Преземете ги верзиите на Lite од најдобрите апликации за Android

Преземете ги верзиите на Lite од најдобрите апликации за Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да ги преземете Lite верзиите на апликациите со Android? Еве ги врските за преземање за да ги преземете Lite верзиите на најдобрите апликации и програми со Android

Лесни верзии на Lite на апликациите со Android да ги преземете бесплатно

Ажурирајте МАЈ 2020 година

Во оваа статија ќе видиме сè за што треба да знаете Лајт верзии на Твитер, Гугл, ЈуТјуб, Фејсбук, Скајп за апликации со Android, но исто така и многу други што не ги наоѓате на Играј продавница

Кои се апликациите на Лајт?

Во суштина тие се лесни и тенки верзии на класичните програми што сме навикнати да ги користиме на нашите паметни телефони. Тие главно се направени за:

 • кој има стари, датирани и моќни телефони
 • оние кои живеат во области каде што широкопојасниот интернет не е широко распространет и затоа е важно да се зачуваат податоци и сообраќајот на ширина на опсег

Дури и ако тие се наменети за земји во развој, каде што има ефтини телефони, не многу моќни и пред сè, каде што интернетот е многу бавен, овие апликации се корисни за сите, бидејќи се многу лесни и заземаат малку простор во внатрешната меморија, без притоа да се одрекне од главните карактеристики што ги нудат социјалните мрежи.

Кои се границите на верзиите на Лајт?

Секако, се Lite верзии, достапните функции се помалку во споредба со она што го наоѓате во целосната верзија, но мислам дека на крајот ова е добар компромис да продолжите со користење на вашите омилени апликации без да инсталирате деинсталирање на ништо од вашиот Android телефон.

Дали се согласуваш?

Па ако вашиот паметен телефон со Android има мала внатрешна меморија, ненема повеќе простор за да преземате и инсталирате програми и апликации, апсолутно мора деинсталирајте некоја апликација или програма на Android затоа што веќе немате бесплатна меморија, RAM меморијата на вашиот Android е секогаш полна и забележувате тешки, многу тешки забавувања, што го прават смартфонот скоро неупотреблив, јас го имам решението за вас!

Благодарение на верзијата Lite на најдобрите програми за Android можете да ја замените „официјалната“ верзија (тешката која зазема многу простор во внатрешната меморија) со една светлина што зазема многу малку меморија (и внатрешна и RAM меморија).

Во овој момент би рекол да застанеме со веселбата и да преземеме акција. Ајде да видиме како и каде да преземете Lite верзии на најдобрите апликации за Android за да ослободите простор и внатрешна меморија на вашиот телефон.

Лајт верзии на најдобрите апликации за Android и каде да ги преземете

Ова е комплетниот список каде што ќе ги најдете сите лесни верзии на најдобрите програми за Android моментално достапен

очигледно ние ќе го задржиме ажурирањето со цел да ви ги понудиме сите програми што се само достапни и ажурирани до најновата верзија.

Апликации достапни на Play Store

Ажурирајте: може преземете ги сите верзии на сите содржини користејќи ја оваа програма која ги групира сите> LitePass: до верзијата Lite! Тоа е програма секогаш ажуриран, работи добро, развиен на италијански јазик од италијанци. Апсолутно се препорачува!

Алтернативно, можете рачно да ги преземате индивидуалните апликации од следниве врски:

 • ЛИЦЕ НА ЛИЦЕ – да пристапите до Фејсбук и да ги користите основните функции на социјалната мрежа
 • ПОСЕБНИОТ ЛИТЕ – за оние кои не можат да останат без Facebook Messenger, но не сакаат да ја преземат целата апликација, која е многу тешка, троши многу батерија и внатрешна меморија
 • GOOGLE GO – да пребарувате во мува на Google
 • ЈОУТУБЕ ОД – многу лесна и брза, ви овозможува да управувате со YouTube уште подобро бидејќи нуди преземање на видеа за да ги гледате надвор и без Интернет
 • ТВИТЕР ЛИТЕ – да управуваат со Твитер во движење со лесна и насочена програма. И покрај тоа што е верзија на Lite, ништо не недостасува: известувања се исто така присутни, како такви можете да ја одржите Апликацијата затворена и да добивате известувања
 • ЧИСТА МАСТАРСКИ ЛИТЕ – да се исчисти и оптимизира Андроид (лично јас не препорачувам да користите вакви програми, тие се од мала или никаква корист)
 • ЛИНСКИ ЛИТЕ
 • СКИПЕ ЛИТЕ – ви овозможува да бидете поврзани со мрежата Skype за да испраќате и примате пораки и телефонски повици и, исто така, видео повици
 • GOOGLE MAPS GOGLE – е лесната верзија на „Карти на Google“, корисна за истражување и брзо проверување на сообраќајот
 • ГМАИЛ ГО – е лајт или лесна апликација на Gmail, теоретски резервирана за смартфони со низок крај со оперативниот систем Android Go, но достапна за преземање на кој било уред со оваа врска. Работи навистина добро, светло е и не недостасува никаква функционалност на нормалната апликација Gmail

Не можете да најдете апликации во Play Store?

