Преглед на матрицата Kodi 19

Преглед на матрицата Kodi 19

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде и како да ја преземете Kodi 19 матрицата? Еве ја врската за преземање на Kodi 19 матрицата со промената и воведените нови функции

Матрица Коди 19

Тимот за развој на Kodi објавен во изминатите неколку часа прва верзија на матрицата Kodi 19, новото ажурирање на славниот центар за медиуми користено од милиони корисници низ целиот свет за бесплатно гледање на сè во стриминг (но не само).

Да се ​​биде верзија ноќно, ова е прво ажурирање нестабилен, со разни грешки и проблеми, но тоа ни овозможува да го дознаеме прегледот вести што ќе пристигнат со матрицата Kodi 19.

И овој пат, покрај некои поправени грешки и неколку графички промени, се соочуваме и со епохална промена на ниво на „моторот“ на Коди. За што се работи? Ајде да дознаеме заедно.

Матрица Коди 19: вести

Главната промена што ќе дојде со ова ажурирање се однесува на префрлување од Пајтон 2 во Пајтон 3.

Пајтон 2 ќе биде прекинат од јануари 2020 година, па транзицијата кон новата верзија беше практично задолжителна.

Сите развивачи кои создадоа додатоци врз основа на Пајтон 2 ќе треба да го ажурираат својот софтвер и додатоциво спротивно ќе престанат да работат со Kodi 19 и идните верзии на медиумскиот центар.

Секако најпопуларните и најпознатите додатоци на Kodi тие нема да имаат проблеми со компатибилноста: нивните развивачи со месеци работат на ажурирање и нема да бидат пронајдени неподготвени за пристигнувањето на новата верзија на Пајтон.

Програмерите на ситни додатоци, Наместо тоа, тие може да имаат некои проблеми со објавувањето на ажурирањето, така што не можам да исклучам дека некои додатоци престануваат да работат правилно на Kodi 19, барем некое време.

Сепак, за да се олесни тестирањето и да им се овозможи на корисниците да откријат грешки, проблеми и некомпатибилности, развивачите на Kodi го објавија првиот ноќната верзија на Kodi 19 Matrix, која сега може да ја преземат сите бесплатно.

На овој начин, заедницата може да започне да ги прави сите потребни тестови што ќе водат, во наредните месеци, до објавување на стабилната верзија на Kodi 19.

Преземете ја матрицата Kodi 19

Како и секогаш, новата верзија на Kodi можете да ја преземете директно од официјалната веб-страница: https://kodi.tv/download

Изберете го вашиот оперативен систем и, од прозорецот за преземање, кликнете на објектот РАБОТИ ЗА РАЗВОЈ.

Има ли смисла да ја преземете матрицата Kodi 19?

За „нормални“ корисници, би рекол НЕ. Најпопуларните додатоци и додатоци сè уште не се компатибилни со Kodi 19 Matrix, така што тие би престанале да работат.

Советот да ја преземете матрицата на Kodi 19 само на оние кои всушност сакаат да и помогнат на заедницата да пронајде грешки, проблеми и да им помогне на програмерите да ги подобрат своите додатоци.

Сепак, сите други треба да останат во „Коди 18“, барем за момент.

И што ќе направите? Дали ќе ја пробате Kodi 19 Matrix сега? Известете ги во коментарите.

(Извор: Коди)

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!