Преглед: Powerbeats Pro, најновите разноврсни безжични слушалки од Beats

Revisión de Powerbeats Pro: embalaje y caja

Докажано Powerbeats Pro

Од аквизицијата на Beats, новите производи на Beats повремено беа објавени. Тие главно се нови верзии на популарните слушалки, иако ги имаше и новите BeatsX. И најжешките нови изданија на Beats се Powerbeats Pro, кои неодамна беа достапни во продавниците. Powerbeats Pro се првите целосно безжични слушалки на Beats. Додека кабел се користеше за претходните безжични слушалки (на пример, зад вратот), ова не е случај со Powerbeats Pro. Што е со овој целосен безжичен Powerbeats Pro? Дали Powerbeats Pro вреди пари? Во овој преглед на Powerbeats Pro, разговараме за добрите и лошите страни на овие слушалки.

Powerbeats Pro преглед: во полето

Можете да го прочитате ова во нашиот преглед на Powerbeats Pro:

Powerbeats Pro со мало

Овие се најважните карактеристики на Powerbeats Pro:

 • Целосно безжични слушалки
 • Дизајн во уво со изолација на бучава
 • Вграден H1 чип, со H Siri поддршка и лесно спојување
 • Долготрајна, брзо полнење на батеријата со торбичка за полнење
 • Доставено со повеќе големини на слушалки
 • Достапно во црно, од крајот на август исто така во бела, сина и зелена боја.
 • Достапно за 249 на Coolblue, меѓу другите.
 • Powerbeats Pro преглед: полнење

  Powerbeats Pro се наследници на претходните Powerbeats. 3. Овие се безжични слушалки со кабел помеѓу двата дела што одат зад вратот. Резервоарите за напојување 3 имаат подолг век на траење на батеријата, но затоа не се целосно безжични и се опремени со чип W1. Тоа е истиот чип како во првата генерација на AirPods. Ние главно го споредуваме Powerbeats Pro со AirPods за овој преглед 2, затоа што ова се оние што добро ги знаеме и кои го имаат истиот чип H1. Затоа, можеме да ги споредиме карактеристиките и разликите.

  Започнете со употреба на Powerbeats Pro

  За оние кои претходно имаа AirPods, Powerbeats Pro веднаш се чувствува многу сигурен. Тие се испорачуваат во кутија што веднаш служи како полнач. Powerbeats Pro го има истиот H1 чип како AirPods 2. Значи, спарувањето на Powerbeats Pro е парче торта. Сè што треба да направите е да ја отворите полето и да ги следите чекорите во пораката што се појавува на вашиот iPhone. Бидејќи Powerbeats Pro се директно поврзани со вашата сметка на iCloud, тие се веднаш подготвени за употреба со сите ваши уреди.

  PowerBeats Pro на iPhone.

  Пред да го поставите Powerbeats Pro за прв пат, препорачливо е да видите кои маслинки се најпогодни за вас. Имено, има четири сета. Во зависност од вашиот аудитивен влез, вие ја изберете не само куполата што нуди најдобар звук, туку и највкусната. Во нашиот тест, помалата граница резултираше со помалку бучава, додека поголемата на долг рок е нешто исклучена. Способноста да се прилагоди мерењето на вашите слух е голема предност во однос на AirPods. Ако AirPods паѓаат од вашите уши или се чувствуваат непријатно, има малку што можете да направите за тоа. Powerbeats Pro е поразновиден во тој поглед, иако мора да ги сакате ушите.

  Кој е звукот на Powerbeats Pro?

  Во однос на звукот, Powerbeats Pro остава добар впечаток. Звукот е многу потопол и поцелосен отколку со AirPods. „Епл“ во споредба со слушалките на „Битс“, тие звучат многу поимно. Trueубителите на вистинската музика ќе го ценат Powerbeats Pro многу повеќе, иако звукот не се приближува до слушалките со високи уреди кои често се опремени со широк Откажување на бучава. Powerbeats Pro ја нема оваа техника, но има нешто слично.

  Powerbeats Pro преглед: содржина на пакет

  Со изолација на бучава Бучавата во животната средина е исклучена. За овој преглед, првенствено го тестиравме Powerbeats Pro во канцеларија и јавен превоз. Со вистинските гумени слушалки, разговорите на луѓето околу вас повеќе не можат да се разберат буквално. Ако сакате целосно да се фокусирате на музика, Powerbeats Pro е корисно. Други амбиентални звуци, како што е зафатен другар за пишување, исто така се исклучени од Powerbeats Pro.Ние, исто така, забележавме дека треба да го спуштиме звукот со слушалките на Beats многу помеки отколку со AirPods. Поради дизајнот, звукот влегува во увото директно, без интервенција на бучава од околината.

