Преземете ги сите позадини на новиот Samsung Galaxy S20 | Позадина

android_aluminium_wallpaper_by_frezorer

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Samsung Galaxy S20: Прегледајте ги официјалните тапети за позадини и тапетите на новиот паметен телефон Преземете Обоен позадина Службен Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 Wallpaper HD

Фенси Samsung Galaxy S20? Еве ги сите официјални позадини за преземање бесплатно во HD.

Дали сте секогаш во потрага по најубавите, посебни и највисоки резолуции за вашиот паметен телефон? Па, конечно, дојде време да ги фатиме рацете нови позадини за позадини за Samsung Galaxy S20.

Додека чекаме да го достигне пазарот Samsung Galaxy S20пред малку позадини на акции и позадина офицери за паметни телефони. И, се разбира, ние сме подготвени да ви овозможиме да го преземете целиот пакет, вклучувајќи ги сите оригинални позадини на новиот уред.

Оригинални тапети за Samsung Galaxy S20 и Позадини за резерви

Пакетот што може да се преземе вклучува 8 слики со резолуција од 3200 x 3200 пиксели и 2 видеа. Позадините се особено убави за гледање и се чини дека се во согласност со стилот со кој Самсунг нè навикна во минатото.

Оригинални позадини за Samsung Galaxy S20

Ако исто така сакате преземете позадини со висока резолуција Samsung Galaxy S20, подолу е директната врска за преземање:

Како да поставите прилагодена позадина за позадина на Android

Не сте сигурни како да ја смените позадината на Android? Нема проблем. Ние, исто така, имаме водич.

Еве како да поставите и да ги користите ново преземените позадини во домот на вашиот паметен телефон Android:

  • Откако ќе ги испратите на вашиот паметен телефон (или со директно преземање или со USB кабел), користејќи го Галерија со слики отворете ја саканата слика и изберете од менито Постави како позадина
  • Со оглед на високата резолуција за најдобро одговара на екранот на вашиот телефон ви предлагаме да ја користите бесплатната апликација Позадина Визардри
  • Сите многу едноставни, нели?

Што мислите за овие позадини и позадини на Samsung Galaxy Galaxy S20? Ти сакаш? Известете ги во коментарите!

Пред да ја напуштите страницата, уште неколку информации за паметниот телефон.

Samsung Galaxy S20 Specs

Разговаравме за целосен лист со податоци на паметниот телефон во овој напис:

НЕ Е ДОСТАПНО

Цена Samsung Galaxy S20

НЕ Е ДОСТАПНО

Samsung Galaxy S20 Amazon

НЕ Е ДОСТАПНО

Samsung Galaxy S20 италијанско издание

НЕ Е ДОСТАПНО

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!