Преземање на Adobe Premiere Rush со Android

Преземање на Adobe Premiere Rush со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Преземете Adobe Premiere Rush Android: програмата за уредување, уредување и уредување видеа на паметни телефони и таблети е конечно достапна на Play Store

Апликација за уредување видеа на Android

Еве ние: по еден период на ексклузивно за iOS, Adobe го објави Adobe Premiere Rush на Play Store, апликација посветена на уредување на видео и совршено за монтирање мобилна мултимедијална содржина на паметни телефони и таблети.

Погодно е за YouTube, но не само, оваа апликација додава на богатиот предлог на Adobe за уреди Андроид

Уредување на видео на Android со Adobe Premiere Rush

Adobe Premiere Rush е апликација за уредување видео дизајниран за сите Креатори во движење.

Тоа е помалку тешка алтернатива од Премиера и сега е достапен и на Android поедностави работата на оние кои исто така го користат на работната површина.

Оваа верзија на Adobe Премиера Раш намерно е поедноставено во споредба со посложената и комплетна Adobe Premiere. Сè за да биде лесно и интуитивно да се користи во движење, со влечење и пад и големиот потенцијал за склопување што е во движење.

Може да уредувате, генерирате содржина, па дури и да ја користите апликацијата за да снимате клипови за вметнување во проект, вклучувајќи аудио-квалитетен квалитет.

На кратко, навистина оптимално решение што најсложените корисници нема да можат да го пробаат.

Клучните карактеристики вклучуваат:

  • Флексибилен временски распоред со влечење и пад
  • Графички шаблони за наслови и анимации
  • Претходно за корекција на бојата

Апликацијата е достапна бесплатно на Play Store. Потоа, постои можност да се надградите на платен план (10 долари месечно) со неограничен извоз (во спротивно имате само 3) и 100 GB облак простор за проекти (во спротивно имате само 2).

Преземи уредувач на видео на Android

Еве ја врската за преземање на програмата:

БЕСПЛАТНИ ОД ПРОДАВНИОТ ЧУВАР

Уредете ги видеата со Android: компатибилни паметни телефони

Апликацијата во моментов работи на овие паметни телефони со Android. Списокот сигурно ќе биде проширен наскоро:

  • Samsung Galaxy S10 / 10 +, S9 / 9 +, Note9, Note8, S10e
  • Google Pixel 3 / 3XL, 2 / 2XL
  • OnePlus 6T

Видео


🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!