Преземете ги сите позадини на новиот Galaxy S10 | Позадина

android_aluminium_wallpaper_by_frezorer

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Galaxy S10: Прегледајте ги официјалните тапети за позадини и тапетите на новиот паметен телефон Преземете ја официјалната галаксија S10 за позадина

Galaxy S10 Wallpaper HD

Фенси Галакси S10? Еве ги сите официјални позадини за преземање бесплатно во HD.

Дали сте секогаш во потрага по најубавите, посебни и највисоки резолуции за вашиот паметен телефон? Па, конечно, дојде време да ги фатиме рацете нови позадини за акции на Galaxy S10.

Додека чекаме да излезе на пазарот Galaxy S10пред малку позадини на акции и позадина офицери за паметни телефони. И, се разбира, ние сме подготвени да ви овозможиме да го преземете целиот пакет, вклучувајќи ги сите оригинални позадини на новиот уред.

Оригинални тапети за Galaxy и S10

Благодарение на работата на XDA, беа достапни 6 официјални позадини на новиот врв на опсегот Самсунg, со резолуција 3.040 × 3.040 пиксели, погоден за кој било приказ на смарттон или таблет. Особено, црната и виолетовата може да биде корисна за да се скрие изрез на уредите што ја интегрираат.

Ако исто така сакате Преземете позадини со висока резолуција на Galaxy S10, подолу е директната врска за преземање:

Еве преглед на овие позадини:

Искрено, тие не ме лудуваат. Понатаму, се многу шарени и светли, тие секако ги покажуваат јаките страни на AMOLED екранот, но тие не помагаат да заштедите батерија, бидејќи тие дури немаат црн / мрачен елемент и не ви дозволуваат да ги исклучите пикселите во кој било дел од дисплејот.

Како да поставите прилагодена позадина за позадина на Android

Не сте сигурни како да ја смените позадината на Android? Нема проблем. Ние, исто така, имаме водич.

Еве како да поставите и да ги користите ново преземените позадини во домот на вашиот паметен телефон Android:

  • Откако ќе ги испратите на вашиот паметен телефон (или со директно преземање или со USB кабел), користејќи го Галерија со слики отворете ја саканата слика и изберете од менито Постави како позадина
  • Со оглед на високата резолуција за најдобро одговара на екранот на вашиот телефон ви предлагаме да ја користите бесплатната апликација Позадина Визардри
  • Сите многу едноставни, нели?

Што мислите за овие позадини и позадини на Galaxy S10? Ти сакаш? Известете ги во коментарите!

Пред да ја напуштите страницата, уште неколку информации за паметниот телефон.

Технички лист Galaxy S10

Разговаравме за целосен лист со податоци на паметниот телефон во овој напис:

Цена на Galaxy S10

Разговаравме за цените на новите паметни телефони на Samsung во овој напис:

Италијанско издание на Galaxy S10

Целиот опсег на Galaxy S10 ќе пристигне во Италија почнувајќи од 8 март.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!