Преглед на слушалки за звук со звук Анкер Дух X2 со Bluetooth

Soundcore Anker Spirit X2

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Темелно ги тестирав новите Bluetooth слушалки Soundcore Anker Spirit X2 посветени на спортистите: еве што мислам. Економична алтернатива на Powerbeats Pro

Преглед на звукот на Анкер Дух X2

Дали барате неколку Bluetooth слушалки за спорт? Дали сте заинтересирани да ги купите Powerbeats Pro на Apple, но мислите дека тие чинат премногу?

Па, јас силно ве советувам да ги земете предвид сосема нови Bluetooth слушалки со звук Soundcore Anker Spirit X2, кои нудат луд квалитет, звук со највисоко ниво и врвни перформанси, сите по цена од нешто повеќе од 100 евра (половина од Powerbeats Pro на Apple).

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Најдобри слушалки за безжично работење 2020 | НАШАТА ИЗБОР

Темелно ги тестирав овие Soundcore Anker Spirit X2 неколку недели и конечно сум подготвен да ви кажам што мислам.

Без да губиме време, да започнеме веднаш со прегледот на овие водоотпорни Bluetooth слушалки за спортисти.

пакет

Многу заврши. ние најдовме:

  • слушалки и кутии за да ги полните / транспортирате
  • прирачници и упатства на италијански јазик
  • гума за прилагодување на слушалките на нашите уши (тие се во уво)
  • USB-C кабел за полнење

Дизајн и материјали

ДОМИ

Случајот за полнење е многу голем, дури и повеќе од онаа на Apple’s Powerbeats Pro. Се разбира, ова ви овозможува да имаат бесконечна автономија, но непријатно е ако не невозможно да се задржи во џеб.

Настрана од големината, ми се чини добро изработени и склопени. Јас навистина ја ценам гумираната обвивка, што го прави не многу лизгава (за разлика од Powerbeats Pro, која секогаш ми паѓаше!).

Предно има 3 LED диоди кои укажуваат на преостанатото полнење. На задната страна има USB-C влез за полнење и физичко копче за да ја вратите врската на слушалките. На капакот има цврсто и сигурно магнетно затворање. Слушалките се вклопуваат брзо и лесно во соодветните слотови и се држат на место со магнети. Слушалките се полнат преку 3 магнетни пинови.

Димензии настрана, случајот ми изгледа многу валиден.

ХЕДФОНИ

На дизајн тој е сличен на оној на Powerbeats Pro на Apple, но делот што ја содржи батеријата е малку повеќе гломазен.

Слушалките, како што е случајот, исто така имаат гумирана обвивка што ги прави поудобни за држење и употреба. Обајцата има ЛЕР за известување и 2 копчиња што ви овозможуваат да паузирате, менувате песни, вклучете ја јачината на звукот нагоре / надолу и вклучете го / исклучено еквилајзерот за дополнителен бас.

На кратко, со овие слушалки ги имаме на располагање сите контроли.

Како што се очекуваше, тие се присутни во пакетот многу гума за подобро прилагодување на слушалките на увото и да ги натера да се придржуваат кон совршенството, оставајќи ги сите звуци во животната средина. Благодарение на флексибилната, гумирана и мека лента за глава слушалки тие остануваат стабилни и фиксирани во увото и не се движат дури ни за време на најинтензивните тренинзи (ги пробав со велосипеди, трчање и кросфит).

Невозможно е да не се потенцира фактот дека овие слушалки се совршени за секој вид уво: помеѓу заменливите гуми и флексибилниот лак, тие совршено се прилагодуваат на кој било вид на корисник, и тоа е голема точка во нивна корист.

Во увото тие резултат потежок и најмасовен на класичен пар Bluetooth безжични слушалки, но тука имаме две големи предности: бесконечна автономија и лента за глава околу увото што ги прави супер стабилни.

Мал крт: имајќи ја лентата за глава што оди над увото, тие се малку непријатно да се носат со очила за сонце. Ништо сериозно, но сепак треба да се пријави.

Конечно, има и IP68 сертификација: можеме да ги носиме и во вода до 1,5 метри, иако секако НЕ препорачувам да го сторам тоа. Сепак, тие се совршени за да одолеат на дожд, вода, прскања и пот. Ако случајно паднете во вода, сепак, тие нема да бидат оштетени.

Врска, проверки и компатибилност

Soundcore Дух X2 опремени се со Bluetooth 5.0 конекција: врската е многу брза, многу лесна и квалитетот на звукот е секогаш во најдобар случај. Ако вашиот паметен телефон НЕ е Bluetooth 5.0, не грижете се: сепак ќе можете да ги поврзете без никакви потешкотии, но нема да можете да ги уживате предностите што ги нуди оваа ултра-стабилна и брза технологија.