  Ако не ви се допаѓа AirPods заради ограничен квалитет на аудио, тогаш овие слушалки Beats ќе се приближат до она што го барате. Риболовците се многу повеќе насочени кон квалитетот на звукот во оваа област. Особено за ушите, најдовме импресивен звук, особено ако веќе имате AirPods или Apple Тие се користат за вообичаени ушни приклучоци. Ако веќе имате слушалки на Beats, тогаш грубо знаете што да очекувате во однос на звукот. Басот е емотивно присутен, но во тестот не го најдовме особено вознемирувачко. Напротив, тоа беше многу побогато музичко доживување. Понекогаш слушаме звуци во музиката кои едвај се истакнуваат кога слушаат преку AirPods.

  Совети за Powerbeats Pro

  Сепак, квалитетот на звукот е сè уште многу личен. Едната мисли дека бучавата во нивните уши е премногу вознемирувачка, додека ова можеби нема да биде доволно за другиот. Дали барате слушалки со висок квалитет со подобар звук од AirPods, тогаш Powerbeats Pro се добар кандидат? Музиката звучи одлично и на низок и на висок спектар. Ако сакате Недерпоп или рап, вашата музика звучи подобро во сите случаи отколку со AirPods.

  Проектирање на електрична енергија

  Она што го сакаме за Powerbeats Pro е дека има физички копчиња. Со големото копче Б можете да ја паузирате музиката или да ја активирате Siri. На врвот е исто така и контрола на јачината на звукот, со кој можете брзо да ја свртите јачината на звукот нагоре или надолу. Предноста е што сите овие копчиња се достапни и на левото и на десното уво. Не е важно дали ги имате обајцата или само еден, затоа што ги одржува истите опции. Powerbeats Pro исто така, содржи детекција на уво, така што тие автоматски се поврзуваат кога ќе ги вклучите или запрете репродукцијата кога ќе ги извадите од ушите. На AirPods, редовно ставаме едно уво да ја запре музиката кога некој ќе разговара со вас. Дизајнот на Powerbeats Pro го прави малку потежок, но за среќа физичкото копче е таму за тоа.

  Powerbeats Pro преглед: пакување и кутија

  Благодарение на споменатиот чип H1, можете исто така да користите H Siri слободни раце за да започнете музика, пауза, прилагодување на јачината на звукот или да дадете други команди. Ова работи точно како и со AirPods 2 и искуството е исто така исто. Сири реагира брзо и звучи добро, иако квалитетот на звукот е, секако, малку подобар отколку со AirPods.

  Секој Powerbeats Pro исто така има свој микрофон, така што можете да остварувате и телефонски повици. Користениот микрофон автоматски се одредува. Повикувачот не забележува никаква разлика во квалитетот на звукот помеѓу, на пример, AirPods или Powerbeats Pro.

  Powerbeats Pro дизајн и удобност на употреба

  Без разлика дали ви се допаѓа дизајн на Powerbeats Pro, зависи од сите. На пример, мислењата за дизајнот на редакцијата се поделени. Дали сте целосно луди за едноставниот дизајн на AirPods, така што на поголемиот дизајн на Powerbeats Pro му треба време да се навикне? Особено поради ушната кука на задниот дел, се чувствува малку како слушно помагало. Ако сметате дека AirPods е грда, тогаш Powerbeats Pro веројатно ќе ви се допадне повеќе.

  PowerBeats Pro и AirPods во ушите.

  Удобноста на употреба, исто така, игра важна улога во изборот на Powerbeats Pro.Поради ушите на ушите, тие никогаш не паѓаат од ушите, нешто што може да се случи со AirPods, на пример. Куките за ушите се прилично флексибилни, така што нема да ве мачи кога ќе ги носите. Потребно е некои практики да се добие како што треба. Ова го правиме најдобро со извртување на движењето, кое ги ротира куките зад ушите како да беа.

  Сепак, Powerbeats Pro останува поприсутен од AirPods, што главно се должи на внатрешниот дизајн на слушалките. Powerbeats Pro продира во ушите малку повеќе. Секако, ова гарантира и подобар звук, но со многу долги спортски сесии или, на пример, долг лет на авион, што на долг рок може да биде досадно. Ако сега главно користите слушалки (преку уво), Powerbeats Pro ќе биде многу полесен за вашите уши. Затоа, тие се идеални за луѓе кои често вежбаат. Кога трчате, можете целосно да се фокусирате на музиката и вашиот ритам, без да се грижите дека ќе ви падне од ушите.

  Дали Powerbeats Pro е водоотпорен?

  Иако не препорачуваме да го користите Powerbeats Pro додека пливаат, тие се отпорни на добро прскање на вода. Powerbeats Pro се официјално пот и отпорни на вода (IPX4), така што обилниот дожд или испотениот напор не е проблем. Ова е значителна предност пред AirPods, кои го немаат овој рејтинг.

  Кој е батеријата на Powerbeats Pro?

