Преземете ги сите позадини на новиот Huawei Mate 30 Pro | Позадина

android_aluminium_wallpaper_by_frezorer

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Huawei Mate 30 Pro: преглед преземете ги тапетите за позадини и официјалните позадини на новиот паметен телефон | Преземете позадина Службен Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro Wallpaper HD

Фенси Huawei Mate 30 Pro? Еве ги сите официјални позадини за преземање бесплатно во HD.

Дали сте секогаш во потрага по најубавите, посебни и највисоки резолуции за вашиот паметен телефон? Па, конечно, дојде време да ги фатиме рацете нови акции позадини на Huawei Mate 30 Pro.

Додека чекаме да пристигне Huawei Mate 30 Pro на пазаротпред малку позадини на акции и позадина офицери за паметни телефони. И, се разбира, ние сме подготвени да ви овозможиме да го преземете целиот пакет, вклучувајќи ги сите оригинални позадини на новиот уред.

Оригинални тапети и позадини за Huawei Mate 30 Pro

Позадините се вкупно 7: првите три се со резолуција од 2.310 x 2.310 пиксели, додека следните четири се на 2.340 x 1.080 пиксели.

Во принцип, сите тие се апстрактни, многу шарени: скоро се чини дека тие се изработени со четкички полни со боја.

Ако исто така сакате преземете позадини со висока резолуција на Huawei Mate 30 Pro, подолу е директната врска за преземање:

Како да поставите прилагодена позадина за позадина на Android

Не сте сигурни како да ја смените позадината на Android? Нема проблем. Ние, исто така, имаме водич.

Еве како да поставите и да ги користите ново преземените позадини во домот на вашиот паметен телефон Android:

  • Откако ќе ги испратите на вашиот паметен телефон (или со директно преземање или со USB кабел), користејќи го Галерија со слики отворете ја саканата слика и изберете од менито Постави како позадина
  • Со оглед на високата резолуција за најдобро одговара на екранот на вашиот телефон ви предлагаме да ја користите бесплатната апликација Позадина Визардри
  • Сите многу едноставни, нели?

Што мислите за овие позадини и позадини на Huawei Mate 30 Pro? Ти сакаш? Известете ги во коментарите!

Пред да ја напуштите страницата, уште неколку информации за паметниот телефон.

Лист со податоци за Huawei Mate 30 Pro

Разговаравме за целосен лист со податоци на паметниот телефон во овој напис:

Потсетете се дека меѓу главните јаки страни на Huawei Mate 30 Pro наоѓаме 6,53-инчен AMOLED дисплеј во резолуција Full-HD +, процесор Кирин 990, 8 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија, четирикратна задна камера, а сензор за отпечатоци, интегриран во дисплејот, батерија од 4.500 mAh (со 40 W SuperCharge и 27 W SuperWirelessCharge) и Android 10 со EMUI 10 (без апликации и услуги на Google).

Huawei Mate 30 Pro Price

Сè уште не знаеме дали и кога смартфонот ќе пристигне во Италија и пред сè по која цена. Ние ќе ја ажурираме статијата што е можно поскоро со повеќе информации и детали.

Huawei Mate 30 Pro Amazon

Види погоре.

Ослободете Huawei Mate 30 Pro Италија

Види погоре.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!