Преглед на Google Android 10: Сè што знаеме досега

Pratinjau Google Android 10: Semua yang kami ketahui sejauh ini

Сопствениот уред на Pixel на Google ја има првата пукнатина во Android 10 Beta 1. Pixel 3 и Pixel 3 XL се јасно на тој список, заедно со Pixel 2 и Pixel 2 XL. Па дури и со постарите спецификации, оригиналните Pixel и Pixel XL исто така прават намалување за Beta 1. Можеш запишете се на програмата за надградби над воздухот, или преземете ја сликата ако сакате.

Сега, вкупно 24 уреди се компатибилни со јавниот бета верзија, вклучувајќи ги и овие уреди и трети уреди: OnePlus 7 Pro, OnePlus 7, OnePlus 6T, OnePlus 6T, OnePlus 6, Huawei Mate 20 Pro, Sony Xperia XZ3, ASUS ZenFone 5z, Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi Mix 3 5G, LG G8 ThinQ, Nokia 8.1, Essential Phone, OPPO Reno, Tecno Spark 3 Pro, Realme 3 Pro, Vivo X27, Vivo NEX A и Vivo NEX S. Fiuh.

Што се однесува до целосната верзија на Android 10, тешко е да се предвиди со сигурност кој уред ќе добие надградба на оперативниот систем. Тоа е затоа што секој производител треба да објави верзија за секој телефон, и воопшто тие веќе ги имаат многу расипан со години. И бавно исто така.

Овој есенски уред Pixel 4 дефинитивно ќе го лансира со Android 10 одборот, а сите главни телефони оваа година веројатно ќе го видат Android 10 во одреден момент. Многу големи мобилни телефони минатата година исто така може да бидат. Што се однесува до слушалките кои се постари од тоа – тоа е можно, но немојте да го задржите здивот.