Преземете ги сите позадини на новиот ASUS ZenFone 6 | Позадина

android_aluminium_wallpaper_by_frezorer

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

ASUS ZenFone 6: Прегледајте ги официјалните тапети и тапетите на новиот паметен телефон | Преземете Официјален берза за позадини ASUS ZenFone 6

ASUS ZenFone 6 Wallpaper HD

Фенси ASUS ZenFone 6? Еве ги сите официјални позадини за преземање бесплатно во HD.

Дали сте секогаш во потрага по најубавите, посебни и највисоки резолуции за вашиот паметен телефон? Па, конечно, дојде време да ги фатиме рацете нови позадини на акции ASUS ZenFone 6.

Додека чекаме ASUS ZenFone 6 да го погоди пазаротпред малку позадини на акции и позадина офицери за паметни телефони. И, се разбира, ние сме подготвени да ви овозможиме да го преземете целиот пакет, вклучувајќи ги сите оригинални позадини на новиот уред.

ASUS ZenFone 6 Оригинални тапети и Обои позадини

Сите позадини беа создадени за да се потенцира квалитетот на панелот 6,4 “NanoEdge IPS LCD. „ЛЦД“, да, затоа што ASUS претпочиташе да се потпира на овој вид панел и покрај фактот дека за врвот на опсегот сме навикнати да се најдеме пред OLED со поизразени бои и подлабоки црнци. И покрај ова, дисплејот е многу добар и има одличен баланс на боја и одлична осветленост.

Тоа рече, ако сакате и вие преземете позадини со висока резолуција на ASUS ZenFone 6, подолу е директната врска за преземање:

Како да поставите прилагодена позадина за позадина на Android

Не сте сигурни како да ја смените позадината на Android? Нема проблем. Ние, исто така, имаме водич.

Еве како да поставите и да ги користите ново преземените позадини во домот на вашиот паметен телефон Android:

  • Откако ќе ги испратите на вашиот паметен телефон (или со директно преземање или со USB кабел), користејќи го Галерија со слики отворете ја саканата слика и изберете од менито Постави како позадина
  • Со оглед на високата резолуција за најдобро одговара на екранот на вашиот телефон ви предлагаме да ја користите бесплатната апликација Позадина Визардри
  • Сите многу едноставни, нели?

Што мислите за овие позадини и позадини на ASUS ZenFone 6? Ти сакаш? Известете ги во коментарите!

Пред да ја напуштите страницата, уште неколку информации за паметниот телефон.

Лист со податоци на ASUS ZenFone 6

Разговаравме за целосен лист со податоци на паметниот телефон во овој напис:

Главни карактеристики:

  • Најновиот предводник на предводник Мобилна платформа Qualcomm® Snapdragon ™ 855
  • Дисплеј NanoEdge 6.4 ″ цел екран со Corning® Gorilla® стакло 6
  • Батерија за долг живот од 5000mAh со брзо полнење 4.0
  • Флип камера, со максимална контрола на аголот на фотографирање, предната и задната камера од 48MP со сензор Sony IMX586 и 13MP широк агол со корекција на нарушување во реално време

ASUS ZenFone 6 Цена

ASUS ZenFone 6 е веќе достапен за купување во официјалната продавница во среда на црно и самрак сребрени бои во следните конфигурации:

  • 6/64 GB: 499 €
  • 6/128 GB: 559 €
  • 8/256 GB: 599 €

ASUS ZenFone 6 Amazon

Паметниот телефон во моментов не е достапен на Amazon.

Ослободете го ASUS ZenFone 6 Италија

Смартфонот пристигна на 25.05 2019 година во Италија. Веќе можете да го купите! И, ако веќе сте го купиле, ве советувам да го заштитите со најдобрите корици:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!