Преглед на почести 20 позадина Преземи оригинална позадина

android_aluminium_wallpaper_by_frezorer

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Honor View 20: преглед преземете ги тапетите за позадини и официјалните позадини на новиот паметен телефон | Преземете Почитувани службеници за позадини за почести 20

Приказ за чест 20 Постери HD

Се чувствувате како Honor View 20? Еве ги сите официјални позадини за преземање бесплатно во HD.

Дали сте секогаш во потрага по најубавите, посебни и највисоки резолуции за вашиот паметен телефон? Па, конечно, дојде време да ги фатиме рацете нови Почитувани позадини за 20 акции.

Додека чекаме да пристигне Honor View 20 на пазаротпред малку позадини на акции и позадина офицери за паметни телефони. И, се разбира, ние сме подготвени да ви овозможиме да го преземете целиот пакет, вклучувајќи ги сите оригинални позадини на новиот уред.

Преглед на почести 20 оригинални тапети и позадини за акции

Со лансирањето на уредот сега во Кина, официјалните позадини и темите се достапни за преземање. Пакетот за поштенски пакувања содржи 18 позадини со резолуција од 2160 x 2310 пиксели и можете да видите преглед со помала резолуција во галеријата подолу.

Ако исто така сакате Преземете ги тапетите со висока резолуција на Honor View 20, подолу е директната врска за преземање:

Како да поставите прилагодена позадина за позадина на Android

Не сте сигурни како да ја смените позадината на Android? Нема проблем. Ние, исто така, имаме водич.

Еве како да поставите и да ги користите ново преземените позадини во домот на вашиот паметен телефон Android:

  • Откако ќе ги испратите на вашиот паметен телефон (или со директно преземање или со USB кабел), користејќи го Галерија со слики отворете ја саканата слика и изберете од менито Постави како позадина
  • Со оглед на високата резолуција за најдобро одговара на екранот на вашиот телефон ви предлагаме да ја користите бесплатната апликација Позадина Визардри
  • Сите многу едноставни, нели?

Што мислите за овие позадини и позадини на „Honor View“ 20? Ти сакаш? Известете ги во коментарите!

Пред да ја напуштите страницата, уште неколку информации за паметниот телефон.

Почит Поглед 20 Технички лист

Разговаравме за целосен лист со податоци на паметниот телефон во овој напис:

Преглед на честа 20 цена

Цената на паметниот телефон сè уште не е официјално соопштена. Индикативно треба да чини околу 500 евра, но чекаме потврда.

Почит Поглед 20 амазони

Смартфонот сè уште не е на продажба на Amazon. Таа ќе биде претставена во Париз на 22 јануари 2019 година, а потоа ќе пристигне и на Амазон подоцна.

Ослободена е Хонор Покажи 20 Италија

Како што споменавме погоре, HONOR View20 сè уште не е официјално откриен во Европа. Треба да пристигне во Италија до крајот на јануари или почетокот на февруари 2019 година.

Ние ќе ја ажурираме статијата веднаш штом ќе имаме официјални детали.

Извор: Xda-развивачи

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!