Преземете ги Samsung Galaxy Wallpaper S20 и S20 + во висока резолуција

Unduh Samsung Galaxy Wallpaper S20 dan S20 + dalam resolusi tinggi

Самсунг неодамна го откри датумот на следниот настан за лансирање наречен пакет на настани Галакси Опен 2020 во кој производителот ќе го открие нивниот следен телефонски предводник. Јужнокорејскиот електронски гигант ќе ја открие својата 11-та генерација на паметни телефони оваа година наречени Samsung Galaxy S20 и Galaxy S20 Plus на 11 февруари 2020 година во 14:00 часот EST или 11:00 PST (Соединетите држави). Значи, за азискиот пазар, тоа ќе биде 12 февруари 2020 година. Да, Самсунг одлучи да ја смени конвенцијата за именување на Galaxy S11 серија во серија S20. Додека чекаме за лансирање, позадините за акции од Samsung Galaxy S20 и S20 Plus се достапни за преземање.

Samsung Galaxy S20 Series ќе го има најновиот процесор Qualcomm Snapdragon 865 заедно со новиот графички процесор; можеби Adreno 650. За вообичаениот Galaxy S20 се шпекулира дека има 6,2 инчен екран, додека поголемиот Galaxy S20 + ќе произведе 6,7 инчен екран. Двете се опремени со екрани за бесконечност-О. Овој пат производителот ќе има 2,5D стакло (како Pixel 2XL) наместо вообичаеното закривено стакло. Сепак, поголемиот Galaxy S20 Ultra може да има 6,9 инчен екран.

Денес, на јавноста беше најавено дефинитивно истекување од претстојниот мобилен телефон на предводниците на Samsung 2020. Макс Вајнбах неодамна објави вистинска слика за тест-единицата Galaxy Varian S20 + 5G. Еве вистинска слика:

Како што можете да видите на задната слика на варијантата S20 + 5G, ќе најдете вкупно 4 камери и 2 дополнителни модули, така што вкупно 6 модули се наоѓаат во поставките на задната камера. Она што изгледа како примарен сензор од 12MP 1,8 μm, ултра широк, телефото леќи и можеби макро камера. Постојат 2 дополнителни модули за блиц и како изгледа и дупката за микрофон. Сега, ново воведениот сензор Samsung CELL 108MP може да достигне само Galaxy S20 Ultra. Плус, нема копче Bixby; само копчето за јачина на звук и копчето за вклучување.

Овде објавивме неверојатни официјални позадини за акциите на Samsung Galaxy S20 и S20 +. Ти благодарам за Јаш Агарвал е активен на Твитер за оваа неверојатна позадина од сериите Galaxy S20. Добијте го од делот за преземање подолу.

Преземете ги Samsung Galaxy Wallpapers и видеата S20 и S20 +

Следниве се официјалните резерви на Samsung Galaxy Wallpapers S20 и S20 Plus достапни за преземање во висока резолуција. Во моментов, имаме вкупно 4 позадини во различни варијации на бои со резолуција од 2048 x 2048. Наскоро ќе објавиме и повеќе официјални позадини за позадини од Галакси С20 и С20 +. Па само почекај!

Ажурирано: Фото позадини и други видеа од Samsung Galaxy S20 и S20 Plus сега се достапни за преземање во резолуција 3200 3200, исто така.

Преземи:

Можеби ви се допаѓа: