Преземете ги сите позадини на новиот OnePlus 7T | Позадина

android_aluminium_wallpaper_by_frezorer

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

OnePlus 7T: прегледувајте ги официјалните тапети и тапетите на новиот паметен телефон | Преземете Офицери за позадини OnePlus 7T

Постери за OnePlus 7T HD

Фенси OnePlus 7T? Еве ги сите официјални позадини за преземање бесплатно во HD.

Дали сте секогаш во потрага по најубавите, посебни и највисоки резолуции за вашиот паметен телефон? Па, конечно, дојде време да ги фатиме рацете нови позадини за акции на OnePlus 7T.

Додека чекаме да дојде OnePlus 7T на пазаротпред малку позадини на акции и позадина офицери за паметни телефони. И, се разбира, ние сме подготвени да ви овозможиме да го преземете целиот пакет, вклучувајќи ги сите оригинални позадини на новиот уред.

Оригинални тапети за OnePlus 7T и позадини за акции

Како и секогаш, позадините на OnePlus се шарени, рафинирани, елегантни, дизајнирани да ја запомнат брзината многу тесно (истото гарантирано од паметните телефони) без претерано да го одвлекува вниманието на погледот додека навигаме на почетниот екран. Постојат повеќе шарени позадини и потемни позадини, совршени за AMOLED екраните, за да заштедат батерија и да не ви се затегнат очите.

Позадините се во 1080 x 2400 резолуција и тие се 17.

Ако исто така сакате преземете позадини со висока резолуција OnePlus 7T, подолу е директната врска за преземање:

Како да поставите прилагодена позадина за позадина на Android

Не сте сигурни како да ја смените позадината на Android? Нема проблем. Ние, исто така, имаме водич.

Еве како да поставите и да ги користите ново преземените позадини во домот на вашиот паметен телефон Android:

  • Откако ќе ги испратите на вашиот паметен телефон (или со директно преземање или со USB кабел), користејќи го Галерија со слики отворете ја саканата слика и изберете од менито Постави како позадина
  • Со оглед на високата резолуција за најдобро одговара на екранот на вашиот телефон ви предлагаме да ја користите бесплатната апликација Позадина Визардри
  • Сите многу едноставни, нели?

Што мислите за овие позадини и позадини на OnePlus 7T? Ти сакаш? Известете ги во коментарите!

Пред да ја напуштите страницата, уште неколку информации за паметниот телефон.

Лист со податоци OnePlus 7T

Разговаравме за целосен лист со податоци на паметниот телефон во овој напис:

OnePlus 7T цена

Во моментов не знаеме колку ќе чини паметниот телефон во Италија.

OnePlus 7T Amazon

Во моментот не знаеме кога смартфонот ќе пристигне во Италија. Засега не е достапна на Амазон и на која било друга страница за е-трговија.

Издание на OnePlus 7T Италија

Види погоре.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!