Контролите, како што се очекуваше, се многу завршени: на секоја слушалка имаме 2 копчиња кои ви овозможуваат да извршите различни операции удобно. Ние можеме:

  • подигнете / спуштете ја јачината на звукот
  • оди напред / назад со песни
  • пауза
  • активирајте / деактивирајте го бас-изедначувачот
  • прифатете, отфрлете или игнорирајте ги дојдовните повици

Копчињата не се огромни, но сепак се појавуваат удобно и интуитивно да притиснете. Командите што се достапни се многу!

Треба да се напомене дека, сместени на страната на слушалките, кога ќе одиме да ги притиснеме НЕ ќе извршиме притисок во уво, што наместо тоа се случува со скоро сите други безжични слушалки. Јас дефинитивно имам уживаа во оваа функција!

На различните тестови што сум ги направил, врската со паметниот телефон секогаш била многу стабилна и не сум наишол на ниту еден вид проблем.

Играње филмови и видеа е ПОВЕЕ синхронизирано со усната, друга работа што навистина ја ценев.

Користејќи ги да играм, сепак, забележав малку одложување (Се обидов Call of Duty Mobile и Fortnite): ништо сериозно, но сепак вреди да се спомене. Проблем е вообичаен за сите безжични слушалки што ги користев до сега.

Полнење и автономија

Како што се очекуваше, слушалките наплата преку USB-C: многу удобно што не мора секогаш да носат посветен кабел.

Слушалките поддржуваат брзо полнење: стигнете до 90 минути траење на батеријата со 10 минути полнење. Фантастична! Неколку пати се случив да заборавам да ги вчитам пред тренинг, ги натоварив неколку минути за да го покривам целиот тренинг.

Зборувајќи за автономија, практично е бесконечно: имаме 9 часа батерија пред да ги поставите. И ако ги ставиме во случајот, можеме да стигнеме таму до 36 часа пред да ги поставите. Тоа е рекорд!

Квалитет на звук

Досега толку добро, но како звучат овие Soundcore Anker Spirit X2? Дали вредат 100-120 евра трошоците?

Да почнеме да зборуваме за звуци висока Тие се јасни и конзистентни, добро се репродуцираат и навистина се пријатни за слушање, совршени за диско музика.

Свртувајќи се кон просек, тие имаат многу простор, не се засенети од подеми и падови. Гласовите се добро репродуцирани и ќе бидат навистина совршени за оние кои сакаат рап, хип-хоп или повеќе лирска / класична музика.

Но, сакајќи да бидам искрен, има многу слушалки кои имаат висок и среден висок квалитет. Разликата обично се прави натаму падови

И тука го гледаме вистинската јачина на овие Soundcore Anker Spirit X2: ние имаме динамични возачи од 12 мм дека сум едноставно импресивно. Компанијата разви одредена технологија што ја експлоатира акустична цевка поставена зад возачот (инспирирано од врвот на опсегот на звучниците) што го прави басот уште пореален, силен, моќен, комплетен, но без да го менува звукот на кој било начин.

На кратко, ако сакате да слушнете многу силен бас кога слушате музика или тренирате, без да изгубите минимален квалитет, овие Soundcore Anker Spirit X2 навистина ќе ви дадат многу задоволство.

Но, има уште: овој супер бас-про може да биде исклучен на побарувачката. Ако сакате да користите слушалки за да слушате аудио книга, подкаст или едноставно не сакате супер моќен бас, доволно е деактивирајте ја функцијата со клик или преку еквилајзер. Фантастично!

И повиците?

Сè што многу добро, исто така, благодарение на систем за намалување на бучавата интегриран од компанијата, што ви овозможува да го филтрирате и блокирате бучавата во позадина, со што повиците се многу „чисти“. Добро го слушаме нашиот соговорник, тие се чувствуваат добро од другата страна на приемникот. Повиците исто така се промовираа.

Конечна пресуда

Па, што мислам на крајот на овие Soundcore Anker Spirit X2?

Едноставна: промовиран со летачки бои!

Случајот е малку голем, дизајнот на слушалките е убав, но не и убав, но освен тоа тие се ПЕРФЕКТ, особено за спортист како мене, кој сака слушалките секогаш подготвени за употреба, никогаш да не се испразнуваат и кој никогаш не се исклучува од телефонот.

Звукот е божествен, батеријата е бесконечна, стабилноста на врската е неверојатна.

Можам да кажам без сомнение дека се најдобрата алтернатива на Powerbeats Pro на Apple и исто така дека тие се ПОДОБРИ од слушалките на Apple.

Тие чинат помалку, тие работат подобро, што чекате да ги купите?

Купете ги на Amazon

Да заклучиме, еве ја директната врска да ги купите на Amazon по најдобра цена.

Не го заборавај тоа натаму нашиот канал Telegram честопати наоѓате понуди, попусти и промоции на производите на Анкер, вклучувајќи ги и овие слушалки. Ако веќе не сте го сториле тоа, приклучете се на нашиот канал сега и започнете да штедите со нас!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!