Ако поради некоја причина не сте во можност да ги преземете овие апликации од Play Store, можете преземете ја датотеката АПК рачно од оваа страница правејќи едноставно пребарување

Откако ќе се преземе датотеката АПК, мора да ја копирате на вашиот паметен телефон и да ја инсталирате со кој било менаџер на датотеки, следејќи ги овие упатства. Алтернативно, преземете директно од вашиот паметен телефон за да ги поедноставите работите.

Како да ги инсталирате APK-датотеките рачно на Android?

 • Оди ОВДЕ директно од вашиот Android уред
 • побарајте го името на програмата што сакате да ја преземете
 • започнете со преземањето (сето тоа е бесплатно и безбедно)
 • кога ќе заврши преземањето, кликнете на лентата за известување на вашиот паметен телефон или таблет Android и одберете ја датотеката што сте ја преземале
 • следете ги едноставните упатства за инсталација што ќе се појават на екранот
 • стартувајте ја апликацијата од ваш интерес

Исто така, сите апликации НЕ ги има на Play Store (НЕ официјално)

Додека сите апликации што само ви ги предложивме, лесно се идентификуваат од никого, со оглед на тоа што се наоѓаат во Play Store, оние што ги наоѓате подолу Јас сум наш „бисер“, во смисла дека ги наоѓате само овде, бидејќи ги баравме за вас, внимателно тестирани и додавате на списокот само откако ќе видите дека тие работат одлично и вреди да ги инсталирате.

Така е и тука најдобрите апликации во верзијата Lite што мора да ги пробате на вашиот Android и што НЕ ги наоѓате на Play Store (затоа мора да ги инсталирате рачно како што е наведено погоре):

 • LITTLE фрлач – лесната и витка верзија на фрлачот за Android што е веќе многу лесна и многу брза. На кратко, молња!
 • Firefox Lite – Интернет прелистувач кој веќе е молња, во оваа верзија е уште полесен и помал. Дефинитивно вреди да се обидете
 • Spotify Лајт – уште еден бисер, совршен за оние кои сакаат да слушаат музика што се пренесува на Android
 • Деизер Лајт – алтернатива на Spotify за оние кои сакаат да слушаат музика што се пренесува на Android
 • BeeTV Лајт – фантастична апликација за гледање филмови и ТВ серии бесплатно на англиски јазик. Не сум направил без откако го открив тоа
 • RAR за Android Lite – многу корисна апликација за управување со поштетени датотеки и разни видови архиви директно од Android
 • 1.1.1.1 Лајт – совршена апликација за сурфање на Интернет безбедно и анонимно и пред сè за отворање на сите оние блокирани и засегнати страници. Само еден клик за да активирате безбеден и бесплатен VPN
 • WhatsApp Lite – лесна верзија на најпознатата апликација за пораки
 • Телеграм Лајт – како WhatsApp, Телеграма исто така има своја посно и полесна апликација
 • Нова фрлач Лајт – уште еден фантастичен прелистувач за Android, овде во уште посно и полесна верзија
 • Speedtest Lite – најпознатата апликација за контрола на брзината на Интернет на вашиот паметен телефон (WiFi, 3G, 4G)
 • Шазам Лајт – најпознатата апликација за препознавање песни на радио, сега во многу лесна верзија
 • Адгуард Лајт – најдобрата апликација за блокирање на реклами и транспаренти на страници и апликации, супер лесна и супер тенка
 • Паралелен вселенски лајт – сакате да користите две сметки со иста апликација? Ова е она што е соодветно за вас
 • SnapTube – совршена апликација за преземање на кое било видео и аудио од YouTube со еден клик на Android
 • Longshot – апликацијата што ви овозможува да направите долги слики од екранот, за да се приклучите на разни екрани
 • HotSpot Shield VPN – да активирате VPN на вашиот паметен телефон брзо и лесно, за пристап до сите оние блокирани страници со содржини
 • 1 Допрете го чистачот – да се исчисти, забрза и оптимизира внатрешната меморија на Android
 • TrueCaller – да препознаете кој ве повикува и блокира несакани повици
 • Аква пошта – фантастичен клиент за е-пошта
 • Explorer со датотеки ES – еден од најдобрите управувачи со датотеки за Android

Каде да ги најдете овие апликации?

На овие страници:

 • https://apk4free.net/?s=lite (бесплатно, но со многу реклами пред преземање)
 • https://forum.mobilism.org/search.php?keywords=lite&fid%5B%5D=0&sc=1&sr=topics&sf=titleonly (бесплатно и по ажурирање од претходното, бара брза регистрација)

Во прилог на оние наведени, ќе најдете многу други да ги преземете бесплатно со неколку кликања!

Заклучоци

Дали имате бавен, стар или низок внатрешен мемориски паметен телефон? Ние ви понудивме лајт верзии на најдобрите апликации за преземање и инсталирање на летот.

И јас би рекол дека со овој напис заклучивме.

Како што беше ветено, ние секогаш ќе го одржуваме така ажурирано ви ги нудиме сите најдобри апликации на Lite за Android ажурирана до најновата достапна верзија.

Дали мислите дека некои апликации недостасуваат? Известете го на крајот на статијата и, секако, известете ни како се чувствувате со овие апликации со лесна верзија за вашиот Android телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!