Преземете ги волшебниците од Хари Потер обединети АПК за Android

Преземете ги волшебниците од Хари Потер обединети АПК за Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве како да ја преземете и репродуцирате сосема новата игра Хари Потер Волшебници Обединете ги за Android паметни телефони и таблети сега. Преземете ги волшебниците од Хари Потер обединети во АПК

Волшебниците на Хари Потер обединуваат АПК Преземање на Android

Еве ние: сосема нова игра Волшебниците на Хари Потер Волшебници се конечно достапни за паметни телефони и таблети со Android, дури и ако тоа е наслов сè уште во верзија БЕТА (затоа сè уште во фаза на тестирање).

Да се ​​биде во фаза на тестирање во моментот Волшебниците на волшебниците од Хари Потер сеуште не се достапни за сите во Play Store, па подолу ќе објаснам како да ја преземете и инсталирате во преглед користејќи го Апликацијата АПК протекоа на мрежата.

Да не губиме време и веднаш да го видиме упатството што треба да го следиме играјте волшебници од Хари Потер Соединети се сега на Android.

Преземете ги волшебниците од Хари Потер обединети со АПК Андроид: како да го направите тоа

Постапката што треба да се следи за преземете и инсталирајте волшебници на Хари Потер обединети прегледот е секогаш ист:

  • преземете ја датотеката АПК на играта
  • пренесете датотеки на вашиот паметен телефон, во внатрешна меморија
  • инсталирајте ја датотеката АПК со кој било управувач со датотеки (оној што е веќе присутен на вашиот паметен телефон е во ред)
  • започнете ја играта и уживајте!

Ја пробав играта на Galaxy S10 и работи правилно на италијански јазик. Бара бесплатна регистрација.

Алтернативно, можете да отидете на оваа адреса за да ја добиете известување Веднаш штом Хари Потер Волшебниците ќе бидат достапни за преземање во Италија.

Кога излегува играта?

Ослободувањето на „Волшебниците од волшебниците од Хари Потер“ не треба да биде далеку, можеби поставено помеѓу доцна пролет и рано лето.

Немаме прецизен датум на објавување.

Некои информации за волшебниците на Хари Потер се обединуваат

Еве ја синопсата дистрибуирана од Niantic:

Во „Волшебниците од волшебници“ од „Хари Потер“, авантурата на играчот започнува со регрутирање како нов член на Тајната работна сила, со намера да ја испита новата закана за волшебниот свет. Артефактите, суштествата, ликовите, па дури и спомените од минатото, наречени Foundables, се појавуваат случајно во светот на Muggles, а вештерките и волшебниците од целиот свет ќе треба да одат на лов на овие елементи и да ги вратат во нивните места каде потекнуваат, сите бараат да ја сокријат магијата од несомнените Muggles. Играчите потоа можат да ја надополнат енергијата на магии, особено во точките на картата, каде ќе најдат и магични состојки за специјални напивки, пасоши за да стигнат до иконски волшебни места на светот и многу повеќе.

Видео

Еве видео игра од игра во акција:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!