Преглед на Мото Е6 Плус: одете директно на новиот телефон за буџет на „Моторола“

review moto e6 plus

Мото Е6 Плус е една од најзначајните страни на „Моторола“ на IFA 2019, достапен мобилен телефон кој нуди силни спецификации за оние кои имаат ограничен буџет.

Не секој сака да потроши пакет на најбрзиот и најмоќниот мобилен телефон, со сите нивни bellвона и свирки. За корисниците, Motorola E6 Plus собра добар дизајн, добра камера и способен хардвер по многу ниска цена.

Ние не продаваме со недостаток на NFC и USB-C, но ако сè што сакате е мобилен телефон што може да остварува повици, да испраќате текстови, да одите на Интернет и да користите некои од вообичаените апликации, Moto E6 Plus може да биде опција за вас. .

Moto E6 Plus Цена и достапност

Мото Е6 Плус ќе излезе во продажба во Велика Британија на 30 септември, но е достапен за нарачка сега за 99,99 фунти. Достапни се четири бои, секоја со градиент.

Погледнете исто така: Најдобар мобилен телефон на Моторола

Изградба и дизајн Мото Е6 Плус

Иако цената е ефтина, Е6 Плус произведува премиум дизајн кој е далеку подобар од претходниот модел. Екранот е многу истакнат, благодарение на потенок зглоб и новата солза што ја сместува селфи-камерата од 8MP.

Неговата брада е сè уште дебела, алудирајќи на корените на неговиот буџет, но со заоблените агли толку карактеристични за марката и пријатен целокупниот дизајн, тешко е да се жалите.

Додавање на впечаток за врвен дизајн е завршен допир како огледало на задниот дел. За жал, ова не значи дека станува еден вид магнет за отпечатоци, како што можете да видите на нашите фотографии.

Ова е 6.1 инчен екран со HD резолуција + 1560 × 720 пиксели, и сооднос на екранот до тело од 80%.

Сензор за отпечатоци се најде на задниот дел, интегриран во логото на Motorola. Има леќа со два леќи, лево, и ние сме среќни што откриваме дека не се истакнува доволно за телефонот да вибрира на масата.

Мото Е6 Плус

Основен хардвер Мото Е6 Плус

Ова е всушност еден од двата нови телефони на „Моторола“ објавени на IFA 2019. Со „Motorola One Zoom“ истакнати за камерата, Moto E6 Plus се чини дека страда како резултат. Но, всушност ова е прва во редот што комбинира камера со два леќи – само ако: додека има примарен леќа од 13 MP, вториот е само сензор за длабочина од 2 MP, кој ќе биде корисен за постигнување на ефектот bokeh (заматена позадина).

Главната леќа има отвор f / 2.0, што помага да се направат подобри фотографии при слаба осветленост без да претрпат квалитет. Телефонот на предводникот ќе одреди поблизу до f / 1.6, но ова е повеќе од доволно за парите. Ние ќе ја задржиме нашата конечна одлука сè додека не имаме шанса да направиме потемелно тестирање.

Основните спецификации се основни, како што очекувате. За меморија, добивате избор од 2 или 4 GB RAM меморија, и во свет каде што гледаме 8 GB што изгледа прилично ниско, но доволно за обична употреба.

Внатрешното складирање не успеа да не импресионира со 32 GB, со 64 GB како опција, но повторно, запомнете дека ова е ефтин телефон. И обрнете внимание на вклучувањето на слот за microSD картички, што ви овозможува да го проширите складирањето на 512 GB подоцна.

Motorola ги опфаќа сите основи, дури и се протега на биометриска безбедност со задниот сензор за отпечатоци и поддршка за лица за отклучување, но некои корисници би тврдат дека отстранувањето на NFC е чекор далеку. Ако сакате да можете да плаќате мобилни плаќања, потребна ви е оваа поврзаност. Небрежност, како што се брзо или безжично полнење и отровна вода, е повеќе прошка по оваа цена.

Иако не успеавме да го потврдиме ова, Леново тврди дека внатрешната батерија од 3.000 mAh ќе трае до два дена. Со оглед на хардверот со мала моќност внатре, ние имаме тенденција да земеме збор за тоа, иако природно колку долго ќе зависи од вашата употреба.

Moto E6 Plus рана одлука

Навистина треба да поминеме повеќе време со новите телефони за буџетот на „Моторола“ пред да донесеме конечна одлука, но ова е дефинитивно паметен телефон што ќе им се допадне на оние со ограничен буџет. За помалку бараните корисници кои не сакаат да преземаат премногу игри и не им пречи дополнителни функции, како што се брзо полнење на E6 Plus, ќе им служат добро.

Овој преглед е адаптиран од оригиналот напишан од Сара Пикер-Марти на нашата сестринска страница PCWorld Espana.

Ознака:

Забелешка: Можеме да добиеме провизија кога ќе купите преку линк на нашата страница, без дополнителни трошоци за вас. Ова не влијае на нашата уредничка независност. Учете повторно.