, ќе ги раздвижи срцата на сите оние кои вложиле многу пот во оваа франшиза.

Само Танц 2020_атомикс-сите-starsвезди

Исто така, направени се одредени прилагодувања во начинот на кој се игра титулата во целина; иако модата Деца сè уште има свој дел, мода Само танцување оригиналот поканува заедница со шеф по земја, некои предложени списоци засновани на вашите најсмешни песни, тема што можете да ја отсвирите само на крајот Сите Ѕвезди и игра во режим Кооперативна (Односно, еден метар може да се постигне меѓу неколку играчи) што ја забрзува навигацијата дури и повеќе.

Само Танц-2020-атомикс-кооперативна

Верзијата што можеме да ја пробаме е верзијата PS4, така што нашите опции се следни: користете PS4 камера и детекција на движење, класично PS движење или наш мобилен телефон со апликацијата Just Dance Controller. Технички, не е изненадувачки Ubisoft Полска го контролира ова малку повеќе со секоја итерација, но оваа година е спектакуларна! И, не само ова, туку и убавите визуелни транзиции се постабилни во споредба со Само танц 2019 година дека, иако тој се потпирал на нив, тие биле многу слични на претходното издание.

Добар репертоар, многу флуидност во играта

Повторно Само танцување Има извонредна презентација, чија пиктографија изгледа многу позната, но ја истакнува индивидуалноста и карактерот на одредени песни. И затоа што зборуваме за нив, ќе сакате да знаете дека има околу 40 теми што ве водат од Колумбија, преку Бразил и Порто Рико, Јапонија, американски поп и многу повеќе. Оваа година, starsвездите на репертоарот ги покриваат познатите Бебе ајкула компанија Пинкдонг, лоши луѓе од Били Ајлиш – што дури ги прави и видеата да ги изненади фановите кога ја играат песната -, Со висина од Розаíа, Ј Балвин и Ел Гвинчо, Бог е жена од Ариана Гранде, го сакам тоа од Карди Б, Бад Браун и Ј Балвин, И дури Скибиди од Прилично голема!

Повторно Сладок компир Запознајте ја вашата публика и донесете го К-Поп на сите: сега Убиј ја оваа убов мега везда Blackpink, ФАНЦИ Двапати и јас сум најдобриот од 2NE1и исто така Мојот нов замав од кинески рапер Вава и Грда убавина од Тајван Јолин Цаи. Сите овие теми покажуваат реална еволуција на списокот повеќе од 10 години, и покрај тоа што е кралица Само танцување не можам да промашам: Кети Пери со темата 365 година.

Вашите социјални опции сè уште важат; ако имате поврзана камера – во верзија PS4 и Xbox One – Играта произведува клипови на крајот на секоја песна Определување твое, како и подароци од Мојо да се купат повеќе аватари, нови верзии или алтернативни репертоари, итн. Мод Пот Продолжување со додавање калориски бројач и постоење претходен профил на вашата конзола ви овозможува пристап до специјален, привремен аватар Само танц 2020 година Исто така, произведува статистика, како многу песни што сте ги играле, вашето време за играње, вашата најдолга серија на потези и повеќе.

Само танц-2020-атомикс-свет-танц-кат

Што се однесува до вашата онлајн секција, Светски танц учествуваат на добро познатиот Неделен турнир и а хранат тренд за вас. Конечно, копирајте го на преглед што не сме ги вклучиле Само Танц Неограничен, но претпоставуваме дека нивните цени се разумни: 2,99 долари за 24 часа; 3,99 долари за еден месец; 9,99 $ за 3 месеци или 12 месеци плаќајќи 24,99 $.

Само танц-2020-атомикс-интерфејс

Сладок компир, вие сте добар човек!

Прегледи - Само танц 2020 1

Ubisoft, Just Dance Ова е еден од најважните столбови на неговиот тековен развој и тоа го покажува неговото заминување Само танц 2020 година. Компанијата се посвети на правење цврсти и мазни игри кои се издвојуваат во она што го направиле франшизите добро во изминатите неколку години: да се биде една од најдобрите партиски игри во повеќето домови низ целиот свет.

Само танц 2020 година Полнето е со мали детали што ќе ги сакаат фановите за anубителите на франшизата, како што е вградување на повеќе теми од азиските уметници – кинески, тајвански, корејски и други – и неверојатна анимација; само побарајте анимација на Ова сум јас од Стерео пумпа и тие подобро ќе разберат за што зборуваме.

Тој Само контролор на танц, мобилната апликација работи подобро од порано и е олеснување кога има многу луѓе дома и малку контролираат, иако не можат да се комбинираат едни со други. Додека услугата Неограничено Ова е една од најголемите куки за секоја годишна пратка, Ubisoft Тој нуди 500 теми со месечни ажурирања по прилично разумна цена, па ако знаете некој кој сака да танцува или сака да има одлично сместување меѓу пријателите, додава тој Само танц 2020 година до вашата листа на желби.