Преземете ги сите позадини на новиот OnePlus 7 | Позадина

android_aluminium_wallpaper_by_frezorer

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

OnePlus 7: преглед на официјалните тапети за позадини и тапетите на новиот паметен телефон | Преземете официјална позадина за позадини OnePlus 7

OnePlus 7 Wallpaper HD

Дали го барате OnePlus 7? Еве ги сите официјални позадини за преземање бесплатно во HD.

Дали сте секогаш во потрага по најубавите, посебни и највисоки резолуции за вашиот паметен телефон? Па, конечно, дојде време да ги фатиме рацете нови позадини на OnePlus 7.

Додека чекаме да дојде OnePlus 7 на пазаротпред малку позадини на акции и позадина офицери за паметни телефони. И, се разбира, ние сме подготвени да ви овозможиме да го преземете целиот пакет, вклучувајќи ги сите оригинални позадини на новиот уред.

Оригинални тапети за OnePlus 7 и позадини за акции

Интересна работа кога станува збор OnePlus, а тоа можеби не го знаат сите, е дека кинеската компанија уште од деновите на „OnePlus 2“ потпиша договор дизајнер Шведски, роден Хампус Олсон, за производство на серија на теми за секој нов уред, следејќи ги упатствата диктирани од OnePlus.

Самиот дизајнер има личен блог каде од време на време поставува нови слики, за да ги направиме веднаш достапни за сите фанови, без трошоци.

Значи, во рекордно време, неколку моменти по презентацијата на паметниот телефон, подолу ќе ја најдете поштенската датотека што содржи 24 позадини подготвени за преземање. Сите се во Резолуција 1440 x 3120.

Ако исто така сакате преземете позадини со висока резолуција на OnePlus 7, подолу е директната врска за преземање:

Еве мал преглед на позадините што ќе ги преземете:

Оригинални позадини на OnePlus 7

Како да поставите прилагодена позадина за позадина на Android

Не сте сигурни како да ја смените позадината на Android? Нема проблем. Ние, исто така, имаме водич.

Еве како да поставите и да ги користите ново преземените позадини во домот на вашиот паметен телефон Android:

  • Откако ќе ги испратите на вашиот паметен телефон (или со директно преземање или со USB кабел), користејќи го Галерија со слики отворете ја саканата слика и изберете од менито Постави како позадина
  • Со оглед на високата резолуција за најдобро одговара на екранот на вашиот телефон ви предлагаме да ја користите бесплатната апликација Позадина Визардри
  • Сите многу едноставни, нели?

Што мислите за овие позадини и позадини на OnePlus 7? Ти сакаш? Известете ги во коментарите!

Пред да ја напуштите страницата, уште неколку информации за паметниот телефон.

Технички лист OnePlus 7

Разговаравме за целосен лист со податоци на паметниот телефон во овој напис:

OnePlus 7 цена

Еве ги италијанските цени на OnePlus 7 Pro:

  • OnePlus 7 Pro 6/128 GB: 719 € | Бои: огледало сиво
  • OnePlus 7 Pro 8/256 GB: 759 € | Бои: огледало сива, небула сина, бадем (само од јуни)
  • OnePlus 7 Pro 12/256 GB: 829 € | Бои: маглина сина

Наместо тоа, тука се италијанските цени на OnePlus 7 (само боење Огледало Греј):

  • OnePlus 7 Огледало Греј 6/128 GB: 559 €
  • OnePlus 7 Огледало Греј 6/128 GB: 609 €

OnePlus 7 Amazon

Цените на Амазон за двата смартфони засега не се познати.

Ослободете го OnePlus 7 Италија

OnePlus 7 Pro ќе се најде во продажба од Вторник, 21 мај, но ќе можете да го прегледувате Рим (преку ди Торе Аргентина 72) Сабота 18 мај од 12,00 до 17,00 часот во скокачка продавница. Thereе има и ограничено претселување на веб-страницата „OnePlus“ на денот на 15 мај, со испорака се очекува до 22 мај.

OnePlus 7 наместо тоа, тој ќе биде достапен само во боење Огледало Греј, од јуни.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!