Преземањето филмови и ТВ серии од СЕГА ТВ сега е можно

Преземете филмови и ТВ серии од СЕГА ТВ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете филмови и ТВ серии од СЕГА ТВ: конечно можете да ги преземете видеата за да ги гледате во офлајн. СЕГА ТВ ви овозможува „Преземи и игра“: како работи

Преземете филмови и ТВ серии од СЕГА ТВ

Доаѓаат одлични вести за сите клиенти Претплатници на небото кои користат СЕГА ТВ услуга.

Од денес, всушност, дури и во Италија е можно преземете филмови и ТВ серии од СЕГА ТВ до паметни телефони и таблети со Android и iOS. Ова значи дека пред да одите на патување, можете преземете филмови и ТВ серии од СЕГА ТВ за да ги гледате офлајн и без интернет кога и да посакаш.

Фантастично! И јас би додал долго трае!

Но, да ги видиме сите детали СЕГА ТВ-новости.

Преземете филмови и ТВ серии од СЕГА ТВ

Како што се очекуваше, Апликацијата ТВ СЕГА телевизија Sky конечно ви овозможува да преземате и репродуцирате содржини на таблети и паметни телефони (iOS и Android) благодарение на овозможување на функцијата “Преземи и пушти”.

Практично сите наслови во каталогот на добро познатата платформа за видео стриминг тие се кандидати како совршени придружници за овој празничен период што нè чека.

Благодарение на новата функција и на сличен начин со она што веќе го нудат Нетфликс, ти можеш практично преземете ја секоја епизода од филм или ТВ серија дома преку WiFi и потоа уживајте во тоа во движење без потреба од интернет врска.

Очигледно да уживате во потребната новина ажурирајте ја апликацијата до најновата верзија.

Севкупно зборуваме 5000 СЕГА ТВ содржини, вклучувајќи филмови, ТВ серии и емисии. Јас би рекол дека имаме доволно материјал на располагање, нели?

Нема ограничувања за преземање

Се сеќавам дека услугата не наметнува ограничување на волуменот за преземања, така, само треба да размислите максимален капацитет на складирање на вашиот уред.

Единствено што треба да се запамети е дека е преземањето е можно под WiFi мрежа и дека истата содржина може да биде преземени до максимум 2 пати.

Тогаш, репродукцијата мора да се случи за 30 дена.

Како работи СЕГА ТВ преземањето и репродукцијата?

Преземете филмови и ТВ серии од СЕГА ТВ за да ги гледате во присуство тоа е многу лесно и на дофат на сите корисници, дури и помалку искусни.

Еднаш СЕГА ТВ-апликација се ажурира и започна на Android и iOS, едноставно:

  • идентификувајте го саканиот наслов (филм или ТВ серија)
  • кликнете на иконата преземете на страницата со детали

За ТВ серии иконата се прикажува веднаш до секоја достапна епизода.

Кога ќе заврши преземањето ќе ја најдете преземената содржина во делот Мој ТВ, Област за преземање.

Во рамките на делот Мој ТВ ќе биде можно да се провери напредокот на преземањето на секој наслов, и на крајот да се откаже.

Откако ќе се преземат, содржината може да се користи во рамките на Преземање дел во Мојот ТВ исто така е офлајн.

Преземање и репродукција е достапно за сите корисници на ТВ сега, дури и за оние кои го прават почетниот 14-дневен пробен период.

Можете да ја преземете и прегледувате содржината во која било земја членка на Европската унија.

Други статии на ТВ серии

Пред да ја напуштам статијата, би сакал да ги истакнам овие други написи кои секогаш може да ве интересираат во врска со стриминг филмови и ТВ серии:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!