Преземете ги сите позадини на новиот Xiaomi Mi 9 | Позадина

android_aluminium_wallpaper_by_frezorer

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Xiaomi Mi 9: преглед преземете ги официјалните позадини и тапетите на новиот паметен телефон | Преземете позадина Службен берза Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 Wallpaper HD

Фенси Xiaomi Mi 9? Еве ги сите официјални позадини за преземање бесплатно во HD.

Дали сте секогаш во потрага по најубавите, посебни и највисоки резолуции за вашиот паметен телефон? Па, конечно, дојде време да ги фатиме рацете нови акции позадини на Xiaomi Mi 9.

Додека чекаме да пристигне Xiaomi Mi 9 на пазаротпред малку позадини на акции и позадина офицери за паметни телефони. И, се разбира, ние сме подготвени да ви овозможиме да го преземете целиот пакет, вклучувајќи ги сите оригинални позадини на новиот уред.

Оригинални тапети за Xiaomi Mi 9 и позадини за акции

Овие се позадини способни за тоа задоволи ги сите вкусови, со макро фотографии со висока резолуција на објекти за дизајн, нијансирани и апстрактни композиции, па дури и прекрасни пејзажи. Заедничка нишка е присуството на светли бои, за подобрување на AMOLED дисплејот на новиот паметен телефон.

Ако исто така сакате преземете позадини со висока резолуција на Xiaomi Mi 9, подолу е директната врска за преземање:

Позадините се вкупно 18 и имаат резолуција од 1080 × 2340. Еве преглед на тапетите подолу:

Оригинални тапети за Xiaomi Mi 9 и позадини за акции

Како да поставите прилагодена позадина за позадина на Android

Не сте сигурни како да ја смените позадината на Android? Нема проблем. Ние, исто така, имаме водич.

Еве како да поставите и да ги користите ново преземените позадини во домот на вашиот паметен телефон Android:

  • Откако ќе ги испратите на вашиот паметен телефон (или со директно преземање или со USB кабел), користејќи го Галерија со слики отворете ја саканата слика и изберете од менито Постави како позадина
  • Со оглед на високата резолуција за најдобро одговара на екранот на вашиот телефон ви предлагаме да ја користите бесплатната апликација Позадина Визардри
  • Сите многу едноставни, нели?

Што мислите за овие позадини и позадини на Xiaomi Mi 9? Ти сакаш? Известете ги во коментарите!

Пред да ја напуштите страницата, уште неколку информации за паметниот телефон.

Технички лист Xiaomi Mi 9

Разговаравме за целосен лист со податоци на паметниот телефон во овој напис:

Xiaomi Mi 9 Цена е Излез од Италија

Сè уште не знаеме кога ќе пристигне и колку ќе чини паметниот телефон во Италија.

Очекуваме почетна цена од околу 500 евра за основниот модел, но засега тие се само претпоставки.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!