  Возбудени сме и од траењето на батеријата на Powerbeats Pro. Powerbeats Pro ќе помине без дополнително полнење 9 часа. Тоа е многу подолго отколку со AirPods, кои се 5 запираат по еден час. Иако никогаш не сме биле незадоволни од траењето на батеријата на AirPods, тешко дека треба да обрнете внимание на тоа со Powerbeats Pro. Долгите вежбања ги надминуваат и слушалките на ритамот.

  Powerbeats Pro преглед: полнење преку USB-C

  Може да се наплати преку вклучениот случај за полнење. Има иста боја како Powerbeats Pro и изгледа малку како кутија со квадратни очила. Повлечете го Powerbeats Pro магнетно во полето, по што тие автоматски ќе започнат со полнење (ако има уште доволно напојување во кутијата). Случајот за полнење може да се полни само преку Молња кабел. Сметаме дека е штета што случајот не може да се полни безжично. Секако, сега кога сме навикнати со AirPods, сметаме дека е малку непријатно секогаш да земеме лабав кабел. Тоа е исто така затоа што влезот Молња е прилично длабоко во кутијата, така што не работи со сите приклучоци на iPhone.

  Полнењето е многу побрзо отколку со AirPods. За петнаесет минути можете да 4,5 часа слушање музика. Бидејќи слушалките исто така траат подолго, не мора брзо да го полните товарното полнење. Веруваме дека кутијата е на голема страна. Тој не го става брзо во џеб, додека тоа го прави со AirPods. Оваа голема големина на кутијата за полнење Powerbeats Pro е неопходна заради дизајнот на слушалките, но исто така сметаме дека е малку чудно што нема простор за безжично полнење. Особено капакот е на голема страна.

  Powerbeats Pro преглед: во полето

  За кого се Powerbeats Pro?

  Кој се најпогодни Powerbeats Pro за? Само зависи од тоа што го барате. Ако сакате да изберете сет на безжични слушалки и немате премногу барања за квалитет на звукот, AirPods, според нас, е најдобриот избор. Тие се поевтини, а квалитетот на звукот е добар и во повеќето случаи совршено одговара на вашите уши. Ако веќе имате AirPods и сте задоволни од тоа, не сметаме дека има потреба од надградба на Powerbeats Pro.

  Ако имате нови побарувања на вашите нови слушалки за Bluetooth и сè уште не пронајдовте соодветен комплет, PowerBeats Pro е најдобриот избор. Звукот е значително подобар и сигурно знаете дека никогаш нема да ви падне од ушите благодарение на дизајнот. Затоа сметаме дека PowerBeats Pro е најдобриот избор за спортисти, делумно затоа што тие се пот и отпорни на вода. Вие не го добивате истиот звук како поскапите слушалки, но малата тежина ги прави слушалките на Beats многу повеќе преносни отколку често потешките слушалки.

  Ние не мора да го препорачуваме Powerbeats Pro на вистински аудиофили кои само сакаат најдобри од најдобрите. Powerbeats Pro произведува премногу ниско за таа група, иако искуството е целосно лично.

  Заклучок Преглед на моќност

  На Powerbeats Pro првенствено се сметаат како нај спортско и најнапредно браќа и сестри на AirPods 2 и тоа не е без причина. Ако работите многу спорт и вежбате многу, Powerbeats Pro е апсолутно мора. Дизајнот гарантира дека слушалките никогаш не паѓаат од ушите. Исто така, звукот е многу подобар отколку со AirPods. Звучи потопло, поцелосно и повеќе бас, што се должи делумно изолација на бучава. Исто така, сакаме разноврсност со различни гумени слушалки. Ова осигурува дека Powerbeats Pro секогаш одговара. Но, дури и ако не спортувате, Powerbeats Pro е задолжително, особено за најдобар звук.

  Практично, сите придобивки на AirPods што Apple ги прави таквите разноврсни ушни приклучоци, исто така, може да се најдат во Powerbeats Pro. Едноставно спарување и брзо поврзување функционираат точно исти со овие слушалки Beats како со AirPods. Можете исто така да најдете работи како откривање на уво и H Siri на PowerBeats Pro, што ги прави овие слушалки крајно разноврсна во употреба. AirPods светат особено во лесна употреба. Тоа е случај и со Powerbeats Pro и се додава најдобар квалитет на звук. Секако дека сме импресионирани од слушалките, иако веруваме дека AirPods сепак се најдобриот избор заради пониската цена за просечниот слушател.

  Powerbeats Pro преглед: полнење

  Купете Powerbeats ProДали сакате да ги купите овие слушалки откако ќе го прочитате прегледот на Powerbeats Pro? PowerBeats Pro се достапни во разни продавници (преку Интернет), вклучувајќи:

  Во моментов само црната верзија е сè уште достапна. Powerbeats Pro ќе биде достапен и во бела, сина и зелена боја од 30 август. Погледнете го и нашиот напис со најдобрите совети за Powerbeats Pro и нашата споредба на AirPods 2 и Powerbeats Pro.