Преземете ги сите позадини на новиот iPhone 11 | Позадина

Преземете ги сите позадини на новиот iPhone 11 |  Позадина

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

iPhone 11: преглед преземете ги тапетите за позадини и официјалните позадини на новиот паметен телефон Преземете позадина Официјален iPhone 11

iPhone 11 Wallpaper HD

Фенси iPhone 11? Еве ги сите официјални позадини за преземање бесплатно во HD.

Дали сте секогаш во потрага по најубавите, посебни и највисоки резолуции за вашиот паметен телефон? Па, конечно, дојде време да ги фатиме рацете нови позадини за акции на iPhone 11.

Додека чекаме iPhone 11 да го освои пазаротпред малку позадини на акции и позадина офицери за паметни телефони. И, се разбира, ние сме подготвени да ви овозможиме да го преземете целиот пакет, вклучувајќи ги сите оригинални позадини на новиот уред.

Основни тапети за iPhone 11 и Wallpapers

Пакетот вклучува добро 16 позадини со резолуција од 1125 x 2436 пиксели. Како и секогаш, сите тие се многу добро изработени, некои карактеризираат со светли и светли бои, други со потемни и потемни бои, совршени за екрани AMOLED за заштеда на батеријата и помалку напојување на очите.

Темата е секогаш иста апстрактна во кој беа прикажани сите најнови изданија на позадините на iPhone. Новите шарени лебдечки форми се многу убави, дефинитивно „лесни“ и релаксирачки.

Тоа рече, ако сакате и вие преземете позадини со висока резолуција на iPhone 11, подолу е директната врска за преземање:

Како да поставите прилагодена позадина за позадина на Android

Не сте сигурни како да ја смените позадината на Android? Нема проблем. Ние, исто така, имаме водич.

Еве како да поставите и да ги користите ново преземените позадини во домот на вашиот паметен телефон Android:

  • Откако ќе ги испратите на вашиот паметен телефон (или со директно преземање или со USB кабел), користејќи го Галерија со слики отворете ја саканата слика и изберете од менито Постави како позадина
  • Со оглед на високата резолуција за најдобро одговара на екранот на вашиот телефон ви предлагаме да ја користите бесплатната апликација Позадина Визардри
  • Сите многу едноставни, нели?

Што мислите за овие позадини и позадини на iPhone 11? Ти сакаш? Известете ги во коментарите!

Пред да ја напуштите страницата, уште неколку информации за паметниот телефон.

Технички лист за iPhone 11

Разговаравме за целосен лист со податоци на паметниот телефон во овие статии:

iPhone 11 цена

Меѓутоа, овде, сите официјални цени на паметните телефони во Италија:

iPhone 11 италијански издание

Паметните телефони ќе пристигнат во Италија на 20 септември 2019 година.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!