Преземете ги сите позадини на новиот Galaxy Note 10 | Позадина

android_aluminium_wallpaper_by_frezorer

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Galaxy Note 10: преглед преземете ги тапетите за позадини и официјалните позадини на новиот паметен телефон | Преземете официјална галерија белешка за позадини за позадини 10

Galaxy Note 10 Wallpaper HD

Фенси Galaxy Note 10? Еве ги сите официјални позадини за преземање бесплатно во HD.

Дали сте секогаш во потрага по најубавите, посебни и највисоки резолуции за вашиот паметен телефон? Па, конечно, дојде време да ги фатиме рацете нови позадини за акциите на Galaxy Note 10.

Додека чекаме да дојде на пазарот Galaxy Note 10пред малку позадини на акции и позадина офицери за паметни телефони. И, се разбира, ние сме подготвени да ви овозможиме да го преземете целиот пакет, вклучувајќи ги сите оригинални позадини на новиот уред.

Галакси Забелешка 10 Оригинални тапети и позадини за акции

Позадините се 6 + 4: 6 по дифолт, 4 посветени на DeX режимот. И секој се обидува да го подобри квалитетот на AMOLED дисплеј и на 6.3 и 6,8 “варијанти.

Резолуцијата е од 3040 × 3040 пиксели, идеални за да можете да ги преземате и користите и натаму Галакси S10 + е Galaxy Note 9 (и секако на многу други паметни телефони).

Преовладувачката тема е апстрактната, со претстави на светлина генерирани од „меурчиња“ кои потсетуваат на нијансите на новите бои на опсегот.

Ако исто така сакате преземете позадини со висока резолуција на Galaxy Note 10, подолу е директната врска за преземање:

Како да поставите прилагодена позадина за позадина на Android

Не сте сигурни како да ја смените позадината на Android? Нема проблем. Ние, исто така, имаме водич.

Еве како да поставите и да ги користите ново преземените позадини во домот на вашиот паметен телефон Android:

  • Откако ќе ги испратите на вашиот паметен телефон (или со директно преземање или со USB кабел), користејќи го Галерија со слики отворете ја саканата слика и изберете од менито Постави како позадина
  • Со оглед на високата резолуција за најдобро одговара на екранот на вашиот телефон ви предлагаме да ја користите бесплатната апликација Позадина Визардри
  • Сите многу едноставни, нели?

Што мислите за овие позадини и позадини на Galaxy Note 10? Ти сакаш? Известете ги во коментарите!

Пред да ја напуштите страницата, уште неколку информации за паметниот телефон.

Технички лист Galaxy Note 10

Разговаравме за целосен лист со податоци на паметниот телефон во овој напис:

Цена на Galaxy Note 10

  • Samsung Galaxy Note10 6,3 ″ приказ: 979 евра
  • Samsung Galaxy Note10 + 6,8 ″ дисплеј: 1.129 евра

Galaxy Note 10 Amazon

Објавивме статија во која ги вметнавме линковите за купување на паметен телефон на Amazon во сите негови варијанти:

Италијанско издание на Galaxy Note 10

Двата паметни телефони ќе бидат објавени во Италија на 23 август 2019 година